South Of Heaven Open Air
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in april 2025 werd uitgebracht?

Allegaeon - The Ossuary Lens
Ancient Death - Ego Dissolution
Bark - The Time Has Come
Benediction - Ravage Of Empires
Bleed From Within - Zenith
Cancer - Inverted World
Changeling - Changeling
Coffin Feeder - Big Trouble
Cytotoxin - Biographyte
Dormant Ordeal - Tooth And Nail
Eluveitie - Ànv
Elvenking - Reader Of The Runes, Luna
Epica - Aspiral
Ghost - Skeletá
In The Woods - Otra
Kardashev - Alunea
Lik - Necro
Machine Head - Unatøned
Messa - The Spin
Opia - I Welcome Thee, Eternal Sleep
Pagan Altar - Never Quite Dead
Smith/Kotzen - Black Light/White Noise
Structure - Heritage
Tómarúm - Beyond Obsidian Euphoria
een ander album uit april 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 mei:
  • Caliban, In Hearts Wake, Cabal en Assemble The Chariots
  • 7 mei:
  • Dvne
  • Knives en Death Sells
  • 8 mei:
  • Blackbriar en Solarcycles
  • 9 mei:
  • Klone en Kingcrow
  • Luna Kills en Artificial
  • Makemake
  • 10 mei:
  • Klone en Kingcrow
  • Makemake
  • Nyrak, Grafjammer, Asgrauw en Veenlijk
  • 11 mei:
  • Dark Tranquillity, Moonspell en Hiraes
  • Haliphron, My Silent Wake en Oltas
Geen concerten bekend voor 06-06-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 48
  • Bob Seger - 80
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 54
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 43
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 47
  • Martin Olsen (As We Fight) - 45
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 50
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 51
Concertreview

Molfest Gothic 2005
Op 22 mei 2005 in JC Kompleks, Heerhugowaard
Tekst door Bob
Foto's door Miriam Schenk
Onlangs kreeg ons Kristof een mailtje van In Aetherium. Of ‘een van ons’ een kijkje wilde komen nemen op Molfest Gothic, een jaarlijks terugkerend festijn in Noord Holland. Natuurlijk, met plezier. Bob en zijn betere helft stapten daarom 21 mei 2005 op de trein naar Heerhugowaard, en zagen dat het gezellig was. Het verslag kun je hier lezen.

Een combinatie van onduidelijke routekaarten, onlogische straatnaambordjes, volle blazen en chagrijnige pompbediendes maakten dat we tergend laat aankwamen bij JC Kompleks. Aldaar ploegden wij door een overbemande afwerkplek, die aantoonde dat de Nationale Nicotineverslaving nog lang niet onderdrukt is. Keltgar was toen al een nummertje of twee bezig. Wat voornamelijk op viel aan de Belgische band was de vastberadenheid waarmee de melodieuze gothrock de ruimte ingeslingerd werd. Het geluid was voor Kompleks-begrippen (zoals de rest van de avond ons zou leren) messcherp te noemen, waardoor een één-tweetje tussen toetsenist en drummer smetteloos gepresenteerd werd. Ook in de erop volgende Madonna cover "Frozen" stond gitarist Nikolaas even werkloos toe te kijken, maar halverwege het nummer werd er toch beroep op hem gedaan en kon hij zich vol overgave op zijn taak werpen. Een hele lekkere binnenkomer, dat Keltgar.

Keltgar

Vervolgens onze gastheren van vanavond, het gezelschap In Aetherium. Door de ontbrekende sopraanzangeres het buitenbeentje van de avond, maar dat deed aan de kwaliteit niets af. Het zangduo Sander en Dennis doet graag alles samen. Grunten, krijsen, zingen, maar ook de boel aan elkaar lullen als het op de techniekafdeling wat minder soepel gaat. Dat was overigens de domper van de avond. Geluid en licht waren matig, laatstgenoemde werd zelfs meerdere malen in de steek gelaten. Konden de heren van In Aetherium weinig aan doen, dus dan maar verder spelen. De vrolijke blackige liedjes sloegen in als een bom. Onwillekeurig deed het me wel wat aan een vereenvoudigde Bal Sagoth denken. Voorlopig vraag ik me wel af of het demostadium al ontstegen kan worden, wat meer ontwikkeling zou geen kwaad kunnen. Over demo gesproken, die is te downloaden van de site van de band, http://www.inaetherium.tk.

In Aetherium

We waren er al voor gewaarschuwd, maar Infinite Dawn kwam evengoed aan als een lauwe douche. De door technische tegenslagen gehinderde band stond op het podium onwennig om zich heen te kijken, wachtend tot er begonnen mocht worden. Nog steeds is het me niet erg duidelijk waar de soundcheck ophield en het daadwerkelijke optreden begon. En dan de zangeres. Was ook voor gewaarschuwd. Maar toch, dat was best vals. En tijdens de soundcheck (?) ging het nog wel zo lekker! Jammer, echt jammer. Ook muzikaal klonk het allemaal nog erg primitief, weinig overtuigend en niet geheel uitgewerkt. Een ruil met Keltgar op de bill had gerechtvaardigd geweest.

Infinite Dawn

Het klapstuk van de avond, het Friese Autumn, moesten we missen door een volkomen onlogische NS-dienstregeling. Bij dezen onze excuses.

South Of Heaven Open Air

Reactie van op 05-06-2005 om 10:43u


tsk gotieken

Reactie van Fred op 17-11-2005 om 12:02u


Doet u mij maar een portie echte metal... Dat gothic gedoe is voor mij als "oudere" metal fan een doorn in het oog (ik bedoel oor!!) Keep metal pure!!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.