Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Matos (Angra)† - 54
  • Cesare Codispoti (Tystnaden) - 48
  • Gary D'Eramo (Node) - 55
  • Giovanni Santini (Thy Majestie) - 48
  • Howie Weinberg (technicus) - 73
  • Jeff Loomis (Nevermore) - 55
  • John Haughm (Agalloch) - 51
  • Mattias Marklund (Vintersorg) - 52
  • Paolo Gregoletto (Trivium) - 41
  • Pete Agnew (Nazareth) - 80
  • Steve Berlin (Los Lobos) - 71
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 77

Vandaag overleden:
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent) - 2017
  • David Andersson (Soilwork) - 2022
  • Martin Kearns (Bolt Thrower) - 2015
Concertreview

Dillinger Escape Plan, Poison The Well en Burst
Op 10 november 2004 in Vera, Groningen
Tekst door Patrick T.
Woensdag 10 november stonden Burst, Poison the Well en Dillinger Escape Plan in een uitverkochte Vera op de planken. Gewapend met slechts een sweater en een gezonde dosis geduld, trotseerde ik de ijzige kou en een lange wachtrij om hierbij aanwezig te zijn.

Het is het afgelopen jaar vrij snel gegaan met Burst. Na een aantal ep's en een album kwam daar die prestigieuze deal met Relapse, dat hun uitstekende tweede album uitbracht en daarmee de band op de kaart zette. Vanavond kwamen Jesper Liveröd (ex-Nasum) en consorten dan ook erg zelfverzekerd over. De nadruk lag op materiaal van de meest recente langspeler Prey on Life, maar er werd voldoende ouder werk gespeeld om de wat meer gerijpte fans tevreden te stellen. Ik vond de reactie van het publiek echter wat aan de lauwe kant, aangezien de progressieve concoctie van metal en hardcore live uitstekend uit de verf kwam en de band een enthousiaste indruk maakte.

Hetzelfde gold voor Poison the Well. Vanavond werd ik voor het eerst blootgesteld aan de zware metalcore van de Floridaanse band, en die eerste indruk was redelijk goed. De podiumpresentatie was dik in orde en de meeste nummers klonken solide, maar na een paar tracks begon ik door de naar verhouding vrij lage complexiteitsgraad een beetje verveeld te raken. Ook stoorde ik me af en toe wat aan de zuivere zang, die verwoed doch tevergeefs naar een plekje in het brute geluid zocht en uiteindelijk wat halfbakken gepresenteerd werd. Niettemin een fraai optreden.

Na een lange pauze waren dan eindelijk onze vrinden van Dillinger Escape Plan aan de beurt. Tijdens het wachten voor de ingang ving ik van sommige aanwezigen wat kritische signalen op wat betreft de zogenaamd 'commerciële' trekjes van het recente album Miss Machine (en dan Cryptopsy domme brute herrie vinden, ja je hebt er runderen bij…), maar toen de band uiteindelijk op de planken stond was daar niks meer van te merken. Setting Fire to Sleeping Giants werd lustig meegezongen en ook Phone Home kon op een warme ontvangst rekenen. Uiteraard werd er veel materiaal van Miss Machine uitgevoerd, maar ook aan oudjes was geen gebrek. Het meest interessant vond ik het om te ontdekken hoe zanger Greg Puciato de oude nummers ten gehore bracht. Bij het horen van When Good Dogs do Bad Things viel mij weer op hoe dicht Pucatio het stemgeluid van Patton benadert.

Gitarist Brian Benoit was afwezig vanwege een operatie, maar zijn vervanger leverde goed werk. Dillinger deed vanavond z'n reputatie eer aan, en zodoende was het optreden zowel een feest voor het oor als het oog. Lieden die de band al eens aan het werk hebben gezien weten hoe wild het er op het podium aan toe kan gaan. Mocht het er nog niet van gekomen zijn: ga ze zien, want het is echt een memorabele ervaring.

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Lyndee op 28-07-2011 om 05:05u


Short, sweet, to the point, FREE-exactly as information shloud be!

Zoeken
    11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.