Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
    28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Ward (Camel) - 74
  • Danny Weis (Iron Butterfly) - 78
  • Éric Lapointe - 57
  • George Lynch (Dokken) - 72
  • Ginger Fish (Marilyn Manson) - 60
  • Keir "Cheera" Gilchrist (Phalanx) - 34
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue)† - 58
  • Mike Hamilton (Deeds Of Flesh) - 55
  • Nick St. Nicholas (Steppenwolf) - 85
  • Paul Burgess (Camel) - 76
  • Paul Speckmann (Master) - 63

Vandaag overleden:
  • Urmas Alender (Ruja) - 1994
Concertreview

Velorock 2003
Op 6 september 2003 in Oostende (België)
Tekst door Kristof
In het verre Belgische Oostende vindt al jaren een gratis rock/punk/metal festival plaats. In het verleden speelden onder andere Destruction en Paul Di’anno in het Velodroom te Oostende. Daar aangekomen, merk je dat er ook veel plaatselijke jeugd in de concerttent te vinden is. Dat heeft natuurlijk alles te maken met het feit dat het festival gratis is.

Alleen de drie laatste bands van de dag zijn interessant voor de hardrockers en metalfans onder ons. After All, de Belgische heavy metal band, zet een goede set neer en speelt vooral nummers van hun laatste cd ‘Mercury Rising’ (die eerder dit jaar uitkwam op Mausoleum Records). Ze speelde ook wat van hun vorige langspeler getiteld ‘Dead loss’. En we werden op het einde getrakteerd op de Metallica cover ‘Metal militia’ en op een (mij onbekend) nummer van een eerste cd.

Daarna was het tijd voor After Forever. In Nederland hebben we deze band al genoeg aan het werk gezien maar voor veel Oostendse metalfans was het eerste keer dat ze deze Nederlandse topband live aan het werk konden zien. Floortje en co zaten zeker in vorm en ze speelden een mix van de twee albums die ze in een discografie hebben staan. Eind oktober verschijnt er een EP getiteld ‘Exordium’ en we kregen al een voorproefje van die EP middels een stevig nummer. De cover ‘The evil that men do’ van Iron Maiden werd ook nog eens van stal gehaald tot mijn grote genoegen. Weer een vermakelijk concert van onze Nederlandse helden.

De hoofdact van vandaag was Action in DC. Ze begonnen een half uur te laat aan hun set maar speelden gelukkig nog wel anderhalf uur. Action in DC is dé AC/DC coverband bij uitstek. Ze concentreren zich volledig op de eerste AC/DC bezetting (dus met Bon Scott op zang). We kregen uitstekende en getrouwe versies van ‘TNT’, ‘Hell ain’t a bad place to be’, ‘The jack’, ‘Highway to hell’, ‘Whole lotta rosie’ en vele andere klassiekers. Het feest kon niet op (net zoals het bier!). De band die er ook visueel uitziet als AC/DC besloot de set met twee nummers van de Brian Scott-bezetting. Eerst kregen we een hemelse versie van ‘Thunderstruck’ en daarna een wederom uitstekende versie van ‘For those about to rock’. Dat laatste nummer was inclusief de kanonnen! Het lag vast ook aan het vele bier maar toen ik thuis kwam, dacht ik dat ik de echte AC/DC had gezien! Geweldig!

Velorock (vertaald in goed Nederlands: Fietsrock) is een erg leuk festival (zeker omdat het gratis is). Volgend jaar zal ik proberen er weer bij te zijn. Nog een tip aan de organisatie; zet volgend jaar ook eens een frietkot op het festivalterrein in plaats van alleen die smerige hamburgers in een nog smeriger tentje! Gelukkig was de drankprijs wel in orde.

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Een_Metalfan op 10-09-2003 om 09:08u


Wat me hier opvalt bij het lezen van album en concert/festivalreviews is dat julie , nederlanders , toch graag met jullie zelf stoefen.After Forever is een goeie band waar een beetje trots niet ongepast is maar je moet ook niet overdrijven he. Old Motorheadbanger

Reactie van downer op 10-09-2003 om 09:36u


Leuk verslag Kristof :) het was er zeker gezellig. After Forever was weer okay en Action in DC viel me zeker niet tegen. Dat ene hamburgertentje was idd wel erg weinig, vorig jaar was er toch iets meer te krijgen.

Reactie van stefaan op 09-05-2004 om 16:15u


hi hier is stefaan van velorock ik ben heel blij met je review en ik hoop dat we nog jaren gratis kunnen blijven doorgaan

Reactie van 3 Inches of Blood op 13-06-2005 om 21:44u


Misschien eventjes ter zijde, maar velorock heet VELO-rock omdat het doorgaat in de velodroom, mijn beste....

Zoeken
    25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.