Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
    4 september:
  • Angelic Forces, Iron Savior en Helstar
  • Jazz Sabbath
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arto Tunçboyacıyan (Night Ark) - 69
  • Dylan Howe (The Blockheads) - 57
  • Max Cavalera (Soulfly) - 57
  • Max Middleton (Jeff Beck Group) - 80
  • Robbin Crosby (Ratt)† - 67
  • Stefan Kaufmann (Accept) - 66
Concertreview

Necrophobic, Raise Hell en Origin Blood
Op 30 september 2006 in Dynamo, Eindhoven
Tekst door Jan
Foto's door Jan
Eindhoven, dat is zo'n stad in Nederland waar metal nog leeft. Er worden goede concerten gehouden en de zalen stromen altijd vol. Tenminste, dat was altijd mijn indruk van Eindhoven. Dus dan verwacht je ook een volle bak wanneer een niet bepaald veel tourende band als Necrophobic weer eens komt buurten. Ik weet niet of PSV moest spelen of dat bij heel metalminnend Eindhoven en omstreken de concertmoeheid is toegeslagen. Om het even kort te zeggen: de opkomst was werkelijk bedroevend. Aan de muziek zal het niet gelegen hebben in ieder geval.

Opener Origin Blood was een totaal onbekend gezelschap voor mij maar een bijzonder aangename verrassing. Deze Zweedse band zette een heerlijk brute pot aan moderne metal neer. Men neme wat Soilwork, een portie ruige rock en een brute groove en Origin Blood is het uitvloeisel van deze cocktail. Het jammere was alleen dat niet veel mensen dit concert meegekregen hebben; het publiek bestond uit Necrophobic, een handjevol mensen bij de bar en de crew. Desalniettemin speelde de band energiek en probeerde gewoonweg het beste van de situatie te maken.

Origin Blood

Het erop volgende Raise Hell is mij alleen van enkele nummers bekend die ik onder de noemer ‘wel leuk' vond vallen. Vanavond is mijn indruk niet anders. De band speelt een mix van brute thrash en ouderwetse heavy metal (als je hierbij nog de poses van de zanger ziet denk je dat Edguy bezig zijn Destruction te coveren). De nummers zitten in feite goed in elkaar en de muzikanten verstaan hun vak goed, toch weet het geheel me niet helemaal te overtuigen. Ergens mist de band iets waardoor ze niet echt opvallen. Er is trouwens inmiddels iets meer publiek binnen, maar dat blijft op enkele handen te tellen. Het geluid staat inmiddels wel op een volume dat het echt niet meer leuk is en ik mijn oordoppen ontzettend dankbaar ben.

Raise Hell

Bij Necrophobic begint de zaal zich al wat meer te vullen, maar toch blijft het vrij leeg. Tijdens de intro The Slaughter Of The Baby Jesus komt de zanger op in een leren jurk en schreeuwt heel evil de korte tekstpassages uit de intro het publiek in, ergens kan ik door deze actie moeilijk een grijns onderdrukken. Kort na deze geinige opening barst de band echter compleet los met het nummer Blinded By Light, Enlightened By Darkness. De band speelt vooral materiaal van de het sterke Hrimthursum, zo komen nummers als I Strike With Wrath, Age Of Chaos en The Crossing langs. Echter komen de oudere albums langs met nummers als Frozen Empire, The Third Of Arrivals en Act Of Rebellion (als ik me niet vergis), ook het allereerste album The Noctural Silence wordt niet overgeslagen. Het Zweedse gezelschap zet een bijzonder aangename show neer, die een grote speelvreugde laat zien. Het is niet altijd even strak en de band laat hier en daar wat steekjes vallen, dit mag de pret echter niet drukken.

Necrophobic

Het was al met al een geslaagde avond. Origin Blood was voor mij echt een aangename verrassing en een band waar we hopelijk nog een hoop meer van gaan horen, Raise Hell was niet geweldig, maar zeker onderhoudend en Necrophobic zette gewoon een brute set neer. Jammer en moeilijk te begrijpen dat er zo weinig mensen op af zijn gekomen.

Necrophobic:

Necrophobic

Raise Hell:

Raise Hell

Origin Blood:

Origin Blood

Dynamo Metalfest 2026

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.