Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Robertson (Thin Lizzy) - 70
  • Byron Stroud (Strapping Young Lad) - 57
  • Dave Anderton (Chaos Divine) - 41
  • Michael McDonald (The Doobie Brothers) - 74
  • Ola Halén (Insania) - 49
  • Ray Manzarek (The Doors) - 87
  • Warne Livesey (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • Julio Cortázar (auteur) - 1984
  • Roger Patterson (Atheist) - 1991
  • Sauli "Karkkunen" Lehtisaari (Twilight Ophera) - 2004
Concertreview

Megadeth
Op 15 augustus 2017 in 013, Tilburg
Tekst door Dirk
Foto's door Dirk
Dave Mustaine's Megadeth heeft vorig jaar zijn vijftiende album Dystopia uitgebracht. Voor het titelnummer kreeg de band uiteindelijk zijn eerste Grammy Award uitgereikt. Samen met The System Has Failed en Endgame is Dystopia het derde goede album sinds het commercieel succesvolle, maar teleurstellende Cryptic Writings uit 1997.

In de goed gevulde grote zaal van 013 opent Megadeth sterk met Hangar 18 gevolgd door The Threat Is Real en Wake Up Dead. Tijdens deze nummers mochten er foto's worden gemaakt waarvoor eerst een contract moest worden gerekend waarin onder andere staat dat de foto's alleen voor het artikel gebruikt mogen worden en dat Megadeth rechtenvrij de foto's kan opeisen om deze zelf commercieel te gebruiken. Heel triest eigenlijk om de fotograaf zijn mogelijke verdiensten via de band vooraf al te stelen.

Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017

De line-up bestaat naast opperbaas Dave Mustaine (zang/gitaar) en zijn rechterhand Dave Ellefson (bas) uit de Belgische drummer Dirk Verbeuren en de Braziliaanse gitarist Kiko Loureiro. Zoals altijd zit het met de muzikanten in Megadeth wel snor. Veel hangt af van het humeur en de staat van Mustaine. Vanavond is hij in een uitstekend humeur. Na het vierde nummer spreekt Mustaine voor het eerst met het publiek. Hij licht relaxt toe geen prater maar muzikant te zijn en dat de tijd beter gebruikt kan worden om te spelen.

Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017

Aangezien Megadeth genoeg materiaal heeft, zegt Mustaine dat ze vanavond twee uur gaan spelen, waarna hij zijn gitaar weer laat spreken met Skin O' My Teeth. De band speelt retestrak, is geconcentreerd en op geen foutje te betrappen. Het geluid is goed alhoewel de bassdrum iets te enthousiast aanwezig is. Voor de rest spuugt Dave Mustaine zijn teksten in de microfoon zoals hij dat altijd doet. Niet altijd goed te verstaan, maar daar maalt niemand om.

Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017

Wat volgt is een bloemlezing van nummers van de albums die er toe doen. Om te benadrukken dat het vanavond om de muziek gaat, is de show karig. Het drumstel staat hoog op een podium met daarvoor een trede waarop de muzikanten regelmatig gaan staan en aan weerszijden een rij Marshalls. Voor de rest is het podium niet aangekleed. De lichtshow is degelijk maar sfeervol. Een grote videowall achter het drumstel is de sfeermaker. Hierop worden allerlei graphics vertoond die de songs aanvullen. Mascotte Vic Rattlehead komt nog even langs en zwalkt over het podium, maar dat kan onder de hand wel achterwege blijven.

Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017

Op de setlist valt weinig aan te merken en daaruit is te concluderen dat Megadeth weet wat de sterke albums zijn. Alhoewel, Trust en She-Wolf van het Cryptic Writings-album hadden van mij best ingeruild mogen worden. Megadeth zet echter een sterk optreden neer en niemand gaat ontevreden naar huis.

Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017

Setlist:
1. Hangar 18
2. The Threat Is Real
3. Wake Up Dead
4. In My Darkest Hour
5. Skin O' My Teeth
6. She-Wolf
7. Dawn Patrol
8. Poison Was The Cure
9. Conquer Or Die!
10. Trust
11. A Tout Le Monde
12. Poisonous Shadows
13. Tornado Of Souls
14. Post American World
15. Sweating Bullets
16. Dystopia
17. Symphony Of Destruction
18. Peace Sells
19. Mechanix
20. Holy Wars... The Punishment Due

Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017
Megadeth @ Poppodium 013, Tilburg, 15-8-2017

Batushka

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.