Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
Geen concerten bekend voor 27-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Bown (Status Quo) - 80
  • Björn Mankner (fotograaf) - 53
  • Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan) - 46
  • Jörg Michael (Stratovarius) - 63
  • Marcus Riewaldt (Suidakra) - 48
  • Michael Beinhorn (producent) - 66
  • Phil Chess (Chess Records)† - 105
  • Rafael Diaz (Barón Rojo) - 49
  • Renato Russo (Legião Urbana)† - 66

Vandaag overleden:
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo) - 2006
  • Rolf Kempf (songwriter) - 2025
Concertreview

Port Noir
Op 24 januari 2020 in Melkweg, Amsterdam
Tekst door Wouter
Foto's door Wouter
De Zweedse band met de Franse bandnaam Port Noir trakteert ons land begin dit jaar op maar liefst vier optredens. En dan is het nog maar januari. De twee festivaloptredens (Eurosonic Noorderslag en Monsters Of Mariaheide), zijn aangevuld met een show in Tilburg (Hall Of Fame) en die van vanavond in Melkweg, Amsterdam.

Het lijkt misschien vreemd dat een band de ene dag in het kleine Hall Of Fame optreedt en de andere dag in Melkweg staat. Naast de twee grote zalen is er in de Amsterdamse poptempel echter ook nog een klein bovenzaaltje en dat is prima geschikt voor Port Noir. Het is even zoeken. Trap op, langs kluisjes, een bar ... maar uiteindelijk vinden we dan toch de ingang van de vrij breed opgezette zaal. Het balkon dat nauwelijks de titel balkon waard is, is afgesloten. Het zal dus wel niet zo druk worden vanavond.

Dat blijkt inderdaad het geval te zijn, maar dat biedt iedereen de mogelijkheid om de heren ondanks het lage podium toch goed te kunnen zien. Het alternatieve rock-trio trapt af met Young Bloods en heeft daarmee meteen de aandacht.

Port Noir @ Melkweg, Amsterdam, 24-01-2020

Vervolgens is het tijd voor Flawless. Hier en daar wordt voorzichtig meegezongen, maar voor de meeste aanwezigen is het werk redelijk onbekend. Toch is men onverdeeld te spreken over de lekker rockende nummers. De flirts met elektro en dance zijn niet van dien aard dat men volledig afhaakt en in een tijd dat muziek in overvloed beschikbaar is, zijn het juist de genrebuigende bands die interessant zijn. Dat zal zeker gelden voor het doorgaans kritische c.q. verwende Amsterdamse publiek.

De koers van de laatste twee platen is echter wel een stuk softer. Echte rockers hebben plaats gemaakt voor wat geliktere nummers. Dat lijkt de Zweden zelf beter te bevallen gezien ze ook de ultieme rocker en single Tide van het debuutalbum Puls (2013) niet in de setlist opgenomen hebben.

Port Noir @ Melkweg, Amsterdam, 24-01-2020

Het wat ingetogenere spel past ook beter bij de attitude van de band. Zowel zanger/(bas)gitarist Love Andersson in zijn retrojasje als Andreas Hollstrand met zijn spijkerbroek met gaten zijn vooral in hun eigen wereldje gekeerd. Slechts een enkele keer wendt Anderssonzich overtuigd maar beheerst tot het publiek. Nee, de heren van Port Noir zijn geen stoere rockers met bijbehorende hardcore attitude. Het is de verfijning die spreekt. Dat drummer Andreas Wiberg zich met regelmaat flink uitleeft op zijn pannenset, doet daar helaas(!) weinig aan af.

Wat dat betreft is er nog wel wat werk aan de winkel. Het oog wil ook wat. Maar omdat Andersson de zang voor zijn rekening neemt, is hij het grootste deel van het optreden aan zijn microfoon gekluisterd. Dat is op zich niet erg, ware het niet dat hij zijn blik vrijwel continu omlaag of op zijn gitaar gericht heeft. Als hij dan eindelijk van zijn gilstokje bevrijd is, draait hij zich vaak weg van het publiek.

Ook Hollstrand kan nog wel een paar performancetips gebruiken. Hij verbergt zich grotendeels achter de muziekstandaard waarop zijn effectenpaneel voor de elektro- en dance-stukken staat. Zodra hij zijn gitaar oppakt, hangt hij ineens stoere rocker uit. Het is een dissonantie die kenmerkend is voor de podiumpresentatie van het trio.

Port Noir @ Melkweg, Amsterdam, 24-01-2020

Toch levert het een vermakelijk avondje op waarbij de heren overtuigend laten horen waar ze muzikaal voor staan. Waar ze precies heen willen, is wellicht gewoon nog in ontwikkeling. Het product is duidelijk nog niet uitgekristalliseerd. Dat de nummers van het debuutalbum het beste uit de verf komen en het meest aanslaan, onderstreept dat. Maar de mannen zullen ongetwijfeld blijven schaven, schuren en polijsten aan hun briljantje. En dan zullen we zien waar ze op uitkomen.

Setlist:
1. Young Bloods
2. Flawless
3. Champagne
4. Low Lights
5. Onyx
6. Sun Dé Man
7. Define Us
8. Neon
9. Blow
10. Old Fashioned
11. 13

Dynamo Metalfest 2026

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.