Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Csihar (Mayhem) - 55
  • Chris Flippin (Lagwagon) - 58
  • Chris Kalandras (Fear Of God) - 54
  • Christiaan Crouwers (Another Messiah) - 46
  • Erhan Karaca (Heretic Soul) - 39
  • Fabio Marin (Internal Suffering) - 48
  • Finn Zierler (Beyond Twilight) - 54
  • Jimmy Work† - 102
  • Patrick Johansson (Stormwind) - 50
  • Perry Farrell (Jane's Addiction) - 67
  • Rutger Smeets (Sungrazer)† - 49
  • Vegard K. Thorsen (Theatre Of Tragedy) - 49
  • Vincent (Yorblind) - 38
Concertreview

La-Ventura
Op 30 maart 2013 in Podium 't Beest, Goes
Tekst door Hans
Foto's door Hans
De dag van de cd presentatie van La-Ventura's tweede album White Crow, na een afwezigheid van vijf jaar, was voor mij reden genoeg om af te reizen naar Goes om te zien of deze band ook live de kwaliteit van de nieuwe cd kon waarmaken. De geschiedenis is bekend; na het debacle, ontstaan door het faillissement van het Amerikaanse Renaissance Records, bracht de band hun debuut in eigen beheer uit. Dat het niet hebben van een platendeal onder andere verhindert dat de band het succes kan gaan uitbouwen is er mede debet aan dat er stilstand optrad, letterlijk en figuurlijk.

Aangekomen bij de zaal bleek dat de deur officieel pas om 20,30 uur open zou gaan, terwijl La-Ventura om 20.45 uur stond geprogrammeerd. Erg krap, maar blijkbaar is de gemeente Goes erg streng in haar toezicht op het naleven van verstrekte 'lawaaivergunningen'. Desalniettemin was de zaal al aardig gevuld toen de band het podium betrad.

De eerste twee nummers die de band ten gehore brengt zijn ook de eerste twee van het nieuwe album, en worden geroutineerd uitgevoerd. Het geluid is goed, het publiek knikt mee en het ziet er naar uit dat de zichtbaar aanwezige nervositeit nergens voor nodig is. Wanneer met Trefoil en Cry precies de twee beste nummers van het debuutalbum A New Beginning worden gespeeld weet ik dat het goed zit. Carla Van Huizen, frontvrouwe pur sang, raakt gaandeweg in haar element en ik kan haar niet betrappen (als ik dat al had gewild) op enige misser van formaat. Behalve een uitglijdertje tijdens Trefoil zingt ze een foutloze set en weet het publiek voor zich en de band te winnen. Gitarist Sascha Kondic (met kort haar, ik had hem echt niet herkend) speelt alsof zijn leven er van af hangt, Mike Saffrie speelt zijn baslijnen foutloos en met volle overgave, en nieuwe drummer Renzo Van Poecke weet de herinnering aan medeoprichter Erwin Polderman te laten vervagen.

Na de afsluitende track van het nieuwe album, Watch Me Go, verlaat de band onder luid applaus het podium en kan zich gaan opmaken voor periode vol promotie en (later) het realiseren van tourplannen.

La-Ventura @ t Beest, Goes, 30-3-2013

Dat dit niet gemakkelijk zal zijn na een hiatus van vijf jaar is ook de band erg duidelijk. Gezien de reacties tot nog toe die bij de band zijn binnengekomen is er echter ook weer vraag vanuit het buitenland, en mogen we hopen dat Nederland er weer een exportproduct bij gaat krijgen. Dat de gelijkenissen met bands als Within Temptation, Evanescence en Lacuna Coil voor de hand liggend zijn bewijst alleen maar dat La-Ventura er in slaagt om een publiek voor zich te winnen met goede, doordachte composities en een aanstekelijk enthousiasme. Mijn sympathie hebben ze, en kwalitatief bewijst de band vanavond dat ze ook live met groot gemak de oude en nieuwe songs met veel gevoel kunnen brengen.

La-Ventura @ t Beest, Goes, 30-3-2013

Na La-Ventura mogen ook Sin7Sins en Kingfisher Sky hun opwachting maken op het podium. Ook hun optredens worden met enthousiasme begroet, al verwacht ik dat het merendeel naar 't Beest is gekomen voor La-Ventura.

Setlist:
1. Falling Down
2. Human Vanity
3. Cry
4. Trefoil
5. Neverending Story
6, White Crow
7. Memoria
8. Time And Time Again
9. Song For An Idiot
10. Watch Me Go

La-Ventura @ t Beest, Goes, 30-3-2013

Bospop

Reactie van een Metalfan op 27-04-2013 om 15:20u


Vond het een beetje tegenvallen allemaal, zaal liep eerder leeg dan vol.
Eerlijkheid gebied te zeggen dat dit ook niet helemaal mijn ding is, maar normaal gesproken is er in Het Beest altijd een leuke sfeer......niets van gemerkt helaas.

Reactie van Anneke op 02-08-2013 om 11:28u


ik was helaas niet in ''t Beest...dat deze band pure klasse en passie heeft en van diepte punten hoogtepunten weet te maken,niet opgeeft en alleen maar groeit is een feit!

een Rock fan :)

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.