Alcatraz
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit de loopbaan van Ozzy Osbourne?

Bark At The Moon
Black Sabbath
Changes
Children Of The Grave
Close My Eyes Forever
Crazy Train
Dreamer
Flying High Again
God Is Dead?
I Don’t Wanna Stop
Iron Man
Mama, I’m Coming Home
Miracle Man
Mr. Crowley
N.I.B.
No More Tears
Over The Mountain
Paranoid
Patient Number 9
Perry Mason
Sabbath Bloody Sabbath
Shot In The Dark
Symptom Of The Universe
War Pigs
een ander Black Sabbath- of solonummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 juli:
  • Wacken Open Air
  • 1 augustus:
  • Dogma
  • Wacken Open Air
  • 2 augustus:
  • Undeath en Celestial Sanctuary
  • Wacken Open Air
  • 3 augustus:
  • Forbidden, Warbringer en Headless Hunter
  • Helmet
  • 4 augustus:
  • Fit For A King en Angelmaker
  • Steve Harris British Lion en Tony Moore's Awake
  • 6 augustus:
  • Dimmu Borgir, Abbath, Doom Occulta en Gaerea
Geen concerten bekend voor 31-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Krull (Atrocity) - 55
  • Alissa White-Gluz (Arch Enemy) - 40
  • Bill Berry (R.E.M.) - 67
  • John 5 (Rob Zombie) - 55
  • Laura Guldemond (Burning Witches) - 37
  • Matthew "M. Shadows" Sanders (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Guido de Jongh (Devious) - 2023
Concertreview

Ne Obliviscaris, Persefone en The Omnific
Op 20 mei 2023 in Gebr. de Nobel, Leiden
Tekst door Jeffrey
Het is alweer vier jaar geleden dat Ne Obliviscaris live te zien was in Nederland. In 2019 stond de Australische formatie op de laatste editie van FortaRock. Daarna werd er vooral hard gewerkt aan een opvolger van Urn (2018). Die kwam begin dit jaar in de vorm van Exul. Vandaag staat de extreme, progressieve metalformatie in Gebr. De Nobel, samen met special guest Persefone en voorprogramma The Omnific.

Ne Obliviscaris in Leiden

Als eerste betreden de drie heren van The Omnific het podium. Die drie heren zijn bassisten Matthew Fackrell en Toby Peterson-Stewart en drummer Jerome Lematua. In 2021 verscheen hun debuutalbum Escapades. Die plaat staat vandaag centraal. Het Australische trio speelt instrumentale, moderne, technische, djenty en licht-progressieve muziek op de grens van rock en metal, met invloeden van fusion en filmmuziek. De uitvoering van de songs is goed, maar ze missen in veel gevallen iets memorabels en op meerdere momenten zijn ze wat kaal. Vocalen en/of een gitaarmelodie/-solo zouden een verrijking zijn. Op compositorisch vlak is er dus nog wel wat werk te doen. De mannen staan evenwel lekker enthousiast te spelen en vermaken met hun charisma. Vooral de enthousiaste drummer die, soms helaas onverstaanbaar, het publiek toespreekt, stemt vrolijk. The Omnific speelt goed, maar maakt geen blijvende indruk.

Hoe anders is dat bij Persefone? Met Aathma (2017) maakte de groep al indruk, maar met Metanoia (2022) overtreffen de Andorrezen zichzelf. Ook op het podium lieten ze al meermaals een goede indruk achter, zoals in Nijmegen in 2019. De progressieve metalband treedt vandaag in gewijzigde samenstelling aan. De belangrijkste wijziging is dat niet Marc Martins Pia achter de microfoon staat, maar Daniel Rodríguez Flys (Eternal Storm). Hoewel laatstgenoemde veel minder beweeglijk is dan stuiterbal Pia, gaat dat niet ten koste van de show. De vervanger blijkt een goede vocalist. Toetsenist Miguel ‘Moe’ Espinosa is er wel weer bij en neemt de cleane zang net als op het meest recente album verdienstelijk voor zijn rekening. Van die nieuwe langspeler (Metanoia) komen slechts twee tracks aan bod. Daarvan maakt vooral het zeer overtuigende Katabasis indruk. Daarin laat de groep veel kanten van zichzelf laat horen: de technische en proggy metal, het filmische toetsenspel, de extreme en cleane zang en metalcore-elementen. Het kwintet doet dat op zeer overtuigende wijze – strak en met veel energie. Die energie is voelbaar in de zaal en levert al vroeg een pit en wall of death op. De reactie van het publiek is er een van ongeloof en veel respect voor de prestaties van de mannen. Mede vanwege het prima afgestelde geluid is het volop genieten en stijgt Persefone boven zichzelf uit.

De lat ligt dus hoog voor Ne Obliviscaris. De band treedt vanwege een persoonlijk noodgeval aan zonder “handsome vampire” Marc ‘Xen(oyr)’ Campbell, maar de extreme vocalen blijven gelukkig niet achterwege, want James Dorton (Black Crown Initiate) heeft in korte tijd de hele set ingestudeerd, waarvoor hij terecht een staande ovatie krijgt. Soms komen zijn bijdragen, die wat bruter en agressiever zijn dan die van Xen, goed tot hun recht en hebben ze impact, maar soms staan ze te zacht in de mix. Die wisselvalligheid horen we terug in de instrumentatie. Bepaalde elementen, zoals de prachtige melodielijnen van bassist Martino Garattoni en het uitstekende vioolspel van Tim Charles, zijn goed uitgelicht. Daar staat tegenover dat het gitaarspel van Matt Klavins en Benjamin Baret soms onderbelicht is, en dat terwijl dat juist zo ijzersterk is in bijvoorbeeld Devour Me, Colossus (Part I): Blackholes.

Toch valt er ruim voldoende te genieten van de kolossen van composities, die met veel beleving en vakmanschap de zaal in worden gebracht. Zo valt op hoe ongelooflijk strak And Plague Flowers The Kaleidoscope wordt uitgevoerd en hoe de cleane zang van Charles is verbeterd. Dat laatste merk je vooral in de oudere tracks ten opzichte van de originele versies. Ook de nieuwe tracks Equus, het Misericorde-tweeluik en Graal tonen zijn progressie en die van de band als geheel, al gaat er niets boven Forget Not, Devour Me, Colossus (Part 1): Blackholes en toegift And Plague Flowers The Kaleidoscope. Ondanks het niet optimale geluid heeft het publiek enorm genoten.

Setlist Ne Obliviscaris:
1. Intra Venus
2. Equus
3. Misericorde I – As The Flesh Falls
4. Misericorde II – Anatomy Of Quiescence
5. Libera (Part I): Saturnine Spheres
6. Forget Not
7. Devour Me, Colossus (Part I): Blackholes
8. Graal

Toegift:
9. And Plague Flowers The Kaleidoscope

Setlist Persefone:
1. Flying Sea Dragons
2. Mind As Universe
3. The Great Reality
4. Prison Skin
5. Living Waves
6. Katabasis
7. Merkabah
8. The Majestic Of Gaia

Setlist The Omnific:
1. Antecedent
2. Wax & Wane
3. Merlin's
4. Fountainhead
5. Ne Plus Ultra
6. Objets De Vertu

Alcatraz

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.