Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Perkins† - 94
  • Carlos Peña (Dreamaker) - 45
  • Gerard Way (My Chemical Romance) - 49
  • Luca Belbruno (Mesmerize) - 54
  • Mark Kelly (Marillion) - 65
  • Miyamoto Natsuko (Mass Of The Fermenting Dregs) - 43
  • Stephen Brodsky (Cave In) - 47
Led Zeppelin en Scorpions doen goede zaken

Geplaatst op 02-03-2015 om 18:22u.

Led Zeppelin blijft populair. Vorige week verscheen een luxe heruitgave van het dubbelalbum Physical Graffiti, waarvan veertig jaar geleden de oorspronkelijke versie verscheen. De rerelease met de toepasselijke naam 40th Anniversary Edition komt op nummer 8 binnen in de Dutch Album Top 100. Dat is slechts een plaats lager dan de hoogste notering die de langspeler indertijd bij de verschijning in maart 1975 haalde.

Wat lager in de lijst, op plek 39, komen we Scorpions tegen met de nieuwe studioplaat Return To Forever. Voor de Duitse formatie betekent dit het beste resultaat in de Nederlandse albumverkooplijst sinds Face The Heat uit 1993. Drie plaatsen lager, op plaats 42, staat Rock Or Bust van AC/DC. De hardrockers bivakkeren met dit album inmiddels al weer dertien weken, dus een kwart jaar, in de Dutch Album Top 100. The Grand Experiment van The Neal Morse Band zakt in de tweede week van 26 naar 56, terwijl The Great News van John Coffey (op nummer 50) en Let Us Burn van Within Temptation (op 82) na een korte afwezigheid teruggekeerd zijn in de Dutch Album Top 100.

Reacties...

Bospop

Otep in Eindhoven afgelast

Geplaatst op 02-03-2015 om 13:34u.

Slecht nieuws voor iedereen die volgende week op 10 maart naar het concert van Otep en The Agonist in de Effenaar in Eindhoven wilde gaan, want het optreden is afgelast. Gekochte kaarten kunnen worden teruggebracht.

Update: The Agonist zal nu een dag eerder, dus op maandag 9 maart, in de Little Devil in Tilburg optreden, samen met Ferium en Selfmachine.

Reacties...
Misfits komt naar Dutch Comic Con

Geplaatst op 01-03-2015 om 22:45u.

De liefhebber van stripboeken en ander entertainment kan op zaterdag 28 en zondag 29 maart terecht in de Jaarbeurs te Utrecht voor de allereerste Dutch Comic Con. De reden dat we dit hier melden is dat ook hardcore punkfans aan hun trekken gaan komen, want de mannen van Misfits zullen op de zaterdagavond optreden. Bovendien zijn bandleden Jerry Only, Dez Cadena en Eric "Chupacabra" Arce beide dagen aanwezig voor handtekeningensessies, waarbij ze mogen plaatsnemen naast popzangeres/fotomodel Samantha Fox, binnen- en buitenlandse striptekenaars en cosplayers alsmede (bijrol)acteurs uit onder meer Back To The Future, Game Of Thrones, Ghostbusters en The Walking Dead. Behalve de Misfits gaat ook rockband Cosmic Rays (met striptekenaar Charlie Adlard als drummer) een optreden verzorgen, eveneens op de zaterdagavond. Beide dagen is er natuurlijk ook een grote beurs waar o.a. allerlei memorabilia verkocht worden. Een dagticket kost €17,50 in de voorverkoop en een combiticket dertig euro. Meer info vind je op de website van Dutch Comic Con.

Reacties...

Dynamo Metalfest 2026

Interview met All That Remains

Geplaatst op 01-03-2015 om 19:32u.

All That Remains is een band die de gemoederen goed bezig houdt. Vooral de escapades van zanger Phil Labonte worden op internet onder een vergrootglas gehouden en met gemengde reacties ontvangen. Daarbij hebben de bandleden de nodige kritiek te verduren gekregen over de richting die ze op gaan. Waar All That Remains vroeger voor superieure metalcore garant stond, heeft de groep hedendaags een kanteling gemaakt richting melodieuze metal. Deze trend werd afgelopen albums al ingezet, maar neemt op het nieuwe plaatwerk The Order Of Things duidelijk de overhand. Tijd voor een telefoontje over het hoe en waarom naar Las Vegas, waar gitarist Mike Martin in het Hard Rock Hotel verbleef. Je kunt het interview hier lezen.

Lees verder...
Nieuwe namen voor Wacken Open Air

Geplaatst op 28-02-2015 om 12:20u.

Er zijn weer namen toegevoegd aan de line-up van Wacken Open Air. Uli Jon Roth, Oomph, Beyond The Black, Haudegen, John Diva & The Rockets Of Love, Architectz Of Chaoz (met Paul Di'Anno) en Breakdown Of Sanity komen naar het grootste metalfestival van Europa. Eerder al waren ondermeer Savatage, Judas Priest, Dream Theater, Obituary, Rob Zombie, Bloodbath, Epica, M.O.D, Cradle Of Filth, Opeth en My Dying Bride aangekondigd. Wacken Open Air vindt dit jaar plaats van 30 juli t/m 1 augustus bij het Duitse plaatsje Wacken. Alle informatie vind je op www.wacken.com.

Reacties...
Iron Maiden heeft nieuwe cd opgenomen

Geplaatst op 28-02-2015 om 10:13u.

Drummer Nicko McBrain vertelt in een kersvers radio-interview dat Iron Maiden een nieuw studio-album heeft opgenomen. Volgens hem wacht de band echter met het uitbrengen van de cd totdat zanger Bruce Dickinson is hersteld. Dickinson maakte recent bekend dat hij een behandeling achter de rug heeft wegens een kankergezwel aan de achterkant van zijn tong. Volgens McBrain was het voor iedereen een grote klap om het nieuws over de gezondheidsproblemen van de zanger te horen, maar gaat het naar omstandigheden erg goed met Dickinson. Hij duikt zelfs al weer de kroeg in om Iron Maidens eigen Trooper-bier te drinken, ook al proeft de vocalist door de chemotherapie en bestralingen momenteel niets.

De bedoeling was om dit jaar het nieuwe Maiden-album op de markt te brengen en rond de release op pad te gaan en de nodige arbeid te verrichten. Volgens Nicko McBrain houdt de groep de nieuwe cd nu voor zich totdat Bruce Dickinson weer aan de slag kan gaan. De drummer hoopt dat dit binnen een paar maanden reeds het geval zal zijn, maar niemand weet nog wanneer het zal gebeuren. De fans zullen dus nog geduld moeten hebben. Iron Maiden had tot dusver de opnames van de nieuwe plaat, die met vaste producent Kevin Shirley in Parijs zouden hebben plaatsgevonden, nog niet officieel bevestigd. Als je het korte, Engelstalige radio-interview met Nicko McBrain wilt bekijken en beluisteren, moet je even verder lezen.

Lees verder...
Vier nieuwe videoclips

Geplaatst op 27-02-2015 om 15:21u.

Volgende maand komt het album The Diary uit van The Gentle Storm, wat een samenwerking is tussen Arjen Lucassen en Anneke Van Giersbergen. Het album bestaat uit twee cd's, beide met dezelfde nummers maar met verschillende arrangementen. Voor het nummer Heart Of Amsterdam heeft The Gentle Storm nu alvast een videoclip uitgebracht, welke natuurlijk in Amsterdam is opgenomen.

Met pensioen gaan bleek niets voor de Duitse Scorpions, zoals eind vorig jaar in Ahoy ook wel bleek. De mannen zijn nu terug met een nieuwe cd getiteld Return To Forever, waarvan We Built This House de eerste single is en waarvoor men dus een videoclip heeft opgenomen.

Apocalyptica brengt in april de nieuwe langspeler Shadowmaker uit, waarop de band samenwerkt met de Amerikaanse zanger Franky Perez. Als voorproefje is nu alvast de clip voor het nummer Cold Blood te bekijken.

De Amerikanen van Whitechappel hebben een nieuwe clip opgenomen. Dit deden ze samen met regisseur Mitch Massie, die al eerder met ondermeer The Dillinger Escape Plan werkte. Het gaat om een clip bij het nummer Let It Burn van het vorig jaar verschenen album Our Endless War.

Lees verder...
FortaRock - The Festival verlaagt de ticketprijs

Geplaatst op 27-02-2015 om 10:19u.

FortaRock - The Festival verlaagt de ticketprijs met terugwerkende kracht en geeft geld terug aan degenen die al een kaartje gekocht hadden. De organisatie zegt onder meer: "Binnenkort worden de laatste namen bekendgemaakt. Ondanks dat we uitkijken naar de optredens van alle artiesten, beseffen we ook dat we met deze line-up niet direct de namen bieden die jullie waarschijnlijk verwachtten, met het oog op het programma van de voorgaande twee jaren. We hebben alles uit de kast getrokken, maar het is ons helaas niet gelukt om nog een aantal grotere acts te boeken onder Slipknot. Dit heeft met name te maken met de sterke internationale concurrentie en het beschikbare aanbod op 6 juni.

Er worden zoals gezegd nog enkele bands toegevoegd aan het programma, maar hele grote namen zitten er niet meer in, hoezeer we dat ook gewenst hadden. We zijn dan ook van mening dat het programma voor de komende editie niet geheel in verhouding staat met de huidige ticketprijs. Vandaar dat we hebben besloten om de ticketprijs te verlagen van €67,50 naar €49 (plus 2,50 servicekosten). Deze verlaging gaat met terugwerkende kracht in. Alle huidige kaartkopers krijgen hierover persoonlijke bericht en een dezer dagen het teveel betaalde bedrag teruggestort op hun rekening." Meer info over het festival, en over FortaRock In The City op de voorafgaande avond in Doornroosje, vind je op www.fortarock.nl.

Lees verder...
Veertiende album van Helloween op komst

Geplaatst op 26-02-2015 om 13:37u.

De band die aan de oorsprong van de power metal stond, Helloween, komt in mei met haar veertiende studioalbum. Eind mei moet de nieuwe cd My God Given Right uitkomen. De Duitse band nam de opvolger voor het twee jaar oude Straight Out Of Hell op in de MiSueno Studio op Tenerife met producer Charlie Bauerfeind. De cd ligt 29 mei in de winkels. Een paar dagen later, op 3 juni, begint de band de bijbehorende tournee in De Boerderij in Zoetermeer.

Lees verder...
Ook drie nieuwe namen voor Dokk'em Open Air

Geplaatst op 26-02-2015 om 11:16u.

De organisatie van Dokk'em Open Air voegt vandaag drie internationale namen toe aan de line-up: het Israelische Melechesh, het Zweedse Shining en het Duitse Masterplan, waarvan de laatste twee met een exclusief optreden voor Nederland deze zomer. In totaal staat de teller nu op vijftien namen, waaronder My Dying Bride, Candlemass en een exclusieve Nederlandse reünieshow van God Dethroned. De tiende editie van het Friese festival vindt op vrijdag 19 en zaterdag 20 juni plaats in Dokkum. Kaarten kosten 55 euro als je beide dagen wilt gaan, maar er zijn ook dagtickets beschikbaar. Alle informatie vind je op www.dokkemopenair.eu.

Lees verder...
Eerste drie namen voor Eindhoven Metal Meeting

Geplaatst op 26-02-2015 om 10:14u.

Ook dit jaar zal weer een Eindhoven Metal Meeting plaatsvinden, op 11 en 12 december in de Effenaar te Eindhoven. Vandaag maakt de organisatie de eerste drie namen bekend: Samael (met een speciale Ceremony Of Opposites-setlist), Necrophobic en Gehennah. Daar komen nog 29 bands bij. Voor de snelle beslisser zijn er al vroegevogeltickets te koop, voor 67 euro per stuk (inclusief 2 euro servicekosten). Meer informatie vind je op www.eindhovenmetalmeeting.nl.

Reacties...
Gitarist verlaat Battle Beast

Geplaatst op 26-02-2015 om 09:24u.

Gitarist, bandleider en voornaamste songwriter Anton Kabanen heeft Battle Beast verlaten. De band was onlangs nog te zien in Tilburg, Amsterdam en Antwerpen als voorprogramma van Sabaton, maar gaat nu dus verder zonder de gitarist. Meningsverschillen tussen hem en de rest van de band over de muzikale richting, alsmede onenigheden op andere vlakken, hebben voor zijn vertrek gezorgd. Battle Beast gaat voorlopig verder met een tijdelijke vervanger voor de komende shows, waarna de band gaat nadenken over een permanente oplossing. Ondertussen werkt de band ook al aan nieuw materiaal voor een volgende cd, ondanks dat het derde album Unholy Savior pas sinds vorige maand in de winkels ligt.

Reacties...
Ascension in Nijmegen

Geplaatst op 25-02-2015 om 21:49u.

Onder de noemer ‘Under Four Wings Of Death 2015’ toeren vier aansprekende, internationale blackmetalbands een paar weken door Europa. Dysangelium, Vassafor, Bölzer en Ascension zijn de namen die op deze rijke affiche prijken. Het eerste optreden van die tour was onlangs in het goed bezochte Willemeen te Arnhem. Jeffrey was er natuurlijk bij. Zijn verslag van deze avond kun je hier lezen.

Lees verder...
Nieuwe poll: Wat is het beste album uit 1982?

Geplaatst op 25-02-2015 om 18:37u.

De zomer van 1982 staat in de filmwereld bekend als het sterkste blockbuster-seizoen uit de historie, maar ook voor harde muziek is het een topjaar. De hardcore punkscene explodeert, met toonaangevende releases van onder meer Bad Brains, Dead Kennedys, Discharge, Fear en Misfits. De New Wave Of British Heavy Metal-stroming levert eveneens de nodige mijlpalen op. Zo maakt zanger Bruce Dickinson in 1982 zijn debuut voor Iron Maiden, terwijl de pioniers van Venom met het album en nummer Black Metal een naam geven aan een kersvers genre. Ook Judas Priest en Motörhead, die een aantal jaren eerder de voorzet gaven tot de NWOBHM, leveren in 1982 nog steeds topplaten af.

Vanuit Duitsland boeken Accept en Scorpions grote successen. Het Canadese Rush gebruikt steeds meer elektronische instrumenten, zonder aan kwaliteit in te boeten. De landgenoten van Anvil komen juist met een bijzonder harde plaat op de proppen. In de Verenigde Staten debuteert jong talent als Manowar, Mötley Crüe en Twisted Sister, terwijl het enigszins afgezakte Kiss met Creatures Of The Night goede recensies oogst. Ook de Nederlandse hardrock- en metalscene begint een woordje mee te spreken. Vandenberg slaagt er met zijn debuutalbum zelfs in om de Amerikaanse Billboard Top 100 te kraken.

Wat is, als je nu terugkijkt op wat in dat jaar zoal verscheen, jouw favoriete studio-album uit 1982?

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1982?

Lees verder...
Uitslag poll: Pull The Plug is beste Death-song

Geplaatst op 25-02-2015 om 18:33u.

Pull The Plug is volgens de bezoekers van Metalfan.nl de beste song die Chuck Schuldiner met de band Death heeft uitgebracht. Met twintig procent van de stemmen eindigt de van het album Leprosy uit 1988 afkomstige kraker met ruim verschil op de eerste plaats. Het zilver is voor de titelsong van Spiritual Healing, gevolgd door Lack Of Comprehension, de titeltrack van Leprosy en Crystal Mountain. Gezien de vele uitgebrachte stemmen leeft de muzikale nalatenschap van Chuck Schuldiner bij onze lezers nog volop.

Reacties...
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.