Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2026 werd uitgebracht?

Amon Amarth - The Allfather Awakens
Brymir - What We Leave Behind
Butcher Babies - Nightbloom
Carnation - Symphony In Flesh
Cirith Ungol - All The Shadows
Enslaved - Mið
Escape The Fate - The Last Goodbye
Forbidden - Forbidden
Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
Gloryhammer - Space 1993
Graveyard - Fever
Greta Van Fleet - Palace For The People
Imminence - Axis Mundi
Insomnium - Netherworlds
Left To Suffer - Unwelcome Guest
Mental Cruelty - Echoes Of A Forlorn Land
Ministry - Hate To Go
Miss May I - No Place For Me
Nickelback - Everything Under The Sun
Queens Of The Stone Age - Perfecth
Rattlesnakes - Shadows In The Night
Shores Of Null - Homesick
Tony Iommi - From The Dark
Wolves In The Throne Room - Estuary
een ander album uit oktober 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 november:
  • Carpenter Brut, Health en Vowws
  • Nicko McBrain
  • Puscifer en Dave Hill
  • 4 november:
  • Shinedown en Those Damn Crows
  • The Obsessed en Svetlost
  • 5 november:
  • Any Given Day
  • Hippotraktor
  • Kamelot, Exit Eden en Temperance
  • Sorcery, Cutthroat en Damnation
  • 6 november:
  • Brainstorm festival
  • Electric Eel Shock en De Stekkers
  • Grindpad en Razorblade Messiah
  • O.R.k.
  • Weekend Nachos, Seein' Red, Pressure Pact, Abusive Forms en Opstand
  • 7 november:
  • Brainstorm festival
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death
  • 8 november:
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Helldriver
  • Korn, Architects en Pixel Grip
  • Vengeance, Seven Thirty en Helldriver
    3 december:
  • Imperial Triumphant en Knoll
  • John Corabi & Friends
  • Morbid, Messor Falce en Hellevorst
  • Sugar Spine en Braces
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bert Jansch (The Pentangle)† - 83
  • Glenn Evans (Nuclear Assault) - 64
  • John Barry (componist)† - 93
  • Michel Canavaggia (Your Shapeless Beauty) - 49
  • Mick Thomson (Slipknot) - 53
  • Phil Kettner (Lȧȧz Rockit) - 63
  • Stefan Horn (Behind The Scenery) - 49
  • Steven Wilson (Porcupine Tree) - 59
  • Tim McIlrath (Rise Against) - 47

Vandaag overleden:
  • Quincy Jones (producent) - 2024
Nieuwe clips: Evergrey, Angelus Apatrida, Ignite ...

Geplaatst op 17-01-2022 om 21:40u.

Op de verjaardag van Epica-zangeres Simone Simons brengen we je weer eens negen videoclips. We beginnen met progressieve power metal, maar hebben ook onder meer hardcore punk, thrash, blackened heavy metal en een bijzondere Beastie Boys-cover voor je.

  • Evergrey (progressive power metal)
  • Angelus Apatrida (thrash metal)
  • Ignite (hardcore punk)
  • Manigance (power metal)
  • Mountaineer (doomsludge)
  • InVisions (metalcore)
  • Slaegt (blackened heavy metal)
  • Awakening Sun (groove metal)
  • The Hellfreaks (rock)

Nieuwe clips: Evergrey, Angelus Apatrida, Ignite ...

Lees verder...
Review: Lordi - Spooky Sextravaganze Spectacular

Geplaatst op 16-01-2022 om 15:29u.

Begin 2020 bracht het Finse metalmonster Lordi de fictieve verzamelaar Killection uit, met daarop songs in diverse stijlen uit de rijke rock- en metalhistorie: van glam tot prog, van disco tot thrash. Deze plaat zou een weergave zijn van Lordi door de jaren heen. Het is een grap, want Lordi bestond nog niet in de jaren zeventig. Maar wat als Lordi al decennialang successingles schrijft? Met dat idee, de muziek van Killection, en de extra tijd die de coronaellende Mr. Lordi gaf, ging hij aan de slag met het schrijven van meer materiaal in stijlen waarvan Lordi zich normaliter niet bedient. Het resultaat is de boxset Lordiversity. Het zijn zeven albums met elk een eigen karakter. Elk van die platen past in een periode uit de muziekgeschiedenis. Het geluid is onmiskenbaar Lordi, maar verschilt dusdanig van de gebruikelijke shockrock en -metal dat het uniek klinkt. Het idee is in ieder geval bijzonder origineel.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Lordi - Spooky Sextravaganze Spectacular

Lees verder...
Iron Maiden wil Senjutsu integraal spelen

Geplaatst op 16-01-2022 om 13:42u.

Volgens zanger Bruce Dickinson wil zijn band Iron Maiden het vorig jaar verschenen, ruim tachtig minuten durende dubbelalbum Senjutsu op een toekomstige tournee in zijn geheel gaan spelen. Dit heeft hij verteld in de Talk Is Jericho-podcast van Fozzy-frontman en professioneel worstelaar Chris Jericho. Volgens Dickinson is het inmiddels een publiek geheim dat de groep die intentie heeft en kan hij het plan bevestigen, maar zal daar op de aankomende tournee nog geen sprake van zijn.

De voor deze zomer geplande concerten in het Gelredome te Arnhem en op festivals als de Graspop Metal Meeting zijn nog onderdeel van de Legacy Of The Beast-tournee, waarin oude publieksfavorieten centraal staan. Dickinson verklapt (waarschuwing: spoiler alert!) dat Iron Maiden de aankomende shows waarschijnlijk wel gaat openen met de eerste drie tracks van Senjutsu, maar daarna krijgen de tickethouders klassiekers te horen die in het voorafgaande deel van de Legacy Of The Beast-tournee al te horen waren.

Als de huidige tournee is afgerond, dan hoopt Bruce dat de groep uiteindelijk het plan kan uitvoeren om Senjutsu integraal te spelen. De band is zich bewust dat daar vooral diehard fans op af zullen komen en dat anderen die rondreis waarschijnlijk willen overslaan. Iron Maiden is daarom van plan om op de Senjutsu-tournee kleinere zalen te boeken dan die waar ze normaliter optreden. Het is dan ook een muzikale keuze om het nieuwe materiaal te willen spelen en geen commerciële.

Iron Maiden wil Senjutsu integraal spelen

Reacties...
Nieuwe enqu

Geplaatst op 16-01-2022 om 10:30u.

Het kersverse kabinet, dat afgelopen week is geïnstalleerd, belooft werk te maken van een schoner milieu en van klimaatmaatregelen. Het behoud van de natuur is momenteel een belangrijk thema in politieke discussies, maar metalbands roepen al vele decennia om een ander beleid. Denk bijvoorbeeld aan het werk van activisten als Cattle Decapitation, Earth Crisis en Gojira, terwijl zo'n dertig jaar geleden bijna elke thrashband wel een song opnam over het milieu. Welke protestsong over de impact van de mensheid op de natuur of het klimaat spreekt jou het meest aan?

Welke protestsong over de impact van de mensheid op de natuur of het klimaat spreekt jou het meest aan?

Staat jouw voorkeur niet bij de voorgedrukte keuzemogelijkheden? Stem dan s.v.p. op de optie "een andere protestsong over milieu- of klimaatproblemen" en vertel ons in een reactie bij de enquête wat jouw favoriet is.

Nieuwe enqu

Lees verder...
Uitslag enqu

Geplaatst op 16-01-2022 om 09:54u.

Afgelopen woensdag stelden we jullie in de wekelijkse frontpage-enquête van Metalfan.nl de vraag: "Judas Priest heeft aangekondigd de vijftigjarige jubileumtour dit jaar als kwartet te gaan doen, met Richie Faulkner als enige gitarist. Sta jij daar voor open?" We breken deze poll na een halve week reeds af, want de legendarische Britse metalband is op zijn besluit teruggekomen en gaat alsnog met twee gitaristen op pad (namelijk Faulkner en producent Andy Sneap, die toch als tourgitarist mag aanblijven).

Wellicht was de tussenstand van onze enquête de Metal Gods onder ogen gekomen, want de fans uit Nederland en Vlaanderen bleken niet gediend van een ontmanteld Judas Priest. Meer dan 34 procent van de stemmers koos voor de optie "Zonder gitaartandem hoeft Judas Priest van mij niet meer". De Britse metalgoden dreigden dus (minimaal) een derde deel van het potentiële publiek te verliezen als gevolg van de spraakmakende aankondiging.

Daar staat tegenover dat een kleine dertien procent van de metalfans Judas Priest ook als kwartet graag zou gaan bekijken op de jubileumtournee en nog eens 27 procent weliswaar sceptisch was over het besluit, maar de viermansformatie desondanks een kans wilde geven. De resterende 26 procent van de uitgebrachte stemmen was van metalfans die sowieso niet om de muziek of liveshows van Priest geven of die al eerder waren afgehaakt door het gehele of gedeeltelijke afscheid van de originele gitaristen K.K. Downing en Glenn Tipton.

Uitslag enqu

Reacties...
Judas Priest komt terug op beslissing

Geplaatst op 15-01-2022 om 18:57u.

Nog geen week nadat Judas Priest bekendmaakte om als kwartet verder te touren, komen de mannen alweer terug op dat besluit. Afgelopen maandag liet de band weten dat de jubileumtour zou worden afgemaakt als kwartet, zonder invalgitarist Andy Sneap. Sneap zou nog wel het aankomende studioalbum produceren. Eerder vandaag liet de band weten dat na alle tumult om het nieuws van de afgelopen week, unaniem besloten is om toch als vanouds door te gaan, dus mét Andy Sneap.

Pech dus voor alle fans die vinden dat de band K.K. Downing terug had moeten vragen. Andy Sneap vervangt gitarist Glenn Tipton bij de liveshows, omdat laatstgenoemde door de ziekte van Parkinson niet meer in staat is een volledige show te spelen. Net als voorheen zal hij nog wel hier en daar een nummertje meedoen. Judas Priest staat later dit jaar onder meer geboekt voor shows in Poppodium 013 (Tilburg) en diverse Duitse zalen, en optredens op Copenhell, Graspop Metal Meeting, Hellfest en Wacken Open Air.

Judas Priest komt terug op beslissing

Reacties...
Review: Thyrfing - Vanagandr

Geplaatst op 15-01-2022 om 16:11u.

Het is tegenwoordig moeilijker dan ooit voor bands om in de belangstelling te blijven. Nieuwe muziek is met een enkele muisknop beschikbaar en het is voor breed georiënteerde metalliefhebbers een hele klus om het kaf van het koren te scheiden. Veel nieuwere groepen brengen dan ook zeer regelmatig nieuw materiaal uit, soms zelfs meerdere releases per jaar. De Zweedse viking/blackmetalformatie Thyrfing is echter nog van de oude stempel. Deze heren keren alleen aan het front terug als ze wat te melden hebben. De groep rondom gitarist Patrik Lindgren en bassist Joakim "Jocke" Kristensson neemt vaker lang de tijd tussen albums, maar na de release van De Ödeslösa (2013) is het vijftal helemaal in winterslaap gegaan. Liefst zeven jaar hebben de mannen gesleuteld aan Vanagandr, dat eind augustus het levenslicht ziet.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Thyrfing - Vanagandr

Lees verder...
Teaser van Meshuggahs negende album

Geplaatst op 15-01-2022 om 11:10u.

Nee, het is geen vroege 1 april-grap: Atomic Fire Records brengt op die dag Immutable uit, het negende album van de Zweedse formatie. De opvolger van The Violent Sleep Of Reason uit 2016 is opgenomen in Sweetspot Studios in Halmstad (Zweden), gemixt door Rickard Bengtsson en Staffan Karlsson en gemasterd door Vlado Meller (Metallica, Rage Against The Machine, Red Hot Chili Peppers, System Of A Down). Bandleden Dick Lövgren, Jens Kidman, Mårten Hagström en Tomas Haake zorgden samen met Rickard Bengtsson voor de productie. Het artwork is gemaakt door Luminokaya, de video-art door Glen Mountford (TRUEView Media, London). Er is een fragment van Ligature Marks online gezet.

Reacties...
Interview met Nocturna

Geplaatst op 14-01-2022 om 21:25u.

Een leuke nieuwe band uit Italië. Nocturna mixt symfonische, gothic en power metal in memorabele en energieke nummers. Het debuutalbum Daughters Of The Night komt vers van de pers en krijgt veel positieve reacties. Twee succesfactoren in het geheel zijn zangeressen Grace Darkling en Rehn Stillnight. We maken nader kennis met Rehn en Nocturna in ons interview!

Interview met Nocturna

Lees verder...
Nieuwe clips van Dagoba, Trivium, Persefone e.v.a.

Geplaatst op 14-01-2022 om 19:40u.

Allemaal de persconferentie bekeken? Dan kunnen we nu weer aan de muziek. Er is zeker gisteren en vandaag weer behoorlijk wat nieuws verschenen en daarvan hebben we een aantal clips in onderstaand overzicht neergezet. Een plezierig weekend gewenst.

  • Dagoba (melodic metal)
  • Trivium (alternative metal)
  • Persefone (progressive metal)
  • Venom Prison (melodeath)
  • Silent Skies (progressive pop)
  • Celeste (post-black)
  • Veonity (power metal)
  • Confidential (symphonic metal)
  • Seas On The Moon (melodic metal)

Nieuwe clips van Dagoba, Trivium, Persefone e.v.a.

Lees verder...
Voormalige drummer van Revenant overleden

Geplaatst op 14-01-2022 om 15:50u.

De metalwereld is helaas weer een muzikant verloren. Will Corcoran, bekend van zijn periode als drummer bij de reeds in 1995 opgeheven thrash/deathmetalformatie Revenant, is eergisteren overleden. Hij maakte van 1990 tot en met 1995 deel uit van de band uit New Jersey en is onder meer te horen op Prophecies Of A Dying World uit 1991. Hij speelde tot in 1990 ook nog enkele jaren voor Lacerated. Corcoran is 53 jaar geworden.

Voormalige drummer van Revenant overleden

Reacties...
Review: The Three Tremors - Guardians Of The Void

Geplaatst op 14-01-2022 om 14:35u.

In 2019 verscheen het debuut van The Three Tremors, de heavymetalband met in zijn gelederen drie bekende zangers uit de scene. Sean Peck van Cage is de initiatiefnemer en heeft Harry ‘The Tyrant’ Conklin (Jag Panzer) en Tim ‘Ripper’ Owens (ex-Judas Priest, ex-Iced Earth) uitgenodigd om deel te nemen. Alle drie staan bekend om hun indrukwekkende, hoge uithalen. Die laten ze dan ook veelvuldig horen op de eerste full-length. Een feest voor liefhebbers van dit soort capriolen, maar bij ondergetekende werkte dit eerder afschrikkend.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: The Three Tremors - Guardians Of The Void

Lees verder...
Muse pakt weer wat steviger uit

Geplaatst op 14-01-2022 om 12:45u.

De nieuwe single van Muse pakt weer wat steviger uit dan we de laatste jaren van de Britse rockband gewend zijn. Won't Stand Down werd gemixt door Dan Lancaster en bevat enkele passages met stevig gitaarwerk. Frontman Matt Bellamy: "Won't Stand Down gaat over het voet bij stuk houden tegen pesterijen, of dat nu op het speelplein, het werk of ergens anders is. Bescherm jezelf tegen de dwang en sociopathische manipulatie. Weer je met kracht, vertrouwen en agressie tegen tegenslagen." Jared Hogan regisseerde bijgaande clip voor Muse, dat begin juni hoopt op te treden op Rock Am Ring (3 juni) en Rock Im Park (5 juni). Beide evenementen vinden plaats op de Nürburgring.

Reacties...
Tweede single van veertiende Korn-album

Geplaatst op 14-01-2022 om 12:05u.

Eerder in de week werd er al gehint naar een nieuwe single van Korn en sinds gisteren staat die online. Forgotten is de tweede single van Requiem. Het veertiende album komt op 4 februari uit via Loma Vista Recordings).

Lees verder...
Nieuwe clips: Spirits Of Fire, Sylvaine, Hatebreed ...

Geplaatst op 13-01-2022 om 21:15u.

Eergisteren was er een online hereniging van de originele leden van Kittie, ter ere van het 22-jarig jubileum van het debuutalbum Spit. Of het leidt tot meer goed nieuws is nog even afwachten. Tijdens de lockdowns hebben al meer herenigingen en bijzondere collaboraties plaatsgevonden. Meerdere bands waren zeer productief, waaronder enkele van onderstaande.

  • Spirits Of Fire (rock)
  • Sylvaine (atmospheric metal)
  • Hatebreed (hardcore)
  • Eternal Frequency (modern metal)
  • Fall Of Statis (symphonic black metal)
  • Konvent (blackened doom)
  • Mass Worship (post-metal)
  • Som (atmospheric metal)
  • Columbarium (doom metal)

Nieuwe clips: Spirits Of Fire, Sylvaine, Hatebreed ...

Lees verder...
Zoeken
    31 oktober:
  • Arckanum - Beswærilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
  • 4 november:
  • Disembody - Awakening of Ancient Evil
  • Mira Disconnect - Entangled
  • Sentries - Disciples of Void & Fire
  • 6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.