Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 oktober:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • 30 oktober:
  • Thornhill, Ocean Grove en Bloom
  • 31 oktober:
  • Doodseskader en TERRA
  • Kadavar, Slomosa en Orb
  • Ronnie Romero & Gus G en Last Temptation
  • Up The Irons
  • 1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 55
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 55
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 44
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 92
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 43
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 58
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 74
  • Lisa Johansson (Draconian) - 44
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 67
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 50
  • Mike Appel (producent) - 83
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 58
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 69

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Concertreview

Evanescence en Revelation Theory
Op 6 november 2006 in Paradiso, Amsterdam
Tekst door Edo
Foto's door Tonnie
Een hoop ellende zorgde ervoor dat het nieuwe album van Evanescence een behoorlijke vertraging opliep. Nu het album eindelijk uit is, is het tijd voor de Amerikanen om de uitstekende nieuwe nummers van The Open Door live ten gehore te brengen. Onlangs speelde het vijftal onder leiding van zangeres Amy Lee in een bomvolle Paradiso.

Dat het New Yorkse Revelation Theory deze hele tour fungeert als opwarmertje is enigszins opmerkelijk. Hun album Truth Is Currency is hier namelijk (nog) niet verkrijgbaar. Toch wordt het kwartet getrakteerd op een warm welkom. Aanvankelijk vind ik de alternatieve rock/metal in de trant van Three Days Grace en Seether nogal standaard aandoen, maar naar mate de set vordert worden de nummers beter en beter. De podiumpresentatie van de Amerikanen is zeer energiek te noemen en aan motivatie ontbreekt het de heren ook niet. Het nummer Slowburn is al een bescheiden succesje in de Verenigde Staten, maar zover zal het in Europa niet komen ben ik bang. Desalniettemin laat Revelation Theory een behoorlijke indruk achter.

Revelation Theory

Hoewel het alweer ruim drie jaar geleden is dat Evanescence voor het laatst in Nederland optrad, is men het Amerikaanse vijftal nog niet vergeten. Dat blijkt wel uit het feit dat het concert van vanavond in minder dan tien minuten volledig uitverkocht was en dat tickets vervolgens voor grof geld via internet aan de man werden gebracht.

In vergelijking tot die laatste keer, in oktober 2003, zien we twee nieuwe gezichten. Allereerst is dat gitarist Terry Balsamo, die Ben Moody al lange tijd geleden verving en daarnaast heeft bassist Tim McCord de plaats van de opgestapte Will Boyd ingenomen.

Evanescence

Als drummer Rocky Gray zich voor het eerst in het gezichtsveld van het zéér jonge, voornamelijk vrouwelijke publiek waagt, is het geschreeuw en gekrijs niet van de lucht. Wat kan een Paradiso vol pubermeisjes een oorverdovend herrie produceren zeg! Geopend wordt er met Sweet Sacrifice van het nieuwe album The Open Door, gevolgd door het fraaie Weight Of The World.

Voor degenen die alleen debuutalbum Fallen in de kast hebben staan valt er ook genoeg te genieten. Natuurlijk komen onder andere de singles Bring Me To Life, Going Under en My Immortal - waar bij het laatstgenoemde nummer de band het podium verlaat en zangeres Amy Lee alleen achter de piano de klus klaart en het publiek luidkeels meezingt - langs, maar helaas worden sterke nummers als Tourniquet en My Last Breath vergeten. Ondanks dat de gitaren behoorlijk hard staan en de bas nogal dominant aanwezig is, is Lee duidelijk hoorbaar en bovendien is ze goed in vorm. Slechts tijdens de aankondigingen tussendoor is te horen dat ze last heeft van een lichte verkoudheid, maar verder is dat niet merkbaar en klinkt ze beter dan ooit.

Evanescence

Na een lange periode vol narigheid gaat het Evanescence weer voor de wind. Overal ter wereld staat The Open Door hoog in de hitlijsten en vanavond wordt duidelijk dat de band ook live een stuk gegroeid is. Enige minpunt is dat het optreden er na 70 minuten alweer opzit, maar daardoor zullen veel fans extra uitkijken naar de volgende keer dat de band in het land is. Nu is het alleen te hopen dat dat niet weer drie jaar op zich laat wachten.

Setlist:
1. Sweet Sacrifice
2. Weight Of The World
3. Going Under
4. The Only One
5. Haunted
6. Whisper
7. Lithium
8. Good Enough
9. Call Me When You’re Sober
10. Imaginary
11. Bring Me To Life
12. Lacrymosa

Toegift:
13. My Immortal
14. All That I'm Living For

Evanescence:

Evanescence
Evanescence

Revelation Theory:

Revelation Theory

Helldorado

Reactie van Justin op 10-11-2006 om 00:59u


Goed verslag, alles klopt wel zon beetje. En ook mooie foto's. Nog bedankt voor de setlist :D

Reactie van jorchy op 16-04-2007 om 11:56u


maat das pas cool gwn super ik was na da concert geweest en da was tof maat gw super!!!!!

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.