-
13 september:
- Ayreon 14 september:
- Ayreon 18 september:
- Auri en Eye Of Melian
- André Borgman (After Forever) - 47
- Bård Torstensen (Clawfinger) - 64
- Bobby Koelble (Death) - 57
- Dave Mustaine (Megadeth) - 64
- Filipe Sousa (Shadowsphere) - 41
- Philippe Harvey (Crystal Castle) - 44
- Sergio Dominguez (Six Magics) - 46
- Stephen Perkins (Jane's Addiction) - 58
- Tim "Ripper" Owens (Judas Priest) - 58
- Vinny Appice (Black Sabbath) - 68
- Eddie Money - 2019
- Gary Richrath (REO Speedwagon) - 2015
- Grant Hart (Hüsker Dü) - 2017
- John Davis (technicus) - 2023
Geplaatst op 03-02-2016 om 12:14u.
In december trad Ghost op in Tivoli Vredenburg (Utrecht) en Trix (Antwerpen), een paar dagen geleden volgde een concert in Vooruit (Gent) en op 1 maart is 013 (Tilburg) aan de beurt, ditmaal met Death Alley als support. We hoeven daarna gelukkig niet lang te wachten voordat de gemaskerde Zweedse brigade opnieuw naar de Benelux afreist. Ghost bevestigt zichzelf namelijk voor de Graspop Metal Meeting, waar de band op zaterdag 18 juni aan zal treden. Een dag eerder staat vooralsnog Down op de affiche. De organisatie van het Vlaamse festival heeft zich tot op heden niet uitgelaten over de vraag of die groep, in tegenstelling tot op FortaRock, in Dessel nog wel welkom is na het vermeende racistische gedrag van zanger Phil Anselmo.
Verder zijn onder meer Black Sabbath, Iron Maiden, Volbeat, Slayer, Twisted Sister, Megadeth, King Diamond, Nightwish en Anthrax bevestigd voor het Belgische evenement, dat van vrijdag 17 t/m zondag 19 juni plaatsheeft. Op de vooravond, donderdag 16 juni, zal er voor degenen die vroeg arriveren een campingprogramma zijn met onder meer Dirkschneider (oftewel de welbekende zanger van U.D.O., die nog eenmaal alle klassiekers uit zijn tijd bij Accept gaat zingen). Een weekendkaart kost 195 euro. Losse dagkaarten zijn verkrijgbaar voor 95 euro. Tevens zijn er VIP-tickets beschikbaar. Meer informatie vind je op www.graspop.be.
Lees verder...Geplaatst op 03-02-2016 om 10:09u.
FortaRock heeft het optreden van Down op het festival gecancelled. Na de recente uitlatingen van zanger Phil Anselmo tijdens het Dimebash festival in de VS, is zijn band Down niet langer welkom op het Nijmeegse festival. Anselmo bracht aan het einde van de show in de VS de Hitlergroet en riep 'White power'. Na nauw overleg met alle partijen heeft FortaRock de beslissing genomen om Down te cancellen. Het festival wil duidelijk maken dat er geen ruimte is voor racisme of fascisme op FortaRock. Welke band de vervanger zal zijn, hopen we binnenkort te horen.
FortaRock vindt dit jaar plaats op 4 en 5 juni in het Goffertpark in Nijmegen. Op zaterdag 4 juni zijn ondermeer Within Temptation en Gojira te zien, de dag erna staan bands als Volbeat, Megadeth, Disturbed en King Diamond op het programma. Een tweedagenticket kost €75, terwijl losse kaarten voor de zaterdag of zondag respectievelijk 25 en 59 euro kosten. Meer informatie vind je op www.fortarock.nl.
Lees verder...Geplaatst op 03-02-2016 om 09:25u.
Op 31 maart brengt Martyr de nieuwe plaat You Are Next uit. Als voorproefje hebben de Nederlanders alvast een clip opgenomen bij het nummer Into The Darkest Of All Realms.
Textures komt al eerder met een nieuwe cd, namelijk deze week al. Van het nieuwe album Phenotype komt de nieuwe videocip Shaping A Single Grain Of Sand. Volgende week zijn de releaseshows: op 12 februari in Dordrecht en 13 februari in Tilburg.
Ook Fleshgod Apocalypse komt deze week met een nieuwe cd, getiteld King. De Italianen namen de nieuwe plaat op in Rome. Ook hebben ze een videoclip opgenomen bij het nummer Cold As Perfection, welke enigszins "not suitable for work" is omdat er een klein beetje naakt in te zien is.
Halestorm staat op 8 februari in een uitverkocht TivoliVredenburg in Utrecht. Daar zal de Amerikaanse band ook ongetwijfeld het nummer Mayhem spelen van het laatste album Into The Wild Life, want voor dit nummer heeft de band nu een videoclip uitgebracht.
Eind volgende maand verschijnt het nieuwe album The Black van Asking Alexandria. Wat je van het album kunt verwachten kun je horen en zien in de nieuwe videoclip van het titelnummer.
De mannen van Killswitch Engage komen ook volgende maand met een nieuwe cd. Zij doen dat op 11 maart met het nieuwe album Incarnate en ook zij hebben alvast een videoclip uitgebracht. In dit geval gaat het om beelden bij het nummer Hate By Design
Onlangs was Grave Pleasures nog in het land want de band was op tour met Tribulation. Op debuutalbum Dreamcrash van de band staat het nummer Girl In A Vortex, waarbij nu een clip is verschenen.
Lees verder...Geplaatst op 01-02-2016 om 22:00u.
Via onze Facebook pagina geven we kaarten weg voor de avondvullende show van Machine Head, op 29 februari in 013 in Tilburg. Wil je meedoen, klik dan hier!
Lees verder...Geplaatst op 01-02-2016 om 10:30u.
Wie Ijsland ziet als het land waar alleen maar rustige singer-songwriter muziek of meeslepende ambient vandaan komt, heeft het goed mis. Als je The Vintage Caravan hoort, waan je jezelf minstens twintig jaar terug in de tijd, toen seks nog vies was en de lucht nog schoon. Binnenkort staat The Vintage Caravan in W2 in Den Bosch, waarbij ze Dead Lord en Tiebreaker meenemen. Wil je kans maken op twee kaarten, doe dan snel mee met onze The Vintage Caravan actie!
Lees verder...Geplaatst op 01-02-2016 om 09:36u.
Na vele jaren lijkt er dan nu toch eindelijk een nieuw album van The Wounded te komen, zo is te lezen op de Facebookpagina van de band. De mannen wilden het nieuwe album Sunset eigenlijk eind 2015 uitbrengen, maar omdat de band niet over de luxe van een platendeal beschikt, moesten de opnames vooral plaatsvinden in de vrije uurtjes van de studio en producer. Hierdoor duurde het totale opnameproces wat langer dan de band eigenlijk wilde. Wanneer de opvolger voor het bijna twaalf jaar oude Atlantic precies uitkomt is echter nog niet bekend. Als je verder leest kun je wel alvast een preview beluisteren van het nummer The Cold.
Lees verder...Geplaatst op 01-02-2016 om 08:36u.
Wat is de reden om een band te starten? Hobby? Frustraties afreageren? Een boodschap willen vertellen? De mogelijkheden zijn eindeloos. Wie zette je aan tot het spelen van metal? Dat zijn hoofdzakelijk grote bands uit de jaren tachtig wiens invloeden tot het heden doordreunen. Zij hebben hier op hun beurt ooit mee te maken gehad en besloten niet zomaar hun helden te kopiëren. Wie die helden zijn, is niet lastig te achterhalen, maar het betreffen artiesten wiens namen niet vaak meer genoemd worden. En dat terwijl ook zij ooit tot de rebelse jeugd behoorden en muziek maakten die de oren hun ouders tergden.
Met de rubriek De Stenen Wortels van Heavy Metal duiken we in de veelal vergeten jaren zestig en zeventig. Tijden waarvan de meesten onder ons slechts The Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin en Black Sabbath kunnen noemen. We werpen een licht op bekende én obscure platen die onze metalhelden ooit hebben bewogen om een instrument te bespelen of achter de microfoon te kruipen. Iedere maand kiezen we een album en laten we vervlogen tijden weer even herleven.
In de nieuwe editie gaat Ruud dieper in op het album Overkill uit 1979 van Mötorhead. Je kunt de zesde aflevering van De Stenen Wortels van Heavy Metal hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 31-01-2016 om 20:02u.
Volgens het AD onderzoekt de organisatie van FortaRock - The Festival de mogelijkheid om zanger Phil Anselmo en zijn band Down te weren van de aankomende editie, die op zaterdag 4 en zondag 5 juni plaats gaat vinden. Down is vooralsnog geboekt voor de zondag, maar FortaRock-directeur Robert Korstanje wil onder die verbintenis uit en gaat daarover in gesprek met het Amerikaanse management van de southern metalband en mede-organisator Mojo. De directe aanleiding is (vanzelfsprekend) de commotie over het vermeend racistische gedrag van Phil Anselmo tijdens het jaarlijkse Dimebash-evenement in de VS, waarover we afgelopen week al berichtten.
Nadat Anselmo de Pantera-klassieker Walk had uitgevoerd, bracht hij de Hitlergroet door zijn rechterarm met gestrekte hand uit te steken. Daarna brulde hij "white power" richting het publiek. Onder meer Machine Head-frontman Robb Flynn, die eveneens aan Dimebash deelnam, heeft zich de afgelopen dagen (met een videoboodschap) tegen Phil Anselmo gekeerd. De vocalist van Down (en Pantera) heeft inmiddels het boetekleed aangetrokken en zich verontschuldigd, maar de vraag is of dat afdoende is om de publieke opinie te keren en het voorval te doen vergeten. Korstanje beoordeelt het gedrag van Anselmo in elk geval als "schandalig" en "heel opruiend". Mocht Down definitief van het affiche van FortaRock - The Festival worden geschrapt, dan zal volgens het AD een vervangende act worden geboekt.
Reacties...Geplaatst op 31-01-2016 om 15:20u.
Black Sabbath is op 20 januari in de Verenigde Staten begonnen aan zijn afscheidstournee en heeft er inmiddels vier concerten op zitten. De eerste tegenslag dient zich echter reeds aan. Zanger Ozzy Osbourne is getroffen door een ernstige bijholteontsteking. Dat dwong de Britse groep tot het uitstellen van de voor gisteren in Edmonton (Canada) geplande show en ook het concert in Calgary van maandag is vooralsnog van de baan. Op een later tijdstip hopen de veteranen beide Canadese shows in te halen. In de zomer staat een groot aantal (festival)optredens gepland in Europa, waaronder een bezoek aan de Graspop Metal Meeting in het Belgische Dessel.
Reacties...Geplaatst op 31-01-2016 om 13:11u.
Eind vorig jaar kwam het nieuws dat Izegrim een nieuwe cd opgenomen heeft, getiteld The Ferryman's End. De Gelderse band heeft nu alvast openingsnummer White Walls online gezet, zodat je alvast in de stemming kunt komen. De opvolger voor Congress Of The Insane (2013) werd opgenomen in de Duitse Soundlodge studios. Het nieuwe album is een conceptalbum over een een moordenaar in een dodencel. Elk nummer geeft een andere blik op zijn zieke gedachtengang, totdat hij uiteindelijk in het laatste nummer geëxecuteerd wordt. Op 25 maart moet het vijfde album van Izegrim uitkomen. De releaseparty vindt plaats op 27 maart op Tattoofest Indoor in Hedon in Zwolle.
Lees verder...Geplaatst op 30-01-2016 om 15:17u.
Aan alles komt een einde. Voor Delain was het gisteravond het laatste optreden van The Human Contradiction-cyclus, die de Nederlandse symfonische metalformatie veel nieuwe fans opleverde. De grote zaal van Patronaat in Haarlem was het toneel voor een bijzondere show met verrassingen op de setlist en gastartiesten. In het voorprogramma stond The Charm The Fury. Ons verslag van deze speciale "Suckerpunch"-show van Delain kun je hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 29-01-2016 om 21:12u.
Waar Abbath met Immortal nooit in is geslaagd, lukt de Noorse black metal muzikant nu wel als solo-artiest. Zijn kersverse, simpelweg Abbath getitelde studio-album komt deze week namelijk binnen in de Dutch Album Top 100, op nummer 85. Het is de meest verrassende, maar niet de enige "harde" binnenkomer in de lijst. Megadeth vinden we met Dystopia terug op plaats 25 en Steven Wilson met het tussendoortje 4½ zelfs op plek 9. Voor beide artiesten is dat echter geen persoonlijk record. Wilson haalde vorig jaar plaats 2 met Hand. Cannot. Erase. Het grootste commerciële succes voor Megadeth blijft vooralsnog Youthanasia, welke in 1994 tot plaats 20 reikte en bovendien in totaal zestien weken in de Album Top 100 bivakkeerde. Of Dystopia ook over zo'n lange adem beschikt, zal nog moeten blijken. In onze frontpage-poll kun je ons deze week alvast laten weten wat jouw eerste indruk is van de nieuwe Megadeth-cd. Bovenaan de Dutch Album Top 100 staat overigens voor de derde achtereenvolgende week Blackstar van de recent overleden rockster David Bowie.
Reacties...Geplaatst op 29-01-2016 om 13:55u.
Paul Kantner is donderdag in San Francisco (VS) overleden, nadat hij een paar dagen eerder door een hartaanval was getroffen. De zanger/gitarist maakte vanaf de oprichting in 1965 deel uit van Jefferson Airplane en groeide al snel uit tot de bandleider. In 1967 kwam zijn latere (tijdelijke) partner Grace Slick als zangeres de groep versterken voor het tweede album Surrealistic Pillow, dat de wereldwijde doorbraak betekende voor de psychedelische rockers. Dat deze lp de nodige metalmuzikanten heeft beïnvloed, blijkt uit het feit dat onder meer Sanctuary, Lizzy Borden en In The Woods... het nummer White Rabbit hebben gecoverd, terwijl W.A.S.P. en Great White die andere hitsingle Somebody To Love onder handen namen.
Een aantal albums verder ging een groot deel van Jefferson Airplane, onder aanvoering van Paul Kantner, begin jaren zeventig onder de naam Jefferson Starship verder. Daarbij werden stilistisch regelmatig uitstapjes ondernomen richting hardrock. In 1984 stapte Kantner op en ging het gezelschap zonder hem als Starship verder, maar vanaf 1992 ging de zanger/gitarist weer met een nieuwe versie van Jefferson Starship in de weer. Tevens vond een paar keer een kortstondige hereniging plaats van Jefferson Airplane. Paul Kantner is 74 jaar oud geworden en laat drie kinderen na, waaronder dochter China uit zijn relatie met Grace Slick.
Reacties...Geplaatst op 29-01-2016 om 10:25u.
Het is altijd weer een feestje voor hardcoreminnend Nederland: de Persistence Tour. Aangevoerd door de grootste namen uit deze scene reist dit gezelschap de hele wereld over om links en rechts wat serieuze hardcorekont te schoppen. Vorig jaar in het kielzog van Sick Of It All, was het dit jaar de beurt aan Ignite om het feestje te leiden. De allerlaatste stop van de tour was in TivoliVredenburg te Utrecht en waarschijnlijk was het wel even schrikken voor het publiek dat rustig zat te luisteren naar een klassiek zondagmiddagconcert in de foyer. Marks verslag van deze editie van de Persistence Tour kun je hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 28-01-2016 om 12:31u.
Phil Anselmo laat zich weer eens van zijn beste kant zien. Vorige week trad hij op op het jaarlijkse Dimebash evenement, ter ere van voormalig Pantera-gitarist Dimebag Darrell, waar geld wordt ingezameld voor het Ronnie James Dio Stand Up And Shout kankerfonds. Nadat Anselmo de Pantera-klassieker Walk had gedaan, bracht hij de Hitlergroet, oftewel hij stak zijn rechterarm uit met gestrekte hand. Daarna brulde hij "white power" richting het publiek. Niet iedereen was daar blij mee, getuige het boe-geroep dat erna te horen was. Zelf claimt Anselmo dat het een grap was die refereerde naar de witte wijn die hij al de hele avond gedronken had. Lees verder om een videofragment van het voorval te bekijken en om zelf te oordelen.
Lees verder...-
12 september:
- Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
- Helstar - The Devil's Masquerade
- Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
- Mötley Crüe - From The Beginning 19 september:
- Mike Tramp - Songs Of White Lion Vol. III
- Stoned Jesus - Songs To Sun
- Sunniva - Hypostasis
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.