Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Schrader (Mortal Decay) - 39
  • Bret Michaels (Poison) - 63
  • Dee Snider (Twisted Sister) - 71
  • Dieter Bernert (Brainstorm) - 57
  • Joe Hahn (Linkin Park) - 49
  • John Tardy (Obituary) - 58
  • Jon Schaffer (Iced Earth) - 58
  • Matti K. (Withering) - 38
  • Nellee Hooper (producent) - 63
  • Phil Lesh (Grateful Dead)† - 86
  • Piotr Grudziński (Riverside)† - 51
  • Ry Cooder - 79
  • Steve Lillywhite (producent) - 71
  • Tatiana Shmailyuk (Jinjer) - 39
  • Timo Kotipelto (Stratovarius) - 57

Vandaag overleden:
  • Les Binks (Judas Priest) - 2025
  • Scott Asheton (The Stooges) - 2014
Review

Maiden United - Remembrance
Jaar van release: 2015
Label: Eigen Beheer
Maiden United - Remembrance
Maiden United is met recht één van de meest bijzondere coverbands te noemen. Klassiekers en ook minder bekende nummers van Iron Maiden worden niet zomaar klakkeloos gekopieerd, maar krijgen een zeer fraai akoestisch jasje. In 2011 werd met Mind The Acoustic Pieces het legendarische album Piece Of Mind volledig gecoverd en een jaar later kwam Across The Seventh Sea uit. Remembrance is het nieuwste werkstuk en kent, naast weer fraaie nieuwe vertolkingen van Maiden-songs, ook verassende gastmuzikanten.

De kern van Maiden United bestaat voor deze plaat uit Ruud Jolie (Within Temptation), Damian Wilson (o.a Threshold), Joey Bruers (Up The Irons), Stef Broks (Textures), Huub van Loon (o.a Dearworld) en Thijs Schrijnemakers (Orgel Vreten). Stuk voor stuk talentvolle muzikanten met een grote liefde voor Iron Maiden. Het project is vooral van de fans, voor de fans. De bewerkingen van de negen songs op Remembrance getuigen van grote liefde en professionaliteit.

Hoogtepunten van deze plaat zijn Strange World, Burning Ambition, Killers en één van mijn persoonlijke Maiden-favorieten Aces High. Bij laatstgenoemde leveren zanger Wudstik en Streams Of Passion-zangeres Marcela Bovio een gastbijdrage. De stem van Wudstik is erg wennen, maar het heeft zeker het gewenste effect.

Erg bijzonder zijn de bijdragen van twee oud-vocalisten van Iron Maiden: Blaze Bayley en Paul Di'Anno. Nu mag Bayley niet de meest geliefde Maiden-zanger aller tijden zijn, de bijdrage aan 'zijn' Futureal geeft toch het beetje extra wat deze track nodig heeft. Hoewel Prowler op de vorige plaat al gecoverd was, komt deze nu wederom langs met originele zanger Di'Anno. Hoewel hij niet helemaal goed bij stem lijkt, is ook deze versie meer dan geslaagd.

Wederom is een album van Maiden United een voltreffer gebleken. Remembrance is voor elke fan van Iron Maiden een plaat die een kans moet krijgen. De akoestische versies zijn vaak even wennen, maar zijn andermaal fantastisch gecomponeerd en net zo indrukwekkend uitgevoerd. Tien met een griffel.

Tracklist:
1. Strange World
2. Charlotte The Harlot
3. Killers
4. Remember Tomorrow
5. Burning Ambition
6. Futureal
7. Aces High
8. Prowler
9. Still Life '15

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 24 juni 2015

Maiden United - Remembrance
Reactie van nobody op 24-06-2015 om 19:17u

zooitje lijkenpikkers

Maiden United - Remembrance
Reactie van bakvet op 24-06-2015 om 20:52u

Heb Prowler op utube geluisterd. Verschrikkelijk slecht.

Maiden United - Remembrance
Reactie van de.pompert op 24-06-2015 om 21:28u
Score: 2 / 100

Wat een bullshit.
Dat jullie deze zooi promoten.
Bah!

Maiden United - Remembrance
Reactie van Een Metalfan op 24-06-2015 om 22:02u
Score: 30 / 100

ik vind 3 van de 9 nummers redelijk de rest is van niveau bonustrack, die ook achterwege mocht blijven. . Ik vind de eerste 2 albums nog wel goed, maar dit is gewoon slechtt.

Maiden United - Remembrance
Reactie van Een Metalfan op 24-06-2015 om 22:43u

wij willen niet wennen!

Maiden United - Remembrance
Reactie van peter op 24-06-2015 om 22:51u

wat een goedkope shit zooi,schande dat je dit verheerlijkt.

Maiden United - Remembrance
Reactie van Een Metalfan op 25-06-2015 om 07:18u
Score: 90 / 100

Geweldige plaat. Aces High is mijn persoonlijke favoriet.
Ben niet zo te spreken over de prower versie met Paul.

Verder leuke reacties hierboven

Maiden United - Remembrance
Reactie van appie op 25-06-2015 om 07:46u

Wat een droevig en naargeestig riedeltje hebben ze van still life gemaakt, als je dat 2 keer achter mekaar aan de gemiddelde borderliner laat horen is de kans groot dat die zelfmoord pleegt.

Maiden United - Remembrance
Reactie van Rene op 25-06-2015 om 11:01u
Score: 2 / 100

Heb ze destijds op de Mega Platenbeurs gezien en gehoord. Klonk echt alsof we Iron Maiden naar het graf aan het dragen waren, zo plechtig en zogenaamd gevoelig. Brrrr.

Maiden United - Remembrance
Reactie van Bastiaan op 25-06-2015 om 14:38u

@nobody? Lijkenpikkers? Heb ik iets gemist? Is er iemand dood? Haha.

Maiden United - Remembrance
Reactie van nobody op 25-06-2015 om 17:32u

IM is al een kwart eeuw artistiek dood, vandaar

Maiden United - Remembrance
Reactie van Jeff op 03-07-2015 om 13:44u

Een 1 voor de ellende die de producer heeft moeten doorstaan toen de band dit gedrocht opnam.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.