-
18 maart:
- Federale en The Motherz
- Feuerschwanz en Miracle of Sound
- High Parasite
- Villagers Of Ioannina City en My Diligence
- Zeke 19 maart:
- Kanonenfieber en Mental Cruelty
- Les Projets d'Athena
- Villagers Of Ioannina City en My Diligence 20 maart:
- Benighted, XII Thorns en Bloid
- Keith Caputo en Serpents
- Plan Nine
- Rise A Thousand en Left To Love
- Sabiendas, Anomic en Stigmatized 21 maart:
- Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
- Gaerea
- Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
- The Motherz en Wild Blaze 22 maart:
- Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
- Predatory Void en The Fifth Alliance
- Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
-
18 april:
- Ancient Fragments
- Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
- Roadburn festival
- Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
- Drew Struzan (illustrator) - 79
- Elliot Scheiner (producent) - 79
- Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
- Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
- Jason McMaster (Watchtower) - 61
- Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
- Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
- Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
- Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
- John Lubbock (dirigent) - 81
- Ken Johansson (Memory Garden) - 56
- Richie Malone (Status Quo) - 40
- Rodleen Getsic (acteur) - 51
- Sami Asp (Wingdom) - 48
- Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
- Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40
- Chuck Berry - 2017
Geplaatst op 07-04-2017 om 21:43u.
Sommige bands maken veel kilometers tijdens een tour. Neem nou Soen, dat op vrijdag 31 maart in Den Bosch optrad, de volgende dag in Londen voor een uitverkocht huis stond en het weekend eindigde met een show in Haarlem. Dat alles om het nieuwe album Lykaia te promoten. Madder Mortem is de supportact tijdens de Europese tour. Jeffrey ging de band zien in Den Bosch. Zijn verslag van deze avond kun je hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 06-04-2017 om 18:07u.
Dream Theater zou op dinsdag 25 april in de Amsterdamse concerthal AFAS Live aantreden (de voormalige Heineken Music Hall). Wellicht viel de kaartverkoop wat tegen, want vandaag is bekendgemaakt dat het optreden "in verband met productionele redenen" wordt verplaatst naar het minder grote Poppodium 013 te Tilburg. Reeds gekochte kaarten (van €64,90 per stuk) blijven geldig. Ook de datum en begintijd van het concert veranderen niet. Net als op 8 februari jongstleden, toen Dream Theater reeds in (het destijds uitverkochte) 013 aantrad, gaat het Amerikaanse progmetalgezelschap het populaire album Images And Words uit 1992 integraal spelen, aangevuld met wat andere songs.
Reacties...Geplaatst op 06-04-2017 om 11:26u.
Voor de eerste editie van Helldorado zijn drie nieuwe bands bevestigd: Triggerfinger, The Urban Voodoo Machine en Monomyth. Tevens komt stuntman Captain Catastrophe naar het Eindhovense festival. Eerder al waren Orange Goblin, Birth of Joy, Tigre Blanco, The Death Do Us Part Danger Show EN The Rock 'n' Roll Wrestling Bash aangekondigd. De eerste editie van Helldorado vindt plaats op zaterdag 18 november in het Klokgebouw in Eindhoven. Naast optredende bands is er nog veel meer vermaak: wilde stunts, degenslikkers, strippers, waarzeggers en vuurspuwers. Vanaf 7 april gaan reguliere tickets in de voorverkoop. Deze kosten 48 euro. Alle informatie vind je op www.helldorado.nl.
Lees verder...Geplaatst op 06-04-2017 om 09:40u.
Vier voormalige Nameless Ghouls hebben frontman Papa Emeritus III van Ghost aangeklaagd, aldus de Zweedse nieuwssite Corren.se. Tobias Forge - de man die schuilgaat achter de schmink van de frontman - zou de ex-bandleden een veel te laag deel van de inkomsten hebben uitbetaald. Er wordt nu aan een rechtbank gevraagd dat Forge de boeken opent en de echte inkomsten tussen 2011 en 2016 toont. Als hij dat niet wil, dan vragen ze hem een boete op te leggen van 200.000 Zweedse Kronen, oftewel ongeveer 21.000 Euro.
Volgens de aanklagers zouden ze in 2012 niet betaald gekregen hebben totdat Forge gedwongen werd. Maar dan nog zou het hij geclaimd hebben dat de bankrekening leeg was. In 2016 zouden de muzikanten nieuwe contracten aangeboden gekregen hebben, die ze hebben verworpen. Het zou slavernij zijn, aldus de voormalige Ghost-leden. Wie deze vier Nameless Ghouls echt zijn, is niet bekend.
Onlangs trad de Nameless Ghoul genaamd Omega al naar buiten met zijn ware identiteit. Martin Persner is echter vorig jaar uit Ghost gestapt om redenen die hij nog niet uit de doeken wil doen. Hij wil zich nu weer richten op Magna Carta Cartel, een van de bands waar hij vóór Ghost al in samenwerkte met Tobias Forge. Forge maakt hier echter nu geen deel meer van uit. Persner zou overigens niet bij de vier muzikanten horen die Ghost nu aanklagen. Magna Carta Cartel brengt op 5 mei een nieuwe EP uit genaamd The Demon King.
Update: Inmiddels hebben de vier voormalige Nameless Ghouls een bericht online gezet. De muzikanten hadden een overeenkomst met Tobias Forge, waarin staat dat ze allen een gelijkwaardig deel van de inkomsten krijgen. Forge zou het boegbeeld en leider van de band zijn en via zijn bedrijven de financiën beheren. In 2016 kregen de leden contracten voorgeschoteld, waarin staat dat ze slechts werkzaam waren als consultants voor het bedrijf van Forge. Tevens zouden ze alle aanspraak op royalties van de songs moeten afwijzen. Forge tourt momenteel met een stel ingehuurde muzikanten, zonder dat hij van de andere leden toestemming heeft om de naam Ghost te dragen.
De vier leden die hem aanklagen zijn:
Simon Söderberg (Alpha) - lid van Ghost sinds 2010
Mauro Rubino (Air) - lid van Ghost sinds 2011
Henrik Palm (Eather) - lid van Ghost sinds 2015
Martin Hjertstedt (Earth) - lid van Ghost sinds 2014
Geplaatst op 06-04-2017 om 08:48u.
Vorig jaar had Nederland zijn plek op de Wacken Metal Battle afgestaan aan het Caribisch gebied, maar dit jaar zijn we weer van de partij. De voorrondes hiervoor vinden plaats op zondag 25 juni in De Bosuil in Weert. De winnaar van de voorronde krijgt de kans om op Wacken Open Air te spelen. Voorgaande winnaars uit Nederland waren Skullsuit , Purest of Pain, Disquiet, X-Tinxion, Seven Ends, Reason To Kill, Ripsaw en Mythlorian. Meer informatie over de inschrijvingen en battle volgt binnenkort.
Reacties...Geplaatst op 06-04-2017 om 06:17u.
Savatage-producer en Trans-Siberian Orchestra mastermind Paul O’Neill is overleden. Volgens het korte bericht dat uit het TSO-kamp komt, is hij overleden aan een chronische ziekte. Paul O'Neill is 61 jaar oud geworden.
Paul O'Neill werkte als producer aan ondermeer twee livealbums van Aerosmith, voordat hij in 1987 het pad van Savatage kruiste om met ze te werken aan de klassieker Hall Of The Mountain King, waar hij vanaf het volgende album Gutter Ballet een steeds grotere rol kreeg. Na het overlijden van gitarist Criss Oliva in 1993 besloten Jon Oliva en Paul O'Neill om de band voort te zetten. In 1996 begon O'Neill Trans-Siberian Orchestra, waarin hij met onder meer Jon Oliva en Al Pitrelli grootse rockopera's ging maken. Het eerste album Christmas Eve and Other Stories volgde later in het jaar. Inmiddels heeft TSO zes albums uitgebracht en is het een begrip in de wereld van de Amerikaanse rockopera's. Ondanks dat Trans-Siberian Orchestra wel vaker Savatage-songs ten gehore brengt, bracht O'Neill op Wacken Open Air in 2015 Savatage en TSO samen voor een spectaculair simultaan optreden op de twee hoofdpodia van het festival. Later dat jaar bracht Trans-Siberian Orchestra het laatste album Letters From The Labyrinth uit, wat wederom door Paul O'Neill geproduceerd en grotendeels geschreven is.

Paul O'Neill op de Wacken Open Air persconferentie in 2015
Geplaatst op 05-04-2017 om 21:43u.
Op 11 mei komt het nieuwe album van End Of The Dream uit en twee dagen later is de cd-presentatie in Willem Twee te Den Bosch. Een select gezelschap is echter op 1 april al getuige van de luistersessie van de band rond zangeres Micky Huijsmans in Kaatsheuvel, waar ze het nieuwe album Until You Break horen. We stuurden Jeffrey erop af. Zijn eerste indruk van het album kun je hier lezen!
Geplaatst op 05-04-2017 om 20:44u.
De eerste drie maanden van 2017 zijn weer de nodige fraaie albums verschenen. Gevestigde namen als Immolation, Kreator, Mastodon, Obituary, Overkill en Xandria stelden een groot deel van hun fans tevreden. Opvallend veel acts uit België en Nederland leverden sterke platen af, waaronder Bathsheba, Dodecahedron, Dool, Emptiness, Laster, Saille, Sinister, The Charm The Fury, The Lucifer Principle en Wiegedood. Wat is jouw favoriete studio-album uit het eerste kwartaal van 2017? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.
Staat jouw favoriet niet bij de voorgedrukte keuzemogelijkheden? Kies dan s.v.p. voor de optie "een ander studio-album uit het eerste kwartaal" en vertel ons in een reactie bij de poll welke topplaat wij over het hoofd hebben gezien.
Lees verder...Geplaatst op 04-04-2017 om 21:30u.
Twee jaar geleden verrast de heavy rockband Royal Thunder in positieve zin met zijn tweede full-length Crooked Doors. Met dit emotionele en toegankelijke album neemt de groep uit Atlanta duidelijk afstand van het (sludge)metalgenre. Op 7 april komt de derde langspeler WICK uit. Voor Hugo reden genoeg om even te bellen met zangeres/bassiste Mlny Parsonz. Je kunt het interview hier lezen!
Geplaatst op 04-04-2017 om 21:10u.
De nieuwe plaat Inter Alia van At The Drive In is de eerste sinds Relationship Of Command uit 2000. Hostage Stamps is de derde single van de nieuwe plaat van de Amerikaanse experimentele rockband, met twee leden van het helaas ter ziele gegane The Mars Volta.
De Duitse progressieve thrashmetalband Sweeping Death, die tevens elementen uit de heavy metal toevoegt aan zijn composities, bestaat sinds 2012 en heeft recentelijk een video online gezet bij Devil’s Dance. Deze track is afkomstig van de eerste ep Astoria.
Het symfonische rock/metalcollectief The Fall Of Eve heeft eind vorig jaar If Even Angels Fall uitgebracht. Het is de tweede ep van de band rond zangeres Laura Tracey, die ook nog een full-length op zijn naam heeft staan. Bij het titelnummer zijn beelden verschenen.
Sinds afgelopen weekend is The Fools van OHHMS verkrijgbaar. The World is één van de tracks die op deze full-length staat. De tekst gaat over iemand die bezeten raakt van conspiracy-theorieën en als gevolg daarvan zijn familie tegen zich gekeerd ziet. The Fools is de eerste plaat van de sludgegroep uit Engeland.
Op 25 februari j.l. zijn er opnamen gemaakt tijdens het optreden van Hell: On op Hell Serpent Rising Over Kyiv op de Monteray Live Stage in Kiev te Oekraïne. De death/thrashformatie is al sinds 2005 actief. Maak kennis middels Curse Of Flesh, afkomstig van de vijfde plaat Once Upon A Chaos (2015).
Inure is de titel van de derde full-length van Until Rain. Charlene H. Ioanidis regisseerde de clip bij Because Something Might Happen. Op 29 respectievelijk 30 april staan de Griekse proggers samen met Wolverine en Oddland in Zoetermeer respectievelijk Den Bosch, kort na de release op 28 april.
Lees verder...Geplaatst op 04-04-2017 om 20:40u.
Afgelopen weekend moest Death Alley enkele shows afzeggen wegens persoonlijke omstandigheden. Inmiddels is gebleken dat de band afscheid genomen heeft van bassist Dennis Duijnhouwer. Onderlinge meningsverschillen hebben de overige bandleden doen besluiten om zonder hem verder te gaan, want de situatie was onhoudbaar, aldus de drie overgebleven leden van Death Alley. Duijnhouwer is daar echter niet zo blij mee, laat hij op Instagram weten. Hij vindt het onvoorstelbaar dat hij uit zijn eigen band is gezet. Hoe Death Alley nu verder gaat is nog niet bekend. De band is net klaar met het schrijven van een nieuw album, wat ze waarschijnlijk binnenkort wel willen opnemen.
Reacties...Geplaatst op 04-04-2017 om 20:12u.
Een exclusieve show van The Neal Morse Band in Nederland: daar moet je als progliefhebber bij zijn. De naar de Amerikaanse multi-instrumentalist vernoemde supergroep maakte immers al veel indruk met de show in Zoetermeer in 2015, die vereeuwigd is onder de titel Alive Again (2016) en ook de twee albums (The Grand Experiment en The Similitude Of A Dream) zijn zeer positief ontvangen. Laatstgenoemde kwam afgelopen zondag in zijn geheel aan bod tijdens het optreden in Poppodium 013 te Tilburg. Jeffrey was van de partij en doet verslag. Je kunt het hier lezen!
Geplaatst op 04-04-2017 om 19:30u.
God Dethroned heeft de eerste single voor het komende album uitgebracht. On The Wrong Side Of The Wire is te vinden op het nieuwe album The World Ablaze en als je verder leest kun je de door Leroy Ter Braak geregisseerde videoclip voor het nummer bekijken. Vanaf 5 mei ligt de opvolger voor het zeven jaar oude Under The Sign Of The Iron Cross in de winkels. Een week later speelt de band twee releaseshows voor het album. Op 12 mei in Underground in Lelystad en een dag later in Vera in Groningen. Dit weekend is God Dethroned al op Pitfest in Erica te zien.
Lees verder...Geplaatst op 04-04-2017 om 19:07u.
Flotsam And Jetsam tourt momenteel door Europa, nog altijd voor het vorig jaar verschenen gelijknamige album. De band neemt daarbij het Duits/Nederlandse Dew-Scented en het Zutphense Izegrim mee. Nederland wordt vereerd met niet minder dan drie shows, waarvan Jeroen de middelste bezocht. Op 1 april zag hij de bands in de Cult Art Club in Nijverdal. Zijn verslag kun je hier lezen!
Geplaatst op 04-04-2017 om 08:00u.
Het zevende album van Nargaroth komt eraan. De titel van het nieuwe album van deze Duitse blackmetallers is End Of Threnody. Op 16 mei ligt het album in de winkels. Kort erna gaat Nargaroth op tour met Absu en Hate. Op 29 juni staan de bands in de Little Devil in Tilburg, 2 juni in P60 in Amstelveen en 3 juni op Throne Fest in het Belgische Kuurne.
Lees verder...Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.







