Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Marsden (Whitesnake)† - 75
  • Helena Kotina (Nervosa) - 32
  • Hoyas (Galadriel) - 42
  • Hubert ter Meulen (Whispering Gallery) - 51
  • Johnny Lee Middleton (Savatage) - 63
  • Kii Arens (regisseur) - 59
  • Lex Icon (The Kovenant) - 48
  • Mike Khalilov (Revolution Renaissance) - 40
  • Phil Campbell (Motörhead)† - 65
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (componist)† - 186
  • Reidar "Horgh" Horghagen (Immortal) - 55
  • Rodrigo Contreras (Criminal) - 54
  • Steven Banx (Angel Dust) - 49
  • Sven Deckers (Axamenta) - 45
  • Wolfgang Hasche (Running Wild) - 65

Vandaag overleden:
  • Romanthony (Daft Punk) - 2013
  • Steve Albini (Big Black) - 2024
Review

Child Of Caesar - Love In Black
Jaar van release: 2015
Label: Inverse Records
Child Of Caesar - Love In Black
“Zijn we er toch ingetuind!” Deze legendarische woorden van presentator Herman Kuiphof tijdens de WK-finale van 1974 waren de eerste die me te binnen schoten toen ik het debuutalbum van Love In Black van het Duitse gothicmetalgezelschap Child Of Caesar had beluisterd. En ik had vooraf nog wel zoveel vertrouwen na het horen van het titelnummer dat op Youtube stond. Dat was mijn eerste kennismaking met de muziek van deze door het duister gefascineerde muzikanten.

De eerste indruk was dus positief. Weliswaar zit de titeltrack eenvoudig in elkaar, toch weet Child Of Caesar de gewenste sfeer te creëren met beperkte middelen; een eenvoudige ritmesectie, simpele akkoordenstructuur, atmosferische keyboardpartijen en donkere, cleane vocalen die verhalen over liefde en dood. Ook het iets later gepubliceerde, tragere Red Sun is een prima nummer met een fraaie leadpartij die goed blijft hangen. Je waant je direct terug in de jaren negentig van Paradise Lost (One Second), Theatre Of Tragedy, HIM en The Sisters Of Mercy.

Hoe langer je echter naar de muziek gaat luisteren, des te meer valt het op dat het te simpel in elkaar zit en daardoor treedt verveling op. Vooral de voorspelbare gedempte akkoorden van de ritmegitarist gaan na drie nummers tegenstaan. Meer afwisseling in techniek en tempo (dat ligt doorgaans erg laag) had voorkomen dat je in slaap gesust wordt door de repetitieve patronen van zowel de gitarist, de bassist als de drummer. Ook de zanglijnen lijken veel op elkaar, maar Autumns Eyes-zanger Daniel Mitchell zorgt wel voor een aantal memorabele refreinen.

Uiteindelijk heeft de eerste positieve indruk mij op het verkeerde been gezet. Weliswaar weet de Duitse gothicmetalformatie een duistere sfeer te creëren, maar het niveau van de meeste tracks is te laag en de inwisselbaarheid te groot om tot aanschaf over te gaan. Jammer, want het titelnummer en met name Red Sun klinken veelbelovend. Ben ik er toch ingetuind.

Tracklist:
1. Defector
2. Red Sun
3. Gates
4. Nero
5. Long Live The Night
6. Lost Sacrifice
7. You
8. At Heart
9. Love In Black
10. Worlds Without Skies

Score: 62 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 24 juni 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.