Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Armin Dörfler (Equilibrium) - 53
  • David Chapelle (Dreamlost) - 47
  • Hendrik Bache (Dew-Scented) - 48
  • Jeff Porcaro (Toto)† - 72
  • Klaas Janzoons (Deus) - 52
  • Michael Poulsen (Volbeat) - 51
  • Mika Ikonen (Ablaze In Hatred) - 48
  • Ole Jørgen Moe (Aura Noir) - 52
  • Richard Christy (Death) - 52
  • Zora Cock (BlackBriar) - 35

Vandaag overleden:
  • Barry Stern (Trouble) - 2005
  • Nigel Preston (The Cult) - 1992
  • Rozz Williams (Christian Death) - 1998
Concertreview

Anathema
Op 23 januari 2004 in 013, Tilburg
Tekst door Kristof
De week voor dit concert werd er nog snel een voorprogramma geregeld. Het mij totaal onbekende Lawn mocht aantreden. Deze Nederlandse band speelt, naar ik hoorde zeggen, melancholische pop/rock. Jammer genoeg kwam ik te laat aan in Tilburg en miste ik hun complete set.

Ik heb Anathema tussen 1998 en 2003 een zestal keer gezien. Zes geweldige concerten die telkens heel veel sfeer bevatten. Mijmerend denk ik terug aan vorige optredens waar ze veel oud materiaal en ook af en toe geweldige covers speelden (Metallica’s Orion, Iron Maiden’s Phantom of the Opera en verschillende Pink Floyd nummers). Ik wist op voorhand dat dit Anathema concert een heel stuk rustiger zou worden maar bij deze band maakt dat niet zoveel uit want alles klinkt gewoon erg mooi.

Anathema kwam rustig het podium op en begon erg relaxed aan hun set. Er werd bijna alleen maar materiaal gespeeld van de laatste drie albums. Zo kregen we onder andere ‘Balance’, het harde ‘Pulled under at 2000 metres a second’ en het emotionele ‘Flying’ voorgeschoteld van het nieuwe album ‘A natural disaster’. Van het vorige album ‘A fine day to exit’ kregen we onder andere ‘Pressure’, ‘Release’ en het titelnummer te horen. Tot mijn verrassing werden er ook een vijftal nummers gespeeld van het mooie ‘Judgement’ album. Daarnaast kregen we nog een stukje Pink Floyd en twee nummers van mijn favoriete Anathema album ‘Alternative 4’ namelijk ‘Fragile dreams’ (hoogtepunt van de set en het enigste moment van het concert dat je ouderwets kon headbangen) en ‘Innersilence’. Lee douglas (gastzangeres op het laatste Anathema album) was ook meegekomen en zij zong onder andere ‘A natural disaster’. Erg leuk dat deze dame meegekomen was.

Al bij al weer een uitstekend concert van Anathema maar eigenlijk ook het minste concert dat ik van hen zag. Dat was vooral te wijten aan de setlist. Oude krakers zoals het sublieme ‘A dying wish’ van ‘The silent enigma’ en ‘Sleepless’ van doomklassieker ‘Serenades’ ontbraken. Sterker nog, er werd geen één nummer van deze twee klassiekers gespeeld en dat was voor het eerst ooit. Erg jammer. Dus het was een heel mooi concert maar ik heb de heren al stukken sterker en vooral veel emotioneler zien spelen.

Bospop

Reactie van Meltdown op 29-01-2004 om 11:28u


Kan me prima in dit stukje vinden. Het was allemaal erg sfeervol en strak gespeeld, maar het is onbegrijpelijk dat ze, in hun roes om van het metalgenre af te stappen, het doodleuk vertikken om oude doomklassiekers te spelen. Zij mogen er dan misschien geen zin meer in hebben (waarom eigenlijk?), het publiek rekent er nog steeds op. Btw, Fragile Dreams het enige nummer waarop viel te headbangen? Ik vond Pulled Under anders ook wel goed te doen in dat opzicht. Maar verder was het een leuke avond. =)

Reactie van op 29-01-2004 om 15:15u


Anathema was gewoon goed. En dat Lee mee komt zingen vergroot de pret alleen nog maar (ik heb gehoord dat ze verder niks met muziek doet buiten die paar nummers met anathema. Zonde eigenlijk, voor zo'n talent). Ok, dan spelen ze geen a dying wish en sleepless, maar die heb ik al zo vaak gehoord, en echte hits zijn het ook niet. Als het echte hits waren, dan is voor hun net als dat Ozzy tegen zijn zin voor eeuwig Paranoid moet spelen, omdat het een hit is. Ze willen natuurlijk nieuwe nummers spelen voor de komende DVD die nog niet op Visions of a dying embrace staan. Gewoon een goed concert. En maar hopen dat ze eindelijk eens doorbreken en eens een kans krijgen op Lowlands bijvoorbeeld (er was toch te weinig metal vorig jaar? En ze klinken nu gehoorvriendelijk genoeg voor alle lowland alto's)

Reactie van Meltdown op 29-01-2004 om 17:18u


Met het woord "hits", bedoelt Kristof volgens mij niet dat het nummers zijn geweest die veel geld in het laatje hebben gebracht en wekenlang op nummer 1 in de top 40 hebben gestaan. Echt bekend is Anathema natuurlijk nooit geweest. Meer "hits" in de zin van "vreselijk mooie nummers die algemeen geliefd zijn onder Anathema's fanschare". Daarom kan ik me goed voorstellen dat iedereen ze wil horen (je gaat immers naar een concert omdat je de beste nummers van de betreffende band wilt horen ), dus was ik ook teleurgesteld dat ik ze niet heb mogen beluisteren. Het schijnt zelfs zo te zijn dat in de Tivoli (op 22 jan.) er een hele meute fans vooraan constant "A Dying Wish!" stond te roepen, maar dat Anathema gewoon doodleuk "Noooo!" terugriep.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.