Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Concertreview

Lamb of God, Caliban, Unearth en Everytime I Die
Op 9 juni 2005 in 013, Tilburg
Tekst door Edo
Soms moet je twee uur in de auto zitten als je naar een concert wil en soms is het om de hoek. Gelukkig staat in Tiburg een mooie concertzaal genaamd 013 waar regelmatig goede metalbands optreden. Vanavond is dat Lamb of God dat populairder blijkt te zijn dan ik aanvankelijk dacht. De benedenverdieping van 013 staat aardig vol voor hun enige show in Nederland. Samen met supportacts Caliban, Unearth en Everytime I Die werd eerder deze maand al gespeeld op onder andere Rock Am Ring en het Engelse Download Festival maar vanavond te bewonderen in Tilburg en dus pak ik mijn fiets richting het centrum van de stad.

Het Amerikaanse Everytime I Die mag vanavond het metalfeestje openen. Echter door een gebrek aan appreciatie vanuit het publiek voor de muziek die Everytime I Die maakt en het vele geouwehoer tussendoor van zanger Keith Buckley valt dit optreden in het spreekwoordelijke water. Tel daarbij op dat de podiumverlichting om de haverklap hinderlijk in je gezicht schijnt waardoor je keer op keer je ogen dicht moet knijpen en je weet wel hoe laat het is. Zelfs na de roep om een circle pit van Buckley blijft het publiek apathisch toekijken. Wat mij betreft een weinig memorabele show.

Dat het niet aan het publiek ligt blijkt wel als de boel compleet losgaat bij de beginklanken van Unearth. Trevor Phipps en zijn mannen hebben geen enkele moeite het Tilburgse publiek om hun vinger te winden. Nieuw of oud materiaal, het maakt niet uit, het wordt allemaal met luid gejuich ontvangen. Het gros van de nummers is afkomstig van het uit 2004 stammende meesterwerkje ‘The Oncoming Storm’. Een prima geluid en een enthousiast Unearth zorgen ervoor dat de sfeer er goed in zit. Afgesloten wordt er met ‘Black Hearts Now Reign’.

De enige niet-Amerikaanse band van vanavond is Caliban. De metalcore van deze Duitsers (Caliban wordt gezien als een van de grondleggers van dit relatief jonge genre) is afwisselend te noemen met enerzijds de screams van Andy Dörner die zorgen voor de nodige agressiviteit en anderzijds de cleane zang van een van de gitaristen die voor wat rustpunten zorgt.

Binnenkort komt de nieuwe Lamb of God DVD uit genaamd ‘Killadelphia’. Afgaande op de show van vanavond wordt dat zeker weer in de buidel tasten want deze band uit Richmond, Virginia laat een fenomenale indruk achter. Lamb of God (voorheen Burn the Priest en in enkele Amerikaanse steden niet welkom vanwege deze naam) speelt naar eigen zeggen ‘pure American metal’, snoeiharde metal die aanvoelt als een stoot in de maagstreek. En voelt het bij jou niet zo dan krijg je die vast wel als je je in de pit begeeft vanavond. Er wordt geopend met ‘Laid to Rest’ en meteen gaat het dak eraf. De gitaarsolo’s zijn magistraal en brulaap Randy Blythe klinkt minstens zo goed, dan niet beter dan op CD. We krijgen uiteraard nog meer nummers van ‘Ashes of the Wake’ (2004) te horen, maar gelukkig wordt er ook teruggegrepen naar het oudere werk, onder andere middels ‘Ruin’. De band heeft het zichtbaar naar hun zin en Blythe prijst de plaatselijke coffeeshop vanwege hun goede gras (“I haven’t been this high for a long time”), wat hij ter plekke oprookt. Helaas komt er aan alles een eind en zit het concert er na iets langer dan een uur er weer op. Gelukkig hoef ik maar tien minuutjes te fietsen...

Bibelot, Dordrecht

Reactie van hate op 24-07-2005 om 10:18u


De metalcore van deze Duitsers (Caliban wordt gezien als een van de grondleggers van dit relatief jonge genre) metalcore bestaat al jaren denk maar aan hatebreed ,earth crisis en integrity

Reactie van FC de beukers op 12-09-2005 om 01:13u


Metalfans... altijd betweterig...

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.