Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Lordi - Spooky Sextravaganza Spectacular
Jaar van release: 2022
Label: AFM Records

 -

Begin 2020 bracht het Finse metalmonster Lordi de fictieve verzamelaar Killection uit, met daarop songs in diverse stijlen uit de rijke rock- en metalhistorie: van glam tot prog, van disco tot thrash. Deze plaat zou een weergave zijn van Lordi door de jaren heen. Het is een grap, want Lordi bestond nog niet in de jaren zeventig. Maar wat als Lordi al decennialang successingles schrijft? Met dat idee, de muziek van Killection, en de extra tijd die de coronaellende Mr. Lordi gaf, ging hij aan de slag met het schrijven van meer materiaal in stijlen waarvan Lordi zich normaliter niet bedient. Het resultaat is de boxset Lordiversity. Het zijn zeven albums met elk een eigen karakter. Elk van die platen past in een periode uit de muziekgeschiedenis. Het geluid is onmiskenbaar Lordi, maar verschilt dusdanig van de gebruikelijke shockrock en -metal dat het uniek klinkt. Het idee is in ieder geval bijzonder origineel.

Spooky Sextravaganza Spectacular is de zevende en laatste plaat uit de Lordiversity-boxset (elk album is ook los verkrijgbaar) en grijpt conceptueel terug op muziek uit de jaren negentig en later. De tien nummers (exclusief een intro en outro) zijn geïnspireerd door industrial en andere harde muziek die zich van elektronische invloeden bedient. Denk aan een modern geluid in het straatje van White/Rob Zombie, Marilyn Manson, Ministry en consorten. Ruige en wilde nummers met een aardig dansbaarheidsgehalte vanwege de prominente beat, vol samples en geluidseffecten, veel herhaling en ietwat schunnige teksten.

Na een bizarre introductie over Rufus the Redneck beukt Demon Supreme er dan ook flink in. Alle reeds genoemde elementen komen in sneltreinvaart voorbij. In mindere mate geldt dat voor het meer elektronische en tragere Re-Animate en ietwat saaie Lizzard Of Oz. De songstructuren van deze en overige nummers klinken bekend en weinig verrassend in de oren. Het is degelijke muziek in beproefde stijlen en structuren. De uitvoering is net als op de andere albums uit deze serie uitstekend en dat geldt ook voor het geluid, de productie en de mix.

Hoewel Lordi zich normaliter meer richt op melodieuze shockrock zit deze industrialhandschoen als gegoten. In vrijwel alle songs klinkt de echo van Rob Zombie. Zelfs het ruige stemgeluid van Mr. Lordi lijkt op een opgepompte versie van de Amerikaan. Toch zijn de songs meer dan een persiflage of simpele kopie. Daar is het materiaal te goed voor. Bescheiden hoogtepunten zijn er met het ingetogen Killusion, dat een zeer fijne 'computermelodie' heeft, Terror Extra-Terrestrial, dat in hetzelfde straatje als Killusion past en de stampers Shake The Baby Silent en Re-Animate.

Spooky Sextravaganza Spectacular klinkt moderner dan de overige albums uit de Lordiversity-serie, maar het materiaal waarop deze tracks gebaseerd zijn, klinkt er meer in door. Het luistert prima weg, maar is weinig verrassend. De muzikale prestaties zijn wederom indrukwekkend. Van zelfkennis en -spot is de band gelukkig niet verschoond. Met het outro Anticlimax steekt deze de draak met zijn eigen maskers, seksueel geneuzel en opsmuk. Lordi bewijst op elke Lordiversity-plaat met uiteenlopende stijlen uit de voeten te kunnen en meer in zijn mars te hebben dan 'enkel' ietwat vunzige shockrock. Het is dan ook een buitengewoon interessant project.

Tracklist:
1. SCG Minus 1: The Ruiz Ranch Massacre
2. Demon Supreme
3. Re-Animate
4. Lizzard Of Oz
5. Killusion
6. Skull And Bones (The Danger Zone)
7. Goliath
8. Drekavac
9. Terror Extra-Terrestrial
10. Shake The Baby Silent
11. If It Ain't Broken (Must Be It)
12. Anticlimax

Score: 75 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 16 januari 2022

Meer Lordi:

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.