Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
  • 19 augustus:
  • Battlesnake en Bawler
Geen concerten bekend voor 14-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Fredrik Larsson (Hammerfall) - 52
  • Slim Dunlap (The Replacements)† - 75
  • Stet Howland (W.A.S.P.) - 66
  • Trey Spruance (Mr. Bungle) - 57

Vandaag overleden:
  • Dave Williams (Drowning Pool) - 2002
  • Jill Janus (Huntress) - 2018
  • Johnny Burnette - 1964
  • Pete Way (UFO) - 2020
  • Randy Rampage (Annihilator) - 2018
  • Rick Parashar (producent) - 2014
Concertreview

Delain
Op 2 november 2007 in Broerenkerk, Zwolle
Tekst door Rene
Foto's door Rene
Sinds de release van het debuut Lucidity is Delain uitgegroeid tot één van de populairste bands in zijn genre. Er is enorm veel getourd en het gezicht van zangeres Charlotte Wessels was ook nog eens regelmatig te zien op TMF. Deze succesvolle periode werd op vrijdag 2 november afgesloten in de Zwolse Broerenkerk voor een speciale 'evening with Delain'.

Dat er voor de Broerenkerk in Zwolle is gekozen, is niet al te vreemd. Zwolle was ook de plaats waar het begin van hun carrière vorig jaar september tijdens de release-party van Lucidity werd ingeluid, toen in de popzaal Hedon. Na vele optredens in en buiten Nederland is op deze manier de cirkel weer rond. Een goed moment om te kijken of de band is gegroeid. Dit zou voorlopig het laatste optreden worden en uiteraard moest dat op een speciale manier gebeuren. En dan is de uiterst sfeervolle Broerenkerk de perfecte setting voor een band als Delain. Het is ook de plek waar Within Temptation hun succesvolle periode na Mother Earth afsloot (en ook op dvd is verschenen). En aangezien de meeste leden van Delain uit Zwolle komen, is het bij voorhand al een gewonnen wedstrijd. De zeer goed gevulde zaal zal voor een groot deel dan wel dankzij vrienden en familie zijn. Maar natuurlijk waren ook de echte fans goed vertegenwoordigd, samen met die enkele nieuwsgierige voorbijganger.

Delain

Stipt om 9 uur waren de eerste tonen van opener Frozen te horen. Verder geen openingsband dus, deze avond behoorde enkel en alleen tot Delain! Hoe groot was het verschil in de opkomst van de band in vergelijking met het allereerste optreden vorig jaar. Dit keer geen verraste en twijfelachtige Charlotte, maar een inmiddels volgroeide frontvrouw met een gezonde dosis enthousiasme. Goed bij stem, een mooie en strakke rok en iemand die de handjes in de lucht krijgt als ze er om vraagt, en zo hoort het natuurlijk ook. Het zou wat zijn als al die tientallen optredens niks zouden hebben veranderd. De set werd vervolgd met Shattered en No Compliance. Natuurlijk was er luid gejuich toen Nederlands populairste metalzangeres Sharon den Adel een deuntje mee kwam zingen, net zoals op cd.

Met Stay Forever kwam een nieuw nummer voorbij. Een waar orgasme voor de band, lijkt me. Immers, de bandleden hebben de hele tijd moeten teren op één cd, dus de speelvreugde was des te groot. Het nummer zelf klonk prima: compact, heavy en catchy. Na zo'n 25 minuten werd het podium verbouwd en kwamen de akoestische instrumenten tevoorschijn. En een verkleedpartij bovendien, aangezien de bandleden in trouwkleding terugkwamen. We kregen een set van 6 nummers voor de kiezen, ondere andere met uitgeklede versies van Silhouette Of A Dancer, See Me In Shadows (met Liv Kristine) en Frozen (die al eerder in de harde versie voorbij kwam). Het was zeker mooi, maar het hadden er best een nummertje of twee minder mogen zijn.

Delain

Na wederom een ombouwpauze van tien minuten was de set ook alweer bijna aan zijn einde. We werden op nog vijf nummers getrakteerd en zo rond kwart voor elf was de koek alweer op. Het blijft natuurlijk behelpen met slechts één cd op zak. De band kreeg wederom hulp van speciale gasten, zoals gitarist Guus Eikens (ex-Orphanage) die meespeelde op The Gathering, live inmiddels het populairste nummer van Delain. De laatste tonen waren voor Silhouette Of A Dancer, daverend applaus volgde en de band kan de studio in met een goed gevoel om eindelijk die discografie eens wat uit te gaan breiden.

Delain

Dynamo Metalfest 2026

Reactie van annemiek op 03-06-2008 om 16:02u


geweldige show.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.