-
3 april:
- Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
- Hexvessel en Aluk Todolo
- Kreator, Carcass, Exodus en Nails
- Molokai, Sneurf en Mountain Eye
- Samavayo
- The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
- The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
- THE MON en Kariti 4 april:
- Anna KiaRa
- Dirty Sound Magnet
- Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
- Gama Bomb en Lich King
- Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
- Valdrin en Amalekim 5 april:
- Anna KiaRa
- Black Rabbit Fest
Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
6 april: - Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
- Skynd 7 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Skynd
- Witch Fever 8 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Witch Fever 9 april:
- 1914 en Katla
- Carnivore A.D.
- Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
- Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
- Predatory Void en Inferum
-
3 mei:
- Author & Punisher en Fange
- KrashKarma
- Quest Master, Orcus en Segadeth
- Solence, Dream State en Written By Wolves
- Anders Looström (Memory Garden) - 57
- Arjen Anthony Lucassen (Ayreon) - 66
- Criss Oliva (Savatage)† - 63
- Greg Calbi (technicus) - 77
- James MacDonough (Iced Earth) - 56
- Marco Biazzi (Lacuna Coil) - 49
- Mike Ness (Social Distortion) - 64
- Nicke Borg (Backyard Babies) - 53
- Sean Peck (Cage) - 59
- Sebastian Bach (Skid Row) - 58
- Thorstein Aaby (Pagan's Mind)† - 55
- Tsuyoshi Sekito (The Black Mages) - 63
Geplaatst op 19-06-2015 om 22:04u.
Een paar dagen geleden konden we melden dat Journey-drummer Deen Castronovo (opnieuw) was gearresteerd wegens huiselijk geweld. Hoewel hij op borgtocht is vrijgelaten, was het toen nog onduidelijk of de slagwerker morgenavond aanwezig kan zijn bij het speciale concert dat de AOR-formatie in Los Angeles (VS) verzorgt in samenwerking met het Hollywood Bowl Orchestra. Nu blijkt dat Castronovo voorlopig inderdaad niet in actie komt. Zowel bij de show van morgen als bij de voor juli en begin augustus geboekte concerten in de Verenigde Staten en Canada neemt Omar Hakim de plaats achter het drumstel over.
Niet de eerste de beste vervanger dus, want Hakim heeft met grote sterren als Daft Punk, Dire Straits, Kate Bush, Madonna, Michael Jackson, Miles Davis en Sting gewerkt. We zijn benieuwd of en wanneer Deen Castronovo zijn baantje bij Journey terug zal krijgen. Voormalig Journey-drummer Steve Smith is overigens ook gepolst voor de (tijdelijke) vacature en toonde interesse om de band uit de brand te helpen. Omdat Smith momenteel in Europa zit, bleek zijn komst echter niet haalbaar, waarna de keuze dus op Hakim is gevallen. Op de bijgaande foto staat Omar Hakim afgebeeld naast Journey-gitarist Neal "The Joker" Schon.
Lees verder...Geplaatst op 19-06-2015 om 18:12u.
September lijkt een mooie maand te worden. Op de elfde september wordt immers, exact een week na de nieuwe dubbel-cd van Iron Maiden, het kersverse Slayer-album Repentless op de mensheid losgelaten. Het is het elfde studio-album voor de Amerikaanse thrashers en wordt voor gitarist/bandleider Kerry King en zanger/bassist Tom Araya een spannende release. Ditmaal konden ze immers niet rekenen op de hulp van de tragisch overleden gitarist/songwriter Jeff Hanneman en de ontslagen drummer Dave Lombardo. De teruggekeerde slagwerker Paul Bostaph en Exodus-gitarist/bandleider Gary Holt moeten de ontstane leegtes opvullen.
Helemaal raden naar de inhoud hoeven we echter niet, want na vroege versies van de songs Atrocity Vendor, Implode en When The Stillness Comes geeft Slayer vandaag de titeltrack van het nieuwe album vrij. Die kun je beluisteren door even verder te lezen (en tevens aanschaffen via iTunes en andere legale aanbieders van digitale muziek). Daarmee kennen we nu ongeveer een derde van het album, want Repentless bevat twaalf tracks. Het album is geproduceerd door Terry Date en de hoes is ontworpen door de Braziliaanse kunstenaar Marcelo Vasco. De titelsong is overigens Kerry Kings eerbetoon aan Jeff Hanneman en wordt door King zelf de 'HannemAnthem' genoemd. De (Engelstalige) tekst kun je nalezen via deze link.
Lees verder...Geplaatst op 19-06-2015 om 14:28u.
Niet alleen de Graspop Metal Meeting, ook het Franse Hellfest biedt (in samenwerking met Arte) de komende drie dagen een livestream aan. Er zijn twee kanalen. Het eerste kanaal zendt optredens uit vanaf de beide hoofdpodia, waarbij vandaag in elk geval de shows van Sodom (vanaf 17.40 uur) en Lamb Of God (vanaf 19.40 uur) mogen worden uitgezonden. Het tweede kanaal zendt optredens uit vanaf de Temple- en Altar-podia, met vandaag registraties van (op zijn minst) Children Of Bodom, Bloodbath, Dying Fetus, Shining, Satyricon, Cradle Of Filth en Arkona. Het eerste kanaal van de livestream van Hellfest vind je hier en het tweede kanaal hier. Als je op deze links klikt en wat naar beneden scrollt, tref je voor het desbetreffende kanaal overigens het meest actuele uitzendschema aan.
Lees verder...Geplaatst op 19-06-2015 om 12:53u.
Welkom bij de dagelijkse aflevering van de Morbid Angel-soap. Vandaag is de hoofdrol weggelegd voor tweede gitarist Thor Anders "Destructhor" Myhren. Gisteren suggereerde de teruggekeerde zanger/bassist Steve Tucker reeds dat de positie van tweede gitarist bij de Amerikaanse formatie onzeker zou zijn. Vandaag bevestigt Destructhor dat hij de deathmetalband heeft verlaten. De Noor is uit de band gezet omdat de Amerikanen met iemand willen gaan werken die meer lokaal gevestigd is.
Destructhor laat echter weten blij te zijn met die beslissing, aangezien hij na de Europese tournee van eind 2014 al tot de conclusie was gekomen dat het beter was om weg te gaan. De gitarist wil namelijk werk maken van zijn andere band, het Noors/Zweedse gezelschap Myrkskog. Dat is waar Destructhor (volgens hemzelf) echt thuishoort en waar momenteel dingen gebeuren. Volgend jaar zal Myrkskog een nieuwe cd uitbrengen en op tournee gaan (inclusief festivaloptredens).
Intussen kun je op de frontpage van Metalfan.nl nog steeds stemmen in onze wekelijkse poll, die luidt: "Wat moet volgens jou nu de eerste prioriteit zijn van Morbid Angel-bandleider Trey Azagthoth?" De populairste antwoordoptie is tot dusver "ontbind Morbid Angel voordat de naam verder te grabbel wordt gegooid", met zo'n 44 procent van de stemmen. Als je het daar niet mee eens bent, laat je mening dan horen!
Reacties...Geplaatst op 19-06-2015 om 10:40u.
Veertig jaar. Er zijn niet veel bands die het zo lang uithouden. KISS wel, al heeft de band natuurlijk wel diverse line-up wisselingen achter de rug. Toch zijn Paul Stanley en Gene Simmons al ruim vier decennia lang de drijvende krachten achter de make-up. Gisteravond zetten de mannen de goed gevulde Ziggo Dome in lichterlaaie. Een verslag van KISS in Amsterdam kun je hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 18-06-2015 om 21:56u.
Rage heeft een nieuwe line-up. Gitarist Victor Smolski en drummer André Hilgers verlieten begin dit jaar namelijk de Duitse heavy/power metalband, waardoor zanger/bassist Peter "Peavy" Wagner alleen overbleef. Aangezien Peavy de afgelopen tijd onder de naam Refuge een reeks optredens heeft gedaan met twee andere oud-leden van Rage, te weten gitarist Manni Schmidt en drummer Christos Efthimiadis, had het voor de hand gelegen als dit trio nu zou verder gaan en de naam Refuge zou (terug)veranderen in Rage. Dat blijkt echter niet het geval.
Peavy wil namelijk weer een echte band hebben, waarin alle leden in dezelfde richting trekken. Daarom heeft de frontman van Rage gekozen voor twee relatief onbekende muzikanten, in plaats van in te gaan op de voorstellen die hij naar eigen zeggen van diverse gevestigde musici ontving. De nieuwe gitarist heet Marcos Rodriguez, is een 26-jarige die-hard Rage-fan en verzorgde met de groep Soundchaser al eens het voorprogramma bij een aantal concerten van Rage. Rodriguez geeft Rage een Belgisch tintje. Hij is weliswaar geboren in Venezuela, maar woont tegenwoordig in de Vlaamse stad Antwerpen.
De nieuwe drummer van Rage heet Vassilios "Lucky" Maniatopoulos en was voorheen zanger van Tri State Corner. Als drumtechnicus voor Refuge/Tri State Corner-slagwerker Efthimiadis was Lucky al langere tijd een bekende (en zelfs een naaste vriend) van Peavy. De kersverse line-up van Rage werkt inmiddels aan een studio-album, dat in de lente van 2016 dient te verschijnen. Daarvoor, aan het einde van dit jaar, gaat de Duitse formatie echter eerst nog een tournee ondernemen waarbij het twintig jaar oude cultalbum Black In Mind (1995) centraal staat.
Lees verder...Geplaatst op 18-06-2015 om 20:11u.
De Graspop Metal Meeting is inmiddels van start gegaan met het donderdagprogramma (bestaande uit enkele coverbands en Belgische talenten) voor de reeds aanwezige campinggasten. Helaas heeft de Australische metalcoreband Northlane op het allerlaatste moment het voor vrijdag geplande optreden moeten afzeggen, wegens een medisch noodgeval. Hun plaats op de Jupiler Stage, morgen om 16.40 uur, wordt ingevuld door de Antwerpse genregenoten van Set Things Right.
Voor de thuisblijvers hebben we daarnaast goed nieuws. Vanaf morgen zal Proximus, net als in voorgaande jaren, weer drie dagen lang rechtstreeks verslag doen vanaf de Graspop Metal Meeting. Dat gebeurt door middel van een livestream, met twee kanalen (zodat dus twee shows tegelijkertijd kunnen worden vertoond). Het is nog niet bekend welke groepen toestemming hebben gegeven voor een rechtstreekse uitzending, dus dat is nog even afwachten. We hebben in elk geval de namen van Alice Cooper en Within Temptation al voorbij zien komen. De uitzendingen zullen te volgen zijn via deze link. Nu kun je daar alvast beelden terugzien van de editie van vorig jaar.
Lees verder...Geplaatst op 18-06-2015 om 18:38u.
Het album was al een tijdje af, maar wegens de gezondheidsproblemen van zanger Bruce Dickinson schoof Iron Maiden de release van haar zestiende studioplaat even voor zich uit. Nu Dickinson genezen is verklaard en langzaam maar gestaag revalideert richting zijn oude niveau, heeft de Britse formatie alsnog een releasedatum geprikt. Op 4 september zal het album verschijnen, via platenlabel Parlophone Records. Het kleinood heet The Book Of Souls en werd wederom geproduceerd door Kevin Shirley. De hoes is ontworpen door Mark Wilkinson.
Iron Maiden heeft ons vrij lang laten wachten op dit studio-album, maar het gaat dan ook om de allereerste dubbel(studio)cd van de heavy metal grootmeesters. De elf songs zorgen voor een totale speelduur van 92 minuten. Bassist Steve Harris heeft ditmaal een kleiner aandeel in de songwriting dan we van hem gewend zijn. Zo heeft Dickinson bijvoorbeeld twee nummers in zijn eentje geschreven, waaronder de langste track van The Book Of Souls, namelijk de achttien minuten lange afsluiter Empire Of The Clouds. De aanpak was ditmaal ook anders, doordat veel songs pas in de studio zelf zijn geschreven en meteen zijn gerepeteerd en opgenomen. Steve Harris heeft daarom het idee dat deze plaat meer een live-gevoel heeft dan eerder werk.
Vanaf begin volgend jaar, wanneer Bruce Dickinson geheel hersteld is, gaat Iron Maiden op pad om het nieuwe materiaal live aan het publiek voor te stellen. Op 4 september kun je zoals gezegd het nieuwe studio-album reeds aanschaffen. Er zullen drie fysieke uitgaves zijn: een gelimiteerde luxe 2cd-versie met een hardcover boek, een standaard 2cd-editie en een 3lp-uitgave op zwart vinyl. Daarnaast komen diverse digitale versies beschikbaar. Bijgaand vind je de albumhoes en tracklist (inclusief songlengtes en songwriting credits).
Lees verder...Geplaatst op 18-06-2015 om 13:19u.
Met de dag wordt de situatie rond Morbid Angel onoverzichtelijker. Zanger/bassist Steve Tucker, die bij de deathmetalband is teruggekeerd, heeft (via de sociale media) een aantal vragen proberen te beantwoorden. Wat betreft de status van David Vincent (zijn voorganger als zanger/bassist), zegt Tucker: "Ik heb geen enkel benul en ik geloof niet dat ik de enige ben." Op de vraag of Vincent dan samen met hem gaat spelen in Morbid Angel, antwoord hij echter: "Hahahahhahhahahaha. Sorry maat, ik speel death metal. Dus, NEE."
Wat betreft een mogelijke terugkeer van drummer Pete Sandoval (die zich in de tussentijd heeft bekeerd tot het christelijk geloof), hoopt Steve Tucker dat dit gaat gebeuren. Tegelijkertijd blijkt de positie van tweede gitarist Thor Anders Myhren ineens ook al onzeker te zijn. Op de vraag wie de tweede gitaar bij Morbid Angel zal bespelen, antwoordt Tucker namelijk: "De tijd zal het leren." Het enige dat de zanger/bassist eigenlijk met zekerheid kan zeggen, is dat zijn terugkeer bij Morbid Angel niet ten koste gaat van Warfather. Over drie weken duikt hij zelfs reeds de studio in om met de andere leden van Warfather en producent Erik Rutan (Hate Eternal, ex-Morbid Angel) aan de opnames van een nieuwe cd te beginnen.
Reacties...Geplaatst op 18-06-2015 om 12:16u.
Het lijkt druk te gaan worden op de Graspop Metal Meeting. Het gebeurt namelijk bijna nooit dat dit festival het bordje "Uitverkocht" op kan hangen, maar ditmaal geldt dat in elk geval met betrekking tot de verkoop van losse dagkaartjes voor a.s. zaterdag, 20 juni. Dat is de dag dat onder meer Slipknot, Judas Priest, Korn en Alice Cooper aantreden. Wellicht hebben de vele lovende reacties op het concert van Judas Priest van afgelopen zondag in Tivoli Vredenburg te Utrecht aan de goede ticketverkoop bijgedragen. Mocht je nog geen entreebewijs hebben en alsnog willen gaan: Volgens de organisatie van Graspop is er nog wel een beperkt aantal combitickets en losse dagkaarten voor de vrijdag en zondag beschikbaar. Wacht echter niet te lang, want er zijn bijvoorbeeld nog minder dan duizend combitickets over. Meer informatie over het festival (en de kaartverkoop) vind je op www.graspop.be.
Lees verder...Geplaatst op 18-06-2015 om 11:09u.
Speedfest gaat dit jaar zijn tiende editie beleven. Voor dit jubileum pakken de mannen van Peter Pan Speedrock groots uit. Op zaterdag 21 november vieren de mannen hun feest in het Klokgebouw in Eindhoven, waarvoor nu Carcass, Napalm Death, Obituary, Voivod, Danko Jones, Backyard Babies en The Dictators zijn bevestigd. Natuurlijk zal ook Peter Pan Speedrock niet ontbreken op het festival. De band viert namelijk niet alleen het tienjarig jubileum van Speedfest, maar bestaat zelf dit jaar twintig jaar. Informatie over de kaartverkoop, evenals meer bevestigde bands, volgen binnenkort.
Update: Volgens de tourschema's van Avatarium, The Vintage Caravan en Spiders komen zij ook naar Speedfest. De uit Zweden afkomstige female-fronted formaties Avatarium en Spiders en het IJslandse The Vintage Caravan gaan in die periode gezamenlijk op tournee.
Reacties...Geplaatst op 18-06-2015 om 00:15u.
In maart vroegen we jullie middels een frontpage-poll naar jullie plannen voor komend weekeinde, waarin voor de liefhebber van stevige muziek een uitzonderlijk groot aanbod is van festivals en concerten om uit te kiezen. Maar liefst zeventig procent gaf aan naar (minstens) een van die evenementen te gaan. Slechts achttien procent wist al zeker dat men geen concert zou bezoeken en twaalf procent twijfelde nog. Aangezien veruit de meeste van onze lezers de komende dagen dus op stap gaan, lijkt het ons een goed idee om de weersverwachting met jullie door te nemen. Moet je de zonnebrandolie inpakken of mag je juist de regenponcho niet vergeten?
Slechts een beperkt aantal bezoekers van Metalfan.nl gaf in maart aan dat ze een kaartje hadden aangeschaft voor het strak uitverkochte Hellfest, maar zij hebben een slimme keuze gemaakt. Niet alleen heeft Hellfest dit jaar weer een bijzonder indrukwekkende affiche, maar de weersverwachting duidt bovendien op perfect festivalweer. Volgens weeronline.nl zal de maximumtemperatuur in het Franse plaatsje Clisson op vrijdag t/m zondag steeds 23 of 24 graden bedragen en blijft het kurkdroog.
Degenen die naar het noorden afreizen (of in het noorden blijven) voor Dokk'em Open Air, hebben minder geluk. De verwachting is op dit moment dat het kwik op vrijdag en zaterdag in het Friese Dokkum niet boven de 15 of 16 graden stijgt. Bovendien wordt vooral voor de vrijdag veel regen voorspeld (negentig procent kans op neerslag op die dag, met een verwachte hoeveelheid van 4 millimeter). Laarzen en regenkleding lijken dus een vereiste, zeker omdat Dokk'em Open Air dit jaar geen tent, maar een enkel openluchtpodium heeft!
De weersvoorspelling voor de Graspop Metal Meeting zit tussen die beide uitersten in. Weeronline.nl verwacht in het Vlaamse Dessel voor vrijdag een maximumtemperatuur van 18 graden en een klein beetje regen. Op zaterdag en zondag stijgt het kwik enigszins, naar 20 of 21 graden. De procentuele kans dat er die dagen regen valt is kleiner dan op vrijdag, maar de hoeveelheid verwachte regen (mocht er toch neerslag vallen) is juist groter.
Lees verder...Geplaatst op 17-06-2015 om 20:53u.
Deen Castronovo is volgens de Amerikaanse roddelsite TMZ.com gearresteerd wegens huiselijk geweld. Dat overkwam de Journey-drummer begin 2012 ook al. Toen kreeg Castronovo wegens het slaan van zijn (voormalige) vriendin een taakstraf van tachtig uur opgelegd. Bovendien verplichtte de rechter hem tot het volgen van een "anger management"-cursus, maar die lijkt geen langdurig effect te hebben gehad. Afgelopen zondagochtend werd de politie van Salem, Oregon (VS) namelijk naar de woning van Deen Castronovo geroepen, alwaar de muzikant werd gearresteerd op verdenking van geweldpleging, intimidatie en bedreiging.
De drummer van Journey verzette zich niet tegen de aanhouding en is volgens TMZ.com inmiddels op borgtocht vrijgelaten. Bijgaand vind je zijn arrestatiefoto. Het voorval vindt op een ongelukkig moment plaats, want voor komende zaterdag staat Journeys allereerste samenwerking met een orkest gepland. De populaire AOR-formatie zou die avond in Los Angeles (VS) een volledige show moeten verzorgen met het Hollywood Bowl Orchestra. Een vertegenwoordiger van Journey kan nog niet bevestigen of Deen Castronovo er dan bij zal zijn.
Lees verder...Geplaatst op 17-06-2015 om 18:40u.
Het rommelt flink bij Morbid Angel. Drummer Tim Yeung is opgestapt. Zanger/bassist David Vincent zou vervangen zijn door de teruggekeerde Steve Tucker, maar Vincent beweert zelf dat hij de Amerikaanse deathmetalband niet heeft verlaten. Wat moet volgens jou nu de eerste prioriteit zijn van Morbid Angel-bandleider Trey Azagthoth?
Geplaatst op 17-06-2015 om 18:25u.
Het is duidelijk welk nummer komend weekeinde niet in de setlists van My Dying Bride op Dokk'em Open Air en Graspop mag ontbreken. The Cry Of Mankind is door de lezers van Metalfan.nl met zo'n zeventien procent van de stemmen met ruime voorsprong uitgeroepen tot beste My Dying Bride-song aller tijden. Andere songs waar de Britse doomformatie veel Nederlandse en Vlaamse fans een plezier mee zou doen, zijn Turn Loose The Swans, She Is The Dark, Your River, The Dreadful Hours en het bijzonder droevige Two Winters Only.
Verder stond Symphonaire Infernus Et Spera Empyrium, waar het begin 1992 allemaal mee begon, niet bij de voorgedrukte keuze-opties. Dat bleek een vergissing, want deze compositie werd veel genoemd in de reacties op de poll en is duidelijk eveneens een publieksfavoriet. My Dying Bride heeft (in elk geval voor Dokk'em Open Air) een set beloofd met veel oude klassiekers, dus we zijn benieuwd of het stokoude Symphonaire Infernus Et Spera Empyrium ook uit de kast wordt getrokken!
Lees verder...Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.






