-
25 januari:
- Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
- Lucifer's Child, Servant en Neverus
- Malphas, Drôvich en Verwilderd
- The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude 28 januari:
- Onslaught
- Paleface Swiss 29 januari:
- Artificial en 3 Eyed Kids 30 januari:
- Dead Head en Burning
- Guano Apes 31 januari:
- Objector
- Prikkeldraad
Met Pigteeth, Necrology en Grit - Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
- Dave Ingram (Benediction) - 57
- João Paulo Martins (Ramp) - 54
- Miika Juhani Hostikka (Sinamore) - 47
- Ricardo Confessori (Shaman) - 57
- Robert Burns (dichter)† - 267
- Tony Laureano (Nile) - 53
- Tue Madsen (producent) - 57
- Bruce Corbitt (Rigor Mortis) - 2019
- Fredrik Johansson (Dark Tranquillity) - 2022
- Mark Reale (Riot) - 2012
Geplaatst op 11-11-2016 om 10:41u.
2017 begint goed met een nieuw album van Pain Of Salvation. De nieuwe plaat van deze Zweedse progrockers heet In The Passing Light Of Day en werd opgenomen in de Dugout Studios met producer Daniel Bergstrand. Dit wordt het eerste volledig nieuwe album van Pain Of Salvation sinds Road Salt Two uit 2011 en belooft weer een zwaarder geluid te laten horen. In The Passing Light Of Day ligt op 13 januari in de winkels.
Lees verder...Geplaatst op 11-11-2016 om 08:46u.
Nadat System Of A Down vorige week bevestigd werd voor Rock Werchter, is het geen grote verrassing meer dat de Armeens-Amerikaanse groep volgend jaar tevens op Pinkpop zal spelen. De nu-metalformatie staat geboekt voor maandag 5 juni, de slotdag van het driedaagse festival, dat voor de verandering weer eens in het Pinksterweekeinde plaatsvindt. Een dag eerder is de punkrockband Green Day de hoofdact. Op het Belgische Rock Werchter deelt System Of A Down, op zaterdag 1 juli, overigens de headlinerpositie met Linkin Park. Wie weet wordt Linkin Park ook nog bevestigd voor (de slotdag van) Pinkpop, maar daarover is momenteel nog niets bekend. De rest van het programma wordt namelijk (veel) later pas bekendgemaakt.
Reacties...Geplaatst op 10-11-2016 om 17:00u.
25 jaar Enslaved. Dat moet gevierd worden. De Noren doen dat met een Spinning Wheel Ritual-tour door Europa. Daarbij concentreert de formatie rond Ivar Bjørnson en Grutle Kjellson zich met name op het recentere, progressieve werk. De supportacts zijn special guests Ne Obliviscaris en Oceans Of Slumber opent de avond. Deze drie interessante bands waren onlangs in Neushoorn te Leeuwarden. Jeffrey was erbij. Zijn veslag kun je hier lezen!
Geplaatst op 10-11-2016 om 13:00u.
Jason Netherton (Misery Index, ex-Dying Fetus), Adam Faris (ex-War Torn), Brent Purgason (GWAR), en Shannon Lucas (ex-The Black Dahlia Murder, ex-All That Remains) vormen samen het deathgrindproject Asphalt Graves. Angst And Praise staat op het door Vitriol Records uitgebrachte The New Primitive.
Al eerder deelden we een video van Nightmare, die van Ikarus. Nu is het de beurt aan Serpentine. Net als Ikarus staat deze melodieuze heavymetaltrack op Dead Sun, dat op 25 november via AFM Records verschijnt.
Op 25 januari komt via Agonia records de zevende full-length van Aborym uit. De experimentele industrialformatie uit Italië heeft sinds kort in Gianluca Catalani een nieuwe drummer en geeft met de video bij Precarious een voorproefje van het Nine Inch Nails-achtige Shifting.negative.
Komende zondag staat Bring Me The Horizon in de uitverkochte Heineken Music Hall. Eerder dit jaar bracht de populaire formatie uit Sheffield het radiovriendelijke That's The Spirit uit. Daarop staat ook Oh No, waarvoor inmiddels een clip is verschenen. Frontman Oli Sykes liet zich ontvallen dat het volgende album wellicht meer richting Massive Attack, Prodigy en Linkin Park gaat "to push it a bit weirder with a darker dancy kind of sound."
Gone Is Gone, het project van Troy Sanders (Mastodon), Tony Hajjar (At The Drive-In), Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) en gitarist/toetsenist Mike Zarin komt op 6 januari 2017 met het debuutalbum Echolocation. De mannen werkten samen met mixer Ken Andrews van Failure (Beck, A Perfect Circle). Gift is een voorproefje van het nieuwste werk.
Lees verder...Geplaatst op 10-11-2016 om 11:00u.
Rotterdam is een heavy festival rijker. Op zaterdag 26 november vindt in Club Vibes in Rotterdam de eerste editie van RotterDoomed plaats. Op het programma staan die avond Ilydaen uit België, Vokonis uit Zweden en Psychonaut (BE). Simón en Dieselburner uit Nederland maken de line-up compleet. Kaarten kosten slechts 5 euro. Alle informatie vind je op de Facebook-pagina van het festival.
Lees verder...Geplaatst op 10-11-2016 om 10:00u.
De Metal Battle gaat weer van start. De inschrijvingen voor de voorrondes zijn nu geopend op www.metalbattle.nl. In januari en februari vinden de twaalf voorrondes plaats, één in elke provincie. Na de voorrondes volgen in mei drie halve finales, te weten Veldslag Noord in Hoogeveen, Veldslag West in Rotterdam en Veldslag Oost in Harderwijk. De winnaars daarvan treffen elkaar op 22 april 2017 in Estrado in Harderwijk voor de finale. Zoals gezegd, inschrijven is nu mogelijk via www.metalbattle.nl
Reacties...Geplaatst op 09-11-2016 om 22:10u.
Molllust, een combinatie van de Duitse woorden Moll en Lust, staat voor zin hebben om muziek te spelen. Klassieke muziek en metal wel te verstaan. Zulks blijkt al van jongs af aan bij Janika Groß. De geschoolde zangeres, die ook met de piano prima uit de voeten kan, componeert muziek voor de Duitse formatie die naar eigen zeggen opera metal maakt. Daarnaast zingt ze ook nog in Haggard. Jeffrey sprak met haar over onder andere haar passie, de perfectionistische benadering, optreden op een boot en in een treinstation en over de inhoud van de teksten. Je kunt het interview hier lezen!

Geplaatst op 09-11-2016 om 21:50u.
Het debuutalbum van Sledgehammer Nosejob komt eraan. Het project van Carl Assault en Fredde Kaddet van Massive Assault brengt op 16 januari de eerste plaat Stop! Hammertime! uit, wat natuurlijk een knipoog is naar M.C. Hammer. De muziek van deze Drenthse band is dat gelukkig niet.
Lees verder...Geplaatst op 09-11-2016 om 20:00u.
Het in Edinburgh woonachtige, doch Portugese A Dream Of Poe brengt op 5 december via Solitude Productions het album A Waltz For Apophenia de wereld in. Het doom/deathproject van de in Portugal bekende muzikant/producer Miguel Santos is er al sinds 2005 en hij bracht reeds meerdere releases onder deze naam uit.
De broers Hof en Klompmakers vormen sinds 2012 View For A Day. De alternatieve rockformatie uit Mussel stond al eens op Graspop en zette onlangs een clip bij Enlighten Me online. Het kwartet laat zich inspireren door Foo Fighters, Incubus, Tim Christensen (& The Damn Crystals), Porcupine Tree, A Perfect Circle en Biffy Clyro. Het nummer is opgenomen en gemixt door Freek van der Heide. Credits voor de productie video zijn voor Bart Feeburg en Marc van der Veen en voor het artwork voor Tonny Donkers.
Overmorgen komt Howdilly Doodilly van Okilly Dokilly uit. Echt waar. 's Werelds enige nedalband komt uit Arizona en is pas sinds vorig jaar actief, maar stond al snel in de picture. Nedal duidt op Ned Flanders, het karakter van The Simpsons, rond wie de teksten en kleding van de band is gecentraliseerd. De clip bij White Wine Spritzer is al bijna een half miljoen keer bekeken.
Op 1 december staat Long Distance Calling in 013 te Tilburg in het voorprogramma van Amorphis. Ze presenteren daar ongetwijfeld songs van de nieuwe full-length Trips, waar ook Trauma op staat. Hierbij zijn ook door iconographic geregisseerde beelden bij verschenen.
Ville Juurikkala is de regisseur achter de clip van Don't Need You, de nieuwe single van Bullet For My Valentine. Op 19 november staat de metalformatie uit Wales samen met Killswitch Engage in 013 te Tilburg. Jason Bowld zal als tijdelijke vervanger van Michael 'Moose' Thomas achter de drums plaatsnemen.
Lees verder...Geplaatst op 09-11-2016 om 19:52u.
Sinds kort speelt Blind Guardian tijdens liveshows het studio-album Imaginations From The Other Side uit 1995 in zijn geheel. Dat zal de populaire powermetalband de rest van dit jaar en ook bij de in 2017 geplande concerten blijven doen. Zo speelt de groep bijvoorbeeld op vrijdag 9 december in de Lucky te Rijssen. Ook staat het Duitse gezelschap op de affiche van diverse festivals, waaronder de Ruhrpott Metal Meeting 2016 in Oberhausen en het RockFels Festival 2017 op de Loreley. Wil jij inderdaad Imaginations From The Other Side graag live horen of vind je een andere studioplaat van deze sympathieke Duitsers beter? Met andere woorden: Wat is (tot dusver) jouw favoriete album van Blind Guardian? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.
Geplaatst op 09-11-2016 om 16:22u.
Eerder dit jaar vond één van de slechts vier Europese albumpresentaties van Amon Amarth plaats in Tilburg. De Hall Of Fame bleek te klein om alle fans te herbergen die Jomsviking wilden horen. De Zweedse vikingen keerden op zondag 6 november dan ook terug voor een headlineshow in het veel grotere 013 en namen grote namen mee als supports. Grand Magus en Testament maakten de affiche compleet. Lezers van Metalfan.nl verkozen dit concert middels een pol tot het optreden van de maand november. Jeffrey was erbij. Zijn verslag kun je hier lezen!
Geplaatst op 09-11-2016 om 15:49u.
De organisatie van de Eindhoven Metal Meeting (EMM) meldt slecht nieuws. De gehele Europese tournee van Necrophagia, Schirenc Plays Pungent Stench en Soulburner is geschrapt, nadat de eerstgenoemde band zich terugtrok. Die drie bands zouden (samen met Rotting Repugnancy) op de vooravond van de EMM, op donderdag 15 december, in de Kleine Zaal van de Effenaar een pre-party verzorgen. De organisatie van het Eindhovense festival belooft dat er desalniettemin een pre-party in een of andere vorm zal zijn, maar Necrophagia en kompanen hoeven we daar dus niet te verwachten. EMM zoekt nu een passende oplossing en vraagt de bezoekers hierbij om geduld. Op 3 december zouden Necrophagia, Schirenc Plays Pungent Stench en Soulburner overigens in de Biebob te Vosselaar spelen en een dag eerder in Turock te Essen, maar zoals gezegd is de gehele rondreis door Europa (in elk geval wat betreft Necrophagia) van de baan.
Reacties...Geplaatst op 09-11-2016 om 13:45u.
In een tijdperk waar andere bands bier, wijn of andere alcoholistische versnaperingen uitbrengen, gooien de mannen van Periphery het over een andere boeg. De band gaat samen met Vigilante Coffee Company uit Washington D.C. een eigen koffie op de markt brengen. De koffie heet Flatline en is vernoemd naar het Periphery-nummer met dezelfde naam van het nieuwe album Periphery III: Select Difficulty, dat deze zomer uitkwam. Gitarist Mark Holcomb verklaart de samenwerking als volgt: De koffie van Vigilante heeft de band wakker gehouden tijdens de opnames van het nieuwe album en het was verreweg de beste koffie die hij geproefd had sinds hij in Washington D.C. woont. De koffie is verkrijgbaar via de webshop van Periphery. Een deel van de opbrengst gaat naar het fonds voor de slachtoffers van de aardbeving in Equador eerder dit jaar. De gebruikte koffieboon komt namelijk uit dat land.
Lees verder...Geplaatst op 08-11-2016 om 20:51u.
Dark Funeral speelde zich na enkele jaren van relatieve afwezigheid weer terug in de kijker met de nieuwe frontman Heljamardr en het erg geslaagde nieuwe album Where Shadows Forever Reign. Na tijdens de zomermaanden al op verschillende festivals te zien te zijn geweest, is de Zweedse blackmetalband nu bezig aan een headlinetournee langs de Europese zalen. Daarbij worden ze vergezeld door de Braziliaanse deathmetalband Krisiun. Op donderdagavond 3 november was Gebr. De Nobel te Leiden de plaats des onheils en Wessel was erbij. Je kunt zijn verslag hier lezen!

Geplaatst op 08-11-2016 om 19:23u.
Burning Point, met in haar gelederen voormalig Battle Beast-frontvrouw Nitte Vänskä, heeft een preview online gezet van het nieuwe album. Lees verder om het nummer Time Has Come te beluisteren. Het nieuwe, zevende album The Blaze van deze Finse band is het tweede schijfje met Nitte Vänskä op zang. Vanaf 25 november ligt het album in de winkels.
Lees verder...-
23 januari:
- Coronatus - Dreadful Waters
- Death Dealer - Reign Of Steel
- Gros Enfant Mort - Le Sang des Pierres
- Hollow Peak - Obsidian Cult
- Megadeth - Megadeth
- Textures - Genotype 26 januari:
- Malignant Aura - Where All Of Worth Comes To Wither 30 januari:
- Rave In Fire - Square One
- Sanctvs - De l'Abîme au Plérôme
- Stabbing - Eon Of Obscenity
- Therion - Con Orquesta
- Urne - Setting Fire To The Sky
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.







