Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Geen concerten bekend voor 19-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clive Edwards (UFO) - 73
  • Daniel "Dani" Férnandez (Dark Moor) - 52
  • Edgar Allan Poe (auteur)† - 217
  • Jake Fredén (Nostradameus) - 46
  • Jan-Marco Becker (Superior) - 52
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company)† - 83
  • Jeff Pilson (Dokken) - 67
  • Johnny O'Keefe† - 91
  • Kazco Hamano (The Black Mages) - 56
  • Peter "Pepe" Lyse Hansen (Hatesphere) - 47
  • Phil Everly (The Everly Brothers)† - 87
  • Robert Palmer (The Power Station)† - 77
  • Rod Evans (Deep Purple) - 79
  • Whitfield Crane (Ugly Kid Joe) - 58

Vandaag overleden:
  • Carl Perkins - 1998
Vandenberg's Moonkings in Zoetermeer

Geplaatst op 27-11-2017 om 22:34u.

Met het nieuwe album MKII op zak trekt Vandenberg's Moonkings langs de zalen. Meestergitarist Adrian Vandenberg lijkt met deze band aan een tweede jeugd te zijn begonnen en is weer een graag-geziene gast op het podium. Zo ook in Zoetermeer. RUV mag de avond openen. Dirk ging een kijkje nemen. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!

Vandenberg's Moonkings in Zoetermeer

Lees verder...

Into The Grave 2026

Clips: Black Label Society, Discharge, The 69 Eyes...

Geplaatst op 27-11-2017 om 12:30u.

Op 19 januari 2018 verschijnt Grimmest Hits van Black Label Society. Daarop zal gitarist Dario Lorina (Lizzy Borden) wederom te horen zijn. Hij volgt sinds 2014 Nick Catanese op, die na veertien jaar vertrok. Nick is momenteel actief bij Speed-X en Kaldera.

Het in februari van 2016 opgerichte Noctulux heeft een door studenten van het Grafisch Lyceum Utrecht gemaakte clip online gezet bij het nummer Goodbye. Het Apeldoornse kwintet rond zangeres Mirjam van der Wel speelt een mix van pop, rock en metal, geïnspireerd door onder andere Anathema, The Gathering en Opeth. Goodbye staat op de debuutplaat die in de maak is.

Tijd voor een kerstliedje. Christmas In New York van The 69 Eyes is een eerbetoon aan de stad New York en aan Ramones. De clip van de groep die momenteel aan een nieuwe full-length werkt, is geregisseerd door Ville Juurikkala (Nightwish, Amorphis).

We blijven in de kerstsferen, want als je op zoek bent naar een kerstcadeau, heeft Ex Libris de oplossing. De vijf bandleden signeren de cd Medea en pakken deze vervolgens ook nog voor je in. Medea bevat onder andere My Dream I Dream, waarbij een video met teksten erbij is verschenen.

”This is the world we are living in”, aldus het legendarische Discharge, over de door Stuart Sterling opgenomen beelden bij The Broken Law. Het korte nummer staat op End Of Days, het eerste album met zanger Jeff ‘J.J.’ Janiak.

Eerder dit jaar kwam Until Rain met het goed ontvangen Inure. Daarop staat onder meer Broken Wing. De Griekse proggers hebben in juni een akoestische versie van de track opgenomen in Thessaloniki, welke je hieronder kunt bekijken.

Lees verder...
End Of The Dream & co. in Hengelo

Geplaatst op 26-11-2017 om 22:00u.

"De eerste keer in Twente... eh, Hengelo, sorry", zegt End Of The Dream-zangeres Micky Huijsmans in Metropool. De zachte g klinkt vandaag meerdere keren, want naast de headliner komt het Eindhovense Beyond God op bezoek. En dan zijn er nog twee supportacts: Seven Waters, dat een thuiswedstrijd speelt, en Blackbriar uit Assen. Vier Nederlandse acts dus die samen zo’n honderd belangstellenden naar het poppodium trekken. Onder de geïnteresseerden bevindt zich onze verslaggever Jeffrey. Je kunt zijn verslag hier lezen!

End Of The Dream & co. in Hengelo

Lees verder...

Batushka

Verslag van Helloween - Pumpkins United in Tilburg

Geplaatst op 25-11-2017 om 20:19u.

De fans hebben decennialang moeten wachten, maar eindelijk is de hereniging van Helloween met de populaire zanger Michael Kiske en de originele gitarist Kai Hansen een feit. Onder de noemer 'Pumpkins United' zijn Kiske en Hansen onlangs samen met de meest recente line-up van Helloween begonnen aan een uitgebreide wereldtour. Met drie zangers en met drie gitaristen in de gelederen is het de vraag of dat allemaal wel goed zal gaan. Zullen de oude spanningen tussen de voormalige collega's weer oplaaien? Is deze reünietour puur voor het geld? Op een koude, regenachtige maandagavond krijgen we antwoord op deze vragen. Gilbert was erbij. Zijn verslag van deze avond kun je hier lezen!

Verslag van Helloween - Pumpkins United in Tilburg

Lees verder...
Pitfest bevestigt Altar-re

Geplaatst op 24-11-2017 om 13:00u.

Pitfest kondigt vandaag de langverwachte reünieshow aan van Altar. De deathmetal cult legends pakken nog 1 keer de instrumenten op in de originele Youth Against Christ line up. Voor de eerste keer in vele jaren, hebben de originele leden besloten om de wereld te laten zien hoe je boze en verwoestende deathmetal maakt in Altar stijl. Altar is al de 22e band op de poster van het Drentse festival. In een eerder stadium werden o.a. Bloodbath, Vader, Exhumed, Tankard, Victims, Knuckledust, The Lurking Fear en Martyrdöd al bevestigd. Pitfest vindt op 27 en 28 april 2018 plaats in het Drentse Erica. De organisatie heeft een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Alle informatie vind je op www.pitfest.nl.

Pitfest bevestigt Altar-re

Reacties...
Body Count en Satyricon naar FortaRock

Geplaatst op 24-11-2017 om 12:00u.

Vandaag voegt FortaRock weer vier nieuwe bands toe aan de line-up. Eerder al waren onder meer Nightwish, Parkway Drive, Kreator en Meshuggah bevestigd, sinds vandaag staan ook Body Count, Satyricon, Alestorm en Igorrr op de poster. Na een jaar afwezigheid vindt FortaRock volgend jaar plaats op 1 en 2 juni in het Goffertpark in Nijmegen. Een combiticket kost 89 euro, dagkaarten kosten €49,00 en €59,00 voor respectievelijk de vrijdag en zaterdag van het festival, maar er zijn nog goedkopere Early Bird dagtickets beschikbaar. Bijgevoegd vind je de dagindeling. Meer informatie vind je op www.fortarock.nl.

Body Count en Satyricon naar FortaRock

Lees verder...
Premi

Geplaatst op 24-11-2017 om 12:00u.

Vorige maand kwam het debuutalbum uit van Sisters Of Suffocation. Vandaag gaat de nieuwe videoclip voor het nummer Shapeshifter in première:

Reacties...
Nieuwe plaat van Orphaned Land

Geplaatst op 24-11-2017 om 08:45u.

Unsung Prophets & Dead Messiahs is de titel van het nieuwe album van Orphaned Land. Het Israelische gezelschap heeft voor dit album Hansi Kürsch (Blind Guardian), Tomas Lindberg (At The Gates) en Steve Hackett weten te strikken voor gastbijdrages. Het album ligt op 26 januari in de winkels maar als je verder leest krijg je alvast een preview.

Lees verder...
Win kaarten voor Into Darkness

Geplaatst op 22-11-2017 om 22:26u.

Zaterdag 2 december wordt het weer donker in Leeuwarden. In Neushoorn is dan namelijk de vierde editie van Into Darkness aan de gang. Op het programma staan onder meer Dark Funeral, Akercocke, Ancient en Celeste! Wil je kans maken op twee kaarten, doe dan snel mee met onze Into Darkness winactie!

Win kaarten voor Into Darkness

Lees verder...
Zes nieuwe videoclips met o.a. Kreator en Dead Cross

Geplaatst op 22-11-2017 om 19:00u.

Begin volgend jaar komt Trespass via Mighty Music met Footprints In The Rock. De groep ervaren mannen komt uit Engeland en speelt NWOBHM à la Judas Priest. Lars Ulrich en James Hetfield konden de muziek wel waarderen. Ulrich zette One Of These Days samen met Geoff Barton op de compilatie New Wave Of British Heavy Metal '79 Revisited.

Ter ere van Record Store Day komt Kreator met de limited edition picture disc Hail To The Hordes. Matthias Kollek van Vault Video is de regisseur van de beelden die in maart zijn opgenomen bij de show in Essen.

De supergroep Dead Cross, met in de gelederen Dave Lombardo (Suidical Tendencies, ex-Slayer) en Mike Patton (Faith No More), heeft beelden online gezet bij Church Of The Motherfuckers. De track staat op het zelfgetitelde debuut, dat inmiddels in de winkels ligt. De Amerikaanse formatie komt volgend jaar in de zomer naar Europa.

Rock, metal en blues, dat vind je terug in de sound van Motion Device. Het collectief uit Canada heeft een clip wereldkundig gemaakt bij Unbroken, dat op Wide Awake staat. De groep rond zangeres Sara noemt Black Sabbath, Dream Theater, Rush, Led Zeppelin, Muse, en Alter Bridge onder zijn favorieten.

De symfonische metalband Nevicate komt uit het Finse Joenssu en is in 2014 opgericht. Het kwintet laat nadrukkelijk elektronica terugkomen in zijn composities, zoals blijkt uit de single Shattered.

Hoe zou de wereld er zonder ons uitzien, vraagt Entheos zich af. Het progressieve gezelschap geeft antwoord daarop in The World Without Us. Verwacht technisch hoogstaand spel van de Amerikanen, die in 2015 begonnen zijn met de band, met daarin ex-leden van Animals As Leaders, Animosity en The Faceless.

Lees verder...
Nieuwe enqu

Geplaatst op 22-11-2017 om 13:00u.

Afgelopen weekeinde is Malcolm Young overleden. Samen met zijn jongere broer Angus richtte de bij zijn leven al legendarische slaggitarist AC/DC op en schreef hij bijna alle muziek voor de Australische hardrockers. Ter ere van Malcolm Young luidt onze frontpage-enquête deze week dan ook: "Wat is jouw favoriete AC/DC-song?"

Wat is jouw favoriete AC/DC-song?

Als jouw favoriet niet bij de voorgedrukte keuze-opties staat, kies dan s.v.p. voor "een andere AC/DC-song" en laat ons in een reactie bij de enquête weten wat jij de beste AC/DC-song vindt.

Lees verder...
S

Geplaatst op 22-11-2017 om 10:00u.

"We're not the best partyband in the world", aldus Aðalbjörn 'Addi' Tryggvason, frontman van Sólstafir. Misschien geen feest in de zin van feestmuziek vanavond, maar samen met supports Árstíðir en Myrkur zorgt de headliner wel voor een avond inspirerende muziek met een combinatie van verschillende stijlen. Jeffrey was een van de bezoekers tijdens de goed bezochte show in Leeuwarden en doet verslag. Je kunt zijn verslag hier lezen!

S

Lees verder...
Interview met Stampede

Geplaatst op 21-11-2017 om 22:45u.

Stampede kwam in 1981 samen, om na een veelbelovende start in 1984 weer uit elkaar te gaan. Net als veel van hun tijdgenoten kwamen de muzikanten na een pauze van 25 jaar in 2009 weer bij elkaar. Na het uitbrengen van A Sudden Impulse in 2011 speelden ze enkele tours en shows in de volgende jaren. 2017 lijkt een druk jaar te worden in de geschiedenis van Stampede. Naast het live-debuut in Nederland en een plek op het Blast From The Past-festival in België verschijnt er ook een nieuw album van zanger Reuben Archer's Personal Sin. Erik praat met Reuben over al het hiervoor genoemde. Je kunt het interview hier lezen!

Interview met Stampede

Lees verder...
Hartproblemen voor Bill Ward

Geplaatst op 21-11-2017 om 22:18u.

Bill Ward, de originele drummer van Black Sabbath, is afgelopen weekeinde met hartklachten in het ziekenhuis beland. De invloedrijke muzikant laat weten dat het redelijk goed met hem gaat en dat hij voorspoedig aan het herstellen is. Hij heeft dit specifieke type hartprobleem echter nooit eerder gehad. Gezien de aard van de klachten, heeft de 69-jarige drummer een geplande tournee afgelast. Bill Ward zou namelijk in december met het powertrio Day Of Errors een reeks concerten geven aan de westkust van de Verenigde Staten.

Reacties...
Enslaved in Utrecht

Geplaatst op 21-11-2017 om 22:08u.

Op een koude maandagavond in november strijkt Enslaved in De Helling te Utrecht neer, voor een exclusief concert op Nederlandse bodem. Na in 2016 het vijfentwintigjarig bestaan van de band gevierd te hebben middels tournees die in het teken stonden van ouder werk, is Enslaved nu op pad om het nieuwe album E onder de aandacht te brengen. Wessel was erbij. Zijn verslag kun je hier lezen!

Enslaved in Utrecht

Lees verder...
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.