Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Angus Young (AC/DC) - 71
  • Bruce Sinofsky (regisseur)† - 70
  • Jeff Young (Megadeth) - 64
  • Jerry Finn (producent)† - 57
  • Mark Lockheart (Polar Bear) - 65
  • Mick Ralphs (Bad Company)† - 82
  • Stuart Carruthers (Grip Inc.) - 56
  • Toshimasa "Toshiya" Hara (Dir En Grey) - 49
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit)† - 62
Concertreview

Shinedown en The Crave
Op 24 januari 2009 in Melkweg, Amsterdam
Tekst door Justin
Foto's door Renée
Voor tweede keer binnen een jaar strijken de heren van het Amerikaanse Shinedown neer in onze geliefde hoofdstad. Dit maal stroomt niet de multifunctionele blokkendoos te Amsterdam-Bijlmer Arena van een bepaalde bierproducent vol, maar wordt het stukken kleinschaliger aangepakt: de kleine zaal van de Melkweg. Logisch, want het gezelschap geniet voor een grotere headline tour in Nederland simpelweg nog te weinig bekendheid. Echter, het was wel voldoende om de kleine zaal haast uit haar voegen te laten barsten. Tijd om te zien wat Shinedown live echt waard is.

Voor het zover is krijgt de zaal eerst het Britse The Crave voorgeschoteld als opwarmer. Deze overzeese rockers zijn geen kanshebbers voor een originaliteitprijs, maar hun rol als voorprogramma vervullen ze uitstekend. Muzikaal is de rock van deze heren even verrassend als de bandnaam doet vermoeden. Het is basic zonder gecompliceerde gitaarpartijen, een enkele 'yeah yeah yeah' en met wat grundge invloed hier en daar, maar het draait bij The Crave voornamelijk om de lol en de lekkere riffs. De heren hebben baat bij de overvolle zaal waar de nummers eigenlijk zonder uitzondering goed ontvangen worden. Dat er talloze bands als deze op bijna elke vierkante kilometer van het Verenigd Koninkrijk te vinden zijn, zal vele aanwezigen een zorg zijn; de heren zijn een goede aanvulling op de ongedwongen sfeer van de avond. The Crave is geen band die velen bij zal blijven, het gezelschap speelde echter wel op het goede moment op de goede plek.

The Crave @ Melkweg, Amsterdam, 24-1-2009

Het duurt even voordat het de beurt is aan de hoofdact, maar als de heren van Shinedown eenmaal het podium betreden is er geen houden meer aan. Hoewel men het sinds twee maanden met een gitarist minder moet doen, is er in het geluid of in de performance weinig van te merken. Zanger Brent Smith legt vanaf begin af aan het juiste contact met de volle zaal en laat deze tijdens het concert ook niet meer los; iets wat zowel aan de man zelf als aan zijn publiek te merken is. Anders dan in een oversized HMH vallen de monologen en andere acties van de zanger tijdens dit concert wel op hun plek. Zo schreeuwt het publiek steeds inderdaad harder als Brent zijn hand hoger houdt en krijgt maar een enkeling het voor elkaar om gedurende het hele concert niet aan de springacties mee te doen. Door de intieme opzet van het concert ziet de zanger zelfs de kans om in halverwege het publiek in te springen en tussen de menigte gewoon door te zingen. Naast de goede sfeer is ook de sound en de overtuiging van de nummers stukken beter dan vorig jaar. Tracks als Devour en Sin with a Grin van het laatste album The Sound of Madness (2008) komen live echt tot leven en ook het praatje bij Crow and the Butterfly geeft het nummer extra glans. Hetzelfde gaat op bij Second Chance, waarin zanger Brent de kans schoon ziet iedereen duidelijk te maken dat niemand in de weg mag staan van zijn/haar ambities. Dat het Amerikaanse gezelschap een belichaming is van die filosofie is deze avond overduidelijk geworden. Een meer dan uitstekende show.

Shinedown @ Melkweg, Amsterdam, 24-1-2009
Shinedown @ Melkweg, Amsterdam, 24-1-2009
Shinedown @ Melkweg, Amsterdam, 24-1-2009
Shinedown @ Melkweg, Amsterdam, 24-1-2009

The Crave:

The Crave @ Melkweg, Amsterdam, 24-1-2009

Bospop

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.