Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones)† - 82
  • Cezary "Cezar" Augustynowicz (Christ Agony) - 55
  • Chas Chandler (The Animals)† - 87
  • DJ Lethal (Limp Bizkit) - 53
  • Geordie Walker (Killing Joke)† - 67
  • Giorgia Fadda (Chaoswave) - 47
  • Greg D'Angelo (White Lion) - 62
  • Hugo Mariutti (Shaaman) - 50
  • Keith Richards (The Rolling Stones) - 82
  • Maria Brink (In This Moment) - 48
  • Mick Schauer (Clutch)† - 53
  • Mille Petrozza (Kreator) - 58
  • Randy Castillo (Ozzy Osbourne)† - 75
  • Raphael Lepuschitz (Darkwell) - 46
  • Raymond Herrera (Fear Factory) - 53
  • Simon Laliberté (Crystal Castle) - 51
  • Uli Jon Roth (Scorpions) - 71

Vandaag overleden:
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa) - 2024
  • Kirsty MacColl - 2000
  • Martjo Brongers (Vortex) - 2019
  • Slim Dunlap (The Replacements) - 2024
Review

Wretch - Wretch
Jaar van release: 2016
Label: Bad Omen Records
Wretch - Wretch
Het lijkt alweer eeuwen geleden dat The Gates Of Slumber furore maakte. Wat mij betreft zijn Conqueror en Hymns Of Blood And Thunder absolute klassiekers en ging het echt mis met The Wretch. Tussendoor was er nog wel een EP, maar verder bleef het vooral erg stil rondom dit trio. Jason McCash ging weg en stierf in 2014 aan een overdosis, wat het definitieve einde betekende. Nu is er dan eindelijk Wretch en gelukkig met een nieuw album.

Ondanks dat de titel afgeleid is van de laatste plaat van The Gates Of Slumber, zijn er wel enige muzikale koerswijzigingen aangebracht. Van de ‘oude’ line up is alleen Karl Simon nog over. Zijn karakteristieke stemgeluid zal je dus bekend voorkomen, maar de opzwepende, epische doom heeft plaatsgemaakt voor doom metal met stonertrekjes. Karl is ouder geworden, zou je kunnen zeggen, maar hij weet nog wel hoe je goede muziek moet schrijven en spelen. Buiten dat heeft de plaat een heel fijn geluid dat ik eigenlijk wel gemist heb de laatste jaren.

Slechte songs zul je hier niet tegenkomen. Allemaal hebben ze wel hun kwaliteiten. Ze worden verdomd sterk ingezongen (Rest In Peace) of zijn lekker psychedelisch (Bloodfinger en Winter), Ga zo maar door. Wat ze allemaal gemeen hebben, is het heerlijke geluid dat aanvoelt als een warm bad. Door de uitstekende productie is het echt genieten van gitaarsolo’s, de fijne riffs en de heerlijke fuzz die als een smeuïge saus het geheel bedekt. Wretch mag dan misschien niet het niveau van Conqueror halen, maar de terugkeer van Karl Simon is een feit!

Tracklist:
1. Running Out Of Days
2. Rest In Peace
3. Bloodfinger
4. Winter (Judas Priest-cover)
5. Icebound
6. Grey Cast Mourning
7. Drown

Score: 85 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 6 november 2016

Meer Wretch:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.