Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Seagrave (illustrator) - 55
  • Daniel Liljekvist (Katatonia) - 48
  • Geezer Butler (Black Sabbath) - 76
  • Jason Rullo (Symphony X) - 53
  • Kris Verwimp (illustrator) - 55
  • Mick Tucker (The Sweet)† - 78
  • Paul Hinojos (At The Drive-In) - 50
  • Ron Asheton (The Stooges)† - 77

Vandaag overleden:
  • Chas Chandler (The Animals) - 1996
  • John Coltrane - 1967
  • Pinche Peach (Brujeria) - 2024
  • Robby Steinhardt (Kansas) - 2021
Review: Stellar Master Elite - Hologram Temple

Geplaatst op 28-10-2019 om 11:22u.

Review: Stellar Master Elite - Hologram TempleDe bandnaam Stellar Master Elite zal met name bij de wat oudere blackmetalliefhebbers direct een belletje doen rinkelen. Die is namelijk gebaseerd op het gelijknamige nummer van de industrial blackmetalband Thorns, terug te vinden op de legendarische (en helaas enige), titelloze full-length uit 2001. Samen met het twee jaar eerder verschenen Rebel Extravaganza (1999) van Satyricon is het Thorns-album wat mij betreft dé standaard voor industrial black metal. De verwachtingen zijn dus hooggespannen voor Hologram Temple, de vierde full-length van dit Duitse gezelschap.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...

Dynamo Metalfest

Verslag van Das Oktober Metalfest

Geplaatst op 28-10-2019 om 10:00u.

De laatste jaren is het Oktoberfest-concept ook in Nederland aan populariteit aan het winnen. Ergens begrijpelijk, want bier drinken in klederdracht verschilt niet zoveel van iets als carnaval, dat immers ook immens populair blijkt. Dit hoeft echter niet gepaard te gaan met belabberde schlagers, maar kan ook lekker gekoppeld worden aan toffe metalmuziek. Althans, dit moeten de organisatoren van Das Oktober Metalfest vast gedacht hebben? Oorspronkelijk zou Saxon afsluiten, maar vanwege een hartoperatie van zanger Biff ging dit helaas niet door. Was het doorschuiven van Finntroll als headliner en het aantrekken van NWOBHM-veteranen Satan alsnog voldoende om er een geslaagde dag van te maken? Lennert en Ruud gingen het uitvinden op de eerste editie van Das Oktober Metalfest in Eindhoven. Je kunt hun verslag hier lezen!

Verslag van Das Oktober Metalfest

Lees verder...
Review: Infected Rain - Endorphin

Geplaatst op 27-10-2019 om 18:30u.

Review: Infected Rain - EndorphinEindelijk is het zover. Infected Rain heeft een platencontract getekend. En dat na tien jaar. Niet met de minste maatschappij trouwens. Napalm Records trekt de Moldavische band, die op FemME 2016 een zeer overtuigende indruk achterliet, verder uit de Oost-Europese schaduw. De groep rond de kleurrijke zangeres Elena "Lena Scissorhands" Cataraga zal na tien jaar hard werken nu echt de vruchten plukken van een contract met een goed label.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven

The Sisters Of Mercy in Utrecht

Geplaatst op 27-10-2019 om 17:44u.

Met First And Last And Always (1985), Floodland (1987) en Vision Thing (1990) bracht The Sisters Of Mercy zo'n dertig jaar geleden drie platen uit die tot op de dag van vandaag van invloed zijn op diverse gothic rock- en metalbands, waaronder bijvoorbeeld Secrets Of The Moon en Paradise Lost. Onlangs speelde de legendarische formatie rond zanger/oprichter Andrew Eldritch in een vol Ronda in TivoliVredenburg te Utrecht met A.A. Williams in het voorprogramma. Jeffrey was erbij. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!

The Sisters Of Mercy in Utrecht

Lees verder...
Review: Elderwind - Чем холод

Geplaatst op 27-10-2019 om 11:37u.

Review: Elderwind - Чем холоднее ночь Muziek is gevoel en daarom zeer afhankelijk van de stemming van de luisteraar. Nu de dagen korter en donkerder worden en het buiten koud en verstild is, zullen veel metalliefhebbers ook hun muziekvoorkeuren enigszins aanpassen aan het klimaat. Zo werkt het bij mij althans. Terwijl in de zomer relatief vaker stoffige hardrock-, heavy- en powermetalplaten voorbijkomen, worden de wintermaanden getekend door een relatief grote hoeveelheid obscure en vaak introverte, atmosferische black metal. Het tweede album van het Russische Elderwind, dat in het Engels vertaald de passende titel The Colder The Night heeft meegekregen, vormt dan ook de perfecte soundtrack voor de koude dagen richting het eind van het jaar. De plaat verscheen vorig jaar, maar heeft de redactie van Metalfan.nl nooit bereikt. Deze gure dagen bieden dan ook een uitgelezen mogelijkheid voor een verlate kennismaking.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Zes nieuwe clips met onder meer Rage en Tribulation

Geplaatst op 26-10-2019 om 20:40u.

Regina Banali heeft de cowboy-stijl videoclip geregisseerd van Quiet Riot’s In The Blood -The Good, The Band, The Ugly. De rocktrack staat op Hollywood Cowboys, dat door Frontiers Music Srl is uitgebracht.

Op het YouTube-kanaal van Zakk Wylde zijn gisteren beelden openbaar gemaakt bij Machine Gun Man, dat op de heruitgave van het debuutalbum van Pride & Glory staat. Dat is de voorloper van Black Label Society.

Op 18 januari staat Imminence in Q-Factory te Amsterdam, op 22 januari in Jeugdcentrum De Klinker te Aarschot en op 25 januari in Gebäude 9 te Keulen. Aldaar presenteert de alternatieve metalcoreformatie uit Zweden Turn The Light, waar de single Erase deel van uitmaakt.

Op 7 februari 2020 verschijnt Kenoma van Sons Of A Wanted Man via Les Acteurs de L'Ombre Productions. Dat is de eerste full-length van de zuiderburen. De Belgische blackened post-metalformatie heeft een clip online laten zetten bij het titelnummer.

Alive & Dead At Södra Teatren is de titel van het live-album van Tribulation. Het verschijnt op 15 november via Century Media Records. De originele versie van Strains Of Horror staat op The Children Of The Night (2015).

Op 10 februari releaset Steamhammer Wings Of Rage van Rage. De Duitse metalveteranen zijn daarmee toe aan album nummer drieëntwintig. Zanger/bassist Peter "Peavy" Wagner is er al sinds de oprichting in 1983 (als Avenger) bij.

Lees verder...
Review: Phil Campbell - Old Lions Still Roar

Geplaatst op 26-10-2019 om 11:00u.

Review: Phil Campbell - Old Lions Still RoarOld Lions Still Roar is het eerste soloalbum van gitarist Phil Campbell. Hij is wereldberoemd geworden bij Motörhead en na het verscheiden van Lemmy Kilmister ging hij verder met zijn nieuwe band Phil Campbell And The Bastard Sons. Van een plaat in zijn uppie was het tijdens zijn decennialange carrière echter nog altijd niet gekomen. Met deze schijf die tien nummers telt, komt daar verandering in. Hoewel dat solo met een korrel zout moet worden genomen, want Campbell trekt zijn complete adressenboek met muzikale vrienden open om er een groot rockfeest van te maken.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Zes nieuwe clips met onder andere Lionheart

Geplaatst op 25-10-2019 om 21:45u.

Eerder deelden we de clip bij One Million Suns van Nightland. Nu is het de beurt aan Lovers In A Colorless Summer. Beide tracks staan op Umbra Astra Luna, het nieuwe album van de Italiaanse symfonische deathmetalformatie, die op 8 november gepresenteerd wordt op Brainstorm Festival in Gigant te Apeldoorn.

It’s OK is één van de tracks op Voices van Death Therapy. Dat is een industrial groovemetalband uit Verenigde Staten, welke opgericht is door Jason Wisdom, de voormalige frontman van Becoming The Archetype.

Dark Fable Media is de regisseur van de clip bij In Dreams van Esoterica. Het zestal muzikanten uit Londen maakt donkere altrock. Het was een tijd stil rond de groep, die ook bekend is onder de namen EsOterica en ESO, maar inmiddels is er weer volop activiteit.

Jesse Barnett van Stick To Your Guns is te gast in Rock Bottom van Lionheart. De hardcoretrack staat op Valley Of Death, dat op 15 november uitkomt via Arising Empire. De mannen uit Noord-Californië staan op 7 november samen met Kublai Khan, Fallbrawl, Obey The Brave en Deez Nuts in Patronaat te Haarlem, twee dagen later in Muziekodroom te Hasselt en op 16 november in Palladium te Keulen.

Anaïs Novembre is de regisseuse van de clip bij Séléné van Përl. De emotionele track van het Franse post-metaltrio staat op Luminance (2017). Op 8 februari komen de Fransen samen met Laster naar Keulen, een dag later naar Innocent te Hengelo en weer een dag later naar Aken.

De thrashers van Crisix hebben beelden online gezet bij Toxic Waltz. De cover van Exodus staat op Crisix Sessions: #1 American Thrash, dat op 8 november via Listenable Records uitkomt.

Lees verder...
Review: Holy Serpent - Endless

Geplaatst op 25-10-2019 om 18:00u.

Review: Holy Serpent - EndlessMelbourne is een uitstekende broedplaats voor psychedelische muziek. Dit jaar mochten we ons al verblijden met prima releases. Dat het niet altijd raak is, blijkt uit de nieuwste langspeler van Holy Serpent. Endless is het derde album van dit viertal uit de op één na drukbevolktste stad in Australië. De stijl van Holy Serpent is het beste te omschrijven als psychdoom; slepende doom met psychedelische elementen.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Soilwork zet nieuw nummer online

Geplaatst op 25-10-2019 om 16:41u.

Soilwork heeft een gloednieuw nummer online gezet getiteld Feverish. Het nummer is het eerste van drie in de The Feverish Trilogy, die de band in de komende maanden zal uitbrengen. Deze trilogie gaat over Babylonische godinnen van de dood en vooralsnog staan deze nummers niet op een album van Soilwork.

Lees verder...
Nieuwe single van Spoil Engine

Geplaatst op 25-10-2019 om 16:18u.

Het Belgische/Nederlandse Spoil Engine heeft de tweede single van het aankomende Renaissance Noire uitgebracht. Dit is de derde track op het album, getiteld The Hallow. Het nummer bevat een gastbijdrage van Jeff Walker van Carcass. Het album Renaissance Noire ligt vanaf 15 november in de winkels. Een dag later volgt de releaseshow in Trax te Roeselare. Op 23 november is Spoil Engine ook nog te zien in De Flux in Zaandam, samen met Off The Cross, The Royal en Signs Of Algorithm.

Lees verder...
Review: Jinjer - Macro

Geplaatst op 25-10-2019 om 13:00u.

Review: Jinjer - MacroEen nieuwe generatie headliners staat klaar om de oude garde op te volgen. Jinjer trekt momenteel volle zalen in Canada en Verenigde Staten en meer dan de helft van de optredens van de tour door Europa is uitverkocht. Ook voor de shows in Eindhoven en Amsterdam is geen kaartje meer te krijgen. De mix van djenty grooves, metalcore en uitstapjes naar pop en reggae slaat overal in als een bom.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Vele nieuwe namen voor Into The Grave

Geplaatst op 25-10-2019 om 12:00u.

Into The Grave heeft een aardig lijstje aan nieuwe bands bevestigd. Devin Townsend, Paradise Lost, Clutch, Gloryhammer, Necrophobic, Darkest Hour, Butcher Babies, Vreid, 1914, Rings Of Saturn, Hatriot, Wind Rose en Baldrs Draumar zijn aan de line-up toegevoegd. Zij voegen zich bij Kvelertak, Havok en Revocation, die al tijdens de editie van dit jaar onthuld waren. De line-up is echter nog lang niet compleet. De komende maanden worden nog meer bands bevestigd. Als je verder leest, vind je de voorlopige dag- en podiumindeling. Into The Grave duurt ook volgend jaar weer drie dagen. Dan vindt het festival plaats op 7, 8 en 9 augustus, natuurlijk in Leeuwarden. Wie niet alle drie de dagen kan, kan vanaf nu ook dagtickets kopen via www.intothegrave.nl.

Vele nieuwe namen voor Into The Grave

Lees verder...
At The Gates headliner Pitfest

Geplaatst op 25-10-2019 om 11:00u.

At The Gates komt naar Pitfest en zal daar een speciale Slaughter of The Soul-set komen spelen. Met deze toevoegiging is de line-up rond. Eerder al waren onder meer The Exploited, Repulsion, Violator, Slapshot, Lowlife, Grave en Dropdead bevestigd. Pitfest vindt komend voorjaar plaats van 21 t/m 23 mei op Resort Zuiddrenthe in Erica. Alle informatie vind je op www.pitfest.nl.

At The Gates headliner Pitfest

Lees verder...
Review: Municipal Waste - The Last Rager

Geplaatst op 25-10-2019 om 09:04u.

Review: Municipal Waste - The Last Rager Municipal Waste behoeft geen introductie meer. De trashende crossover-veteranen weten als geen ander welke ingrediënten er nodig zijn om tot een goed feest te komen. De productiviteit in de studio heeft de afgelopen jaren wel wat te wensen overgelaten. Om de dorst enigszins te lessen brengen de Amerikanen met The Last Rager een fijne energybooster. Komen die ep’s toch weer een keer van pas.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.