Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
  • 7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
    5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jason Wade (Lifehouse) - 46
  • Jimmy Crespo (Aerosmith) - 72
  • Michael Sadler (Saga) - 72
  • Niels Löffler (Orden Ogan) - 46

Vandaag overleden:
  • Michaël Konovaloff (Hell City) - 2015
Review

Tiebreaker - Death Tunes
Jaar van release: 2016
Label: Karisma Records

Tiebreaker - Death Tunes

Eerder dit jaar besprak ik Tiebreakers prima eerste full-length We Come From The Mountains. Het feit dat er nu weer nieuw plaatwerk van deze Noren te recenseren valt, komt omdat het debuut in Noorwegen reeds in 2014 uitgebracht is. Toen dit album een wereldwijde release kreeg, was de band al volop aan het werk met de opvolger. Qua stijl is er weinig veranderd. Ook op Death Tunes is het opzwepende, Amerikaanse seventiesrock wat je voorgeschoteld krijgt.

Met deze tien nieuwe songs heeft de groep uit Odda zich gefocust op relatief korte songs, die een explosief, energiek en stampend karakter hebben. Tiebreaker omschrijft zich op Facebook als een ‘rock ’n roll explosion’ en dat is best treffend. Ondanks dat de heren uit het Noorse fjordengebied komen, klinken de nummers oer-Amerikaans. Tiebreaker maakt hardrock met een duidelijk knipoog naar de blues- en southern-rock. Vergelijkingen met Rival Sons zijn makkelijk gemaakt en zeker niet onlogisch. Zanger Thomas Espeland Karlsen vervult weer een glansrol met zijn charismatische zangstem. Met name in Pan American Grindstone, Cannonbal en de tienminutengrens passerende afsluiter Heavy Lifting steelt hij de show met zijn krachtige en lekkere, raspende stemgeluid.

De songs op Death Tunes zijn wat minder eenvoudig meezingbaar en pakkend dan we gewend zijn van het debuut. Ook mist het nieuwe album een beetje het lekkere orgelwerk van We Come From The Mountains. Daar staat tegenover dat de nieuwe tracks beter uitgewerkt zijn. De opbouw, de refreinen, de overgangen; ze lopen net allemaal wat soepeler. De vraag of Death Tunes sterker is dan zijn voorganger laat ik in het midden. Tiebreaker blijft een band om in de gaten te houden en doet met deze twee releases niet onder ten opzichte van de bekendere retrobands.

Tracklist:
1. Hell
2. Pan American Grindstone
3. Cannonbal
4. Commando
5. Anywhere But Here
6. The Deep
7. Building Up To Die
8. Killer
9. Float Away
10. Heavy Lifting

Score: 77 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 27 december 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.