Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
    11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moulder (producent) - 67
  • Eduardo Navazo (Mistweaver) - 44
  • Frank Beard (ZZ Top) - 77
  • Henkka (Withering) - 44
  • Lars Lindén (Carnal Forge) - 56
  • Maik Pomplun (Gernotshagen) - 45
  • Mikko Nenonen (Paganus) - 45

Vandaag overleden:
  • Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Review

Funeralbloom - Petals
Jaar van release: 2014
Label: Broken World Media
Funeralbloom - Petals
Funeralbloom komt uit Austin, Texas en levert met Petals zijn eerste wapenfeit af. Het lijkt erop dat de band een graantje probeert mee te pikken van de huidige explosie aan ‘post-black metal’ en blackgaze-achtige bandjes die regelmatig geringschattend als ‘hipster black metal’ worden aangeduid. De tags waarmee Funeralbloom zijn muziek beschrijft, lijken namelijk vooral erop gericht om zoveel mogelijk mensen te bereiken. Atmosferische black metal, blackgaze, depressieve black metal, post-metal, post-punk en post-rock zijn slechts een aantal van de termen waarmee de band adverteert. Het is een middel om op te vallen tegenwoordig, dat begrijp ik natuurlijk ook wel. Het is het gezelschap daarom vergeven.

Belangrijker dan de veelvoud aan etiketjes, is de vraag hoe het met de kwaliteit van de muziek is gesteld. Heeft Funeralbloom voldoende fraais te bieden om met het hoofd boven het maaiveld uit te steken? Het antwoord op die vraag is ambivalent; bij vlagen laten de Texanen mooie dingen horen, maar op andere momenten klinkt het materiaal iets te onsamenhangend, of legt de band de verkeerde accenten. Dan blijkt dat Funeralbloom nog te veel hooi op de vork neemt met zijn lange, uitgesponnen nummers van ruim tien minuten.

Opener Black Shoes begint met een kalme postrockpassage, maar die rust is van relatieve duur. Al snel maken nerveuze postblackinvloeden hun intrede. Tijdens de intensere passages, die wel wat doen denken aan Terzij De Horde en Dodecahedron (maar dan minder technisch), komen die invloeden aardig uit de verf. Ook de overgang naar kalmere wateren, waarin ik zelfs even het idee heb dat ik naar Explosions In The Sky zit te luisteren, verraadt het potentieel van deze gasten. Op het sterke Cherry Orchard zijn de postrock- en post-blackelementen het mooist in balans. Er zijn echter ook zwakke punten. Zo is de cleane zang die regelmatig opduikt bijvoorbeeld een duidelijk aandachtspunt. Het gelal klinkt in ieder geval weinig sfeerverhogend. Vooral Naked is daardoor erg matig.

Hoewel Petals op sommige fronten dus nog iets tekort schiet, is het zeker geen onverdienstelijk debuut geworden van deze jonge band. Er zijn in ieder geval genoeg groepen in dit subgenre die dit niveau niet halen, maar dat zegt misschien nog wel meer over de mate waarin dit genre inmiddels uit zijn voegen barst. Hoe dan ook, liefhebbers van bovengenoemde bands die maar geen genoeg kunnen krijgen van deze sound, kunnen Funeralbloom gerust op hun lijstje zetten. Het is geen Alcest of Lantlôs in hun hoogtijdagen, maar je kunt het een stuk slechter treffen. Petals maakt mij in ieder geval benieuwd genoeg naar de manier waarop deze band zich de komende jaren zal gaan ontwikkelen.

Tracklist:
1. Black Shoes
2. Cherry Orchard
3. Lust
4. Naked

Score: 72 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 8 juli 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.