Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Geen concerten bekend voor 02-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artur Sahakjan (Tystnaden) - 43
  • Ben Ward (Orange Goblin) - 51
  • Chris Wolstenholme (Muse) - 47
  • Ingeborg Anna Seide (Adorned Brood) - 53
  • Isaac Bitton (Les Variations) - 78
  • Jarno Parantainen (Machine Men) - 44
  • Masafumi Gotoh (Asian Kung-Fu Generation) - 49
  • Nate Mendel (Foo Fighters) - 57
  • Nicholas "Razzle" Dingley (Hanoi Rocks)† - 65
  • Richard "Rik" Charron (Exciter) - 58
  • Rick Savage (Def Leppard) - 65
  • Tom McGuinness (Manfred Mann) - 84

Vandaag overleden:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones) - 2014
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project) - 2009
  • Mariska Veres (Shocking Blue) - 2006
  • Marquis de Sade (auteur) - 1814
Review

Hangman's Chair - This Is Not Supposed To Be Positive
Jaar van release: 2016
Label: Musicfearsatan

Hangman's Chair - This Is Not Supposed To Be Positive

Met Roadburn 2016 nog maar minder dan een maand van ons verwijderd, is het interessant om eens een bandje van de line-up onder de loep te nemen. Hangman’s Chair bijvoorbeeld. Van deze Fransen ontvingen we een promo van het vorig jaar verschenen album This Is Not Supposed To Be Positive. Hoewel deze band bij ondergetekende nog niet eerder op de radar verschenen is, timmeren deze heren al meer dan tien jaar aan de weg. Deze ervarenheid komt erg duidelijk tot uiting op de nieuwe plaat, waarop een geslaagde mix van doom en grunge te horen is.

Wanneer Alice In Chains, Type O Negative, A Pale Horse Named Death en Katatonia het meest voor de hand liggende vergelijkingsmateriaal vormt, dan weet je dat dit album geen opgewekte aangelegenheid gaat worden. De titel van deze plaat spreekt dan ook boekdelen. De sfeer is van begin tot eind neerslachtig. Hierbij speelt de emotievolle, klagerige, cleane zang van Cédric Toufouti een belangrijke rol. Cedric is zonder twijfel een bekwame zanger. Hoewel hij de met wanhoop doorspekte teksten goed vertolkt, mist er toch wat karakter en variatie in zijn stemgeluid. Met als gevolg dat over een rit van ruim vijftig minuten Toufouti’s stem bij vlagen wat kan gaan tegenstaan.

Buiten dit puntje van kritiek is This Is Not Supposed To Be Positive een dijk van een plaat. Hangman’s Chair maakt niet de fout door te veel te leunen op haar geluid. Nee, in plaats daarvan hebben de Fransen zich gericht op het schrijven van goed opgebouwde nummers. De songwriting is dan ook van hoogstaand niveau. De band legt de focus niet specifiek op riffs of solo’s. Hangman’s Chair levert een veel beter totaalplaatje. Deze release bevat stuk voor stuk songs die goed in elkaar zitten, maar Dripping Low, No One Says Goodbye Like Me en Dope Sick Love zijn aan te wijzen als de meest positieve uitschieters.

Het kan enige tijd duren voordat het kwartje valt, maar wanneer dat gebeurt, heb je met This Is Not Supposed To Be Positive een plaat waar je nog lang mee verder kunt. Met name liefhebbers van Alice In Chains en Type O Negative weten hier waarschijnlijk wel raad mee. Het is de Fransen gegund dat ze een goed optreden gaan neerzetten op Roadburn. Deze plaat verdient het namelijk om veel verkocht te worden.

Tracklist:
1. Dripping Low
2. Cut Up Kids
3. Requiem
4. Your Stone
5. Save Yourself
6. Les Enfants Des Monstres Pleurent Leur Desespoir
7. Flashback
8. No One Says Goodbye Like Me
9. Dope Sick Love
10. Rouge Pour Le sang, Bleu Pour La Grace

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 29 maart 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.