Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
  • 19 augustus:
  • Battlesnake en Bawler
Geen concerten bekend voor 14-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Fredrik Larsson (Hammerfall) - 52
  • Slim Dunlap (The Replacements)† - 75
  • Stet Howland (W.A.S.P.) - 66
  • Trey Spruance (Mr. Bungle) - 57

Vandaag overleden:
  • Dave Williams (Drowning Pool) - 2002
  • Jill Janus (Huntress) - 2018
  • Johnny Burnette - 1964
  • Pete Way (UFO) - 2020
  • Randy Rampage (Annihilator) - 2018
  • Rick Parashar (producent) - 2014
Concertreview

Lamb of God, Caliban, Unearth en Everytime I Die
Op 9 juni 2005 in 013, Tilburg
Tekst door Edo
Soms moet je twee uur in de auto zitten als je naar een concert wil en soms is het om de hoek. Gelukkig staat in Tiburg een mooie concertzaal genaamd 013 waar regelmatig goede metalbands optreden. Vanavond is dat Lamb of God dat populairder blijkt te zijn dan ik aanvankelijk dacht. De benedenverdieping van 013 staat aardig vol voor hun enige show in Nederland. Samen met supportacts Caliban, Unearth en Everytime I Die werd eerder deze maand al gespeeld op onder andere Rock Am Ring en het Engelse Download Festival maar vanavond te bewonderen in Tilburg en dus pak ik mijn fiets richting het centrum van de stad.

Het Amerikaanse Everytime I Die mag vanavond het metalfeestje openen. Echter door een gebrek aan appreciatie vanuit het publiek voor de muziek die Everytime I Die maakt en het vele geouwehoer tussendoor van zanger Keith Buckley valt dit optreden in het spreekwoordelijke water. Tel daarbij op dat de podiumverlichting om de haverklap hinderlijk in je gezicht schijnt waardoor je keer op keer je ogen dicht moet knijpen en je weet wel hoe laat het is. Zelfs na de roep om een circle pit van Buckley blijft het publiek apathisch toekijken. Wat mij betreft een weinig memorabele show.

Dat het niet aan het publiek ligt blijkt wel als de boel compleet losgaat bij de beginklanken van Unearth. Trevor Phipps en zijn mannen hebben geen enkele moeite het Tilburgse publiek om hun vinger te winden. Nieuw of oud materiaal, het maakt niet uit, het wordt allemaal met luid gejuich ontvangen. Het gros van de nummers is afkomstig van het uit 2004 stammende meesterwerkje ‘The Oncoming Storm’. Een prima geluid en een enthousiast Unearth zorgen ervoor dat de sfeer er goed in zit. Afgesloten wordt er met ‘Black Hearts Now Reign’.

De enige niet-Amerikaanse band van vanavond is Caliban. De metalcore van deze Duitsers (Caliban wordt gezien als een van de grondleggers van dit relatief jonge genre) is afwisselend te noemen met enerzijds de screams van Andy Dörner die zorgen voor de nodige agressiviteit en anderzijds de cleane zang van een van de gitaristen die voor wat rustpunten zorgt.

Binnenkort komt de nieuwe Lamb of God DVD uit genaamd ‘Killadelphia’. Afgaande op de show van vanavond wordt dat zeker weer in de buidel tasten want deze band uit Richmond, Virginia laat een fenomenale indruk achter. Lamb of God (voorheen Burn the Priest en in enkele Amerikaanse steden niet welkom vanwege deze naam) speelt naar eigen zeggen ‘pure American metal’, snoeiharde metal die aanvoelt als een stoot in de maagstreek. En voelt het bij jou niet zo dan krijg je die vast wel als je je in de pit begeeft vanavond. Er wordt geopend met ‘Laid to Rest’ en meteen gaat het dak eraf. De gitaarsolo’s zijn magistraal en brulaap Randy Blythe klinkt minstens zo goed, dan niet beter dan op CD. We krijgen uiteraard nog meer nummers van ‘Ashes of the Wake’ (2004) te horen, maar gelukkig wordt er ook teruggegrepen naar het oudere werk, onder andere middels ‘Ruin’. De band heeft het zichtbaar naar hun zin en Blythe prijst de plaatselijke coffeeshop vanwege hun goede gras (“I haven’t been this high for a long time”), wat hij ter plekke oprookt. Helaas komt er aan alles een eind en zit het concert er na iets langer dan een uur er weer op. Gelukkig hoef ik maar tien minuutjes te fietsen...

Dynamo Metalfest 2026

Reactie van hate op 24-07-2005 om 10:18u


De metalcore van deze Duitsers (Caliban wordt gezien als een van de grondleggers van dit relatief jonge genre) metalcore bestaat al jaren denk maar aan hatebreed ,earth crisis en integrity

Reactie van FC de beukers op 12-09-2005 om 01:13u


Metalfans... altijd betweterig...

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.