Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Concertreview

Sabaton, Eluveitie en Wisdom
Op 9 september 2012 in 013, Tilburg
Tekst door Tatzel
Foto's door Tonnie

Zondag, 29° Celcius en onbewolkt. Dat is het ideale weer om ruim op tijd af te reizen naar Tilburg voor een avondje Sabaton. En Sabaton stelt eigenlijk nooit teleur, dus na tweeënhalf uur op het terras ging ik dan ook met dikke voorpret richting 013. Daar aangekomen was het (op z’n Tilburgs) kei-heet. Geen idee of er wat mis was met de airco, maar het leek wel vijfendertig graden binnen in de zaal.

Juist vanwege deze hitte besloot ik dan ook om Wisdom vanuit de hal te beluisteren. Gezien de hoeveelheid mensen die met één van de bandleden op de foto wilden bij de t-shirtstand na afloop zullen er best wat mensen zijn die me dit kwalijk gaan nemen. Ik kende de band niet, maar wat ik hoorde gaf mij niet voldoende aanleiding om toch even te kijken. Ondanks het feit dat de Iron Maiden-cover Wasted Years dan wel weer aardig klonk, denk ik niet dat dit echt een band zal worden waar ik ooit warm voor ga lopen.

Voor Eluveitie wilde ik de warmte wel in. Folkmetal uit Zwitserland kan immers best leuk zijn. Ik had de band nog niet eerder live gezien en vanaf het moment dat de band het podium beklom, was ik gefascineerd door het eigenaardige instrument dat één van de dames bediende. Gelukkig hebben we tegenwoordig allemaal een smartphone en na even googlen bleek het om een hurdy gurdy te gaan. Juist. Een draailier dus. Toen na twee nummers mijn fascinatie wel weer voorbij was en ik me wat meer op de rest van de band kon concentreren bleek Eluveitie een leuke enthousiaste show neer te kunnen zetten.


Ik kwam uiteraard voor Sabaton. Ik heb ze inmiddels al een ruim aantal keren live gezien en heb nog nooit een tegenvallende show van de Zweden meegemaakt, dus dat beloofde veel goeds. Bij aanvang werd er vanuit de zaal uiteraard flink meege-pèpu-dèpu-dèèht bij het klassieke Sabaton(Europe)-intro The Final Countdown, en vanaf de eerste noten van The March To War werd één ding al meteen duidelijk: De nieuwe line-up doet op geen enkele manier onder voor de vorige. Sterker nog: zanger Joakim Brodén lijkt een hernieuwd enthousiasme gevonden te hebben en praat, springt en schmiert zelfs nog meer dan hij ooit deed.

Zo kwamen er (als altijd) vele briefjes en posters voorbij, die met het nodige seksueel innuendo en bravoure voorgelezen werden, met als toppunt uiteraard de verplicht bh die op het podium gegooid werd. Erg leuk was het feit dat het publiek regelmatig mocht kiezen tussen twee of drie nummers en door middel van een klapwedstrijd kon bepalen welk nummer gespeeld zou worden. Of deze wedstrijd bij andere optredens ook echt een ander resultaat op zou leveren betwijfel ik echter, want de keuzes lagen nogal voor de hand.

Muzikaal gezien stond de band als een huis, en werden de oude klassiekers als 40:1 met hetzelfde gemak gespeeld als de nummers van de laatste plaat Carolus Rex. Die laatste plaat doet het overigens prima live. Nummers als Poltava, het titelnummer en de voor de gelegenheid in het Zweeds gezongen Karolinens Bön (in het Engels The Carolean's Prayer) gaan er in als zoete broodjes.

Uiteindelijk, na een bierdrink-wedstrijd van een fan (9 seconde voor een blikje) en een ruim uur spelen nam de band uitvoerig afscheid (iets waar een hoop andere bands een goed voorbeeld aan kunnen nemen!) en werden de plectrums en drumstokken in het publiek en de voorgenoemde bh op het hoofd van de bassist gegooid.

Bij het afpilsen werden de achterblijvers nog getrakteerd op de twee jongens die beide dachten recht te hebben op het gevangen drumstokje en vijf minuten na het afscheid nog altijd stonden te ruziën over het kleinood. De jongen in het rode shirt won… En ik kan weer terug kijken op een geslaagd avondje Sabaton. Volgend jaar weer.

Setlist:
1. The March To War (intro)
2. Ghost Division
3. Uprising
4. Carolus Rex
5. Karolinens Bön
6. 40:1
7. Cliffs Of Gallipoli
8. The Price Of A Mile
9. Dominium Maris Baltici
10. The Lion From The North
11. Poltava
12. The Hammer Has Fallen
13. Attero Dominatus
14. The Art Of War
15. Primo Victoria
16. Metal Crüe

Dynamo Metalfest 2026

Reactie van Viridian op 13-09-2012 om 15:42u


Vond Sabaton beter als dat ik me ooit kan herinneren. Fijn avondje, metal, bier en zweet.

Reactie van Rens op 13-09-2012 om 16:59u


Heb ze met de nieuwe line-up al gezien op Graspop, en om eerlijk te zijn vind ik Sabaton nu zelfs beter..

Eluveitie was ook op Graspop, dus heb ze al aan het werk gezien, was een mooi show!

Wisdom is maar even afwachten ondanks dat ik ze wel op youtube al heb beluisterd, klinkt niet slecht.. Maar ik zie het allemaal wel in oktober in de Melkweg

Komende zondag eerst even Ensiferum aanhoren:)

Reactie van Rens op 13-09-2012 om 17:00u


Had trouwens wel verwacht dat A Lifetime Of War gespeeld zou worden

Reactie van blackadder op 14-09-2012 om 16:11u


Als tweede nummer speelden ze trouwens Gott mitt uns, een blijvertje in de setlist denk/hoop ik. Panzer battalion mogen ze ook wel weer eens spelen, en Coat of arms hoort er eigenlijk vast in, ze speelden niets van die plaat. Ik meende dat ze op Graspop weer een toetsenist hadden maar nu lieten ze een tape meespelen. Verder een prima concert as usual.

Reactie van RG op 14-09-2012 om 22:31u


+ Sabaton

+ Eluveitie

+ Wisdom

+ Joakim''s humour

+ The Hammer has Fallen


- temperature 013

- smokers (take it outside people!)

- choosing Price of a Mile over Coat of Arms

- choosing Attero Dominatus over Into the Fire

- no live keyboard player (I miss the fancy keyboard interludes!)

- no Alesia (Eluveitie)

Reactie van Thor op 15-09-2012 om 11:45u


@ Blackadder

" Panzer battalion mogen ze ook wel weer eens spelen, en Coat of arms hoort er eigenlijk vast in, ze speelden niets van die plaat."

Uprising staat bij jou op een andere cd?

Reactie van Elroy op 15-09-2012 om 13:04u


Heb ze al 4 keer mogen aanschouwen! en het is mij al lang duidelijk dat ze op zowel een festival als een klein zaaltje een retestrak concert spelen. dit geldt trouwens ook voor eluveitie die ik nu 3 keer heb gezien zoals altijd ook weer retestrak!

alle drie de bands stonden ook op Metalcamp en daar mocht het volume een tikje hoger. maar dat was ook echt het enige verschil. het eindresultaat....volgend jaar weer!

Reactie van Ger op 16-09-2012 om 14:25u


was echt gekke shit ging weg met plectrum van sabaton en drumstok :D

Reactie van een Metalfan op 16-09-2012 om 18:50u


Wisdom!!! Beste act van de avond

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.