Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
  • 8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
  • 9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
    5 november:
  • Any Given Day
  • Hippotraktor
  • Kamelot, Exit Eden en Temperance
  • Sorcery, Cutthroat en Damnation
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amandine "Fay" Haeyaert (Anachronia) - 44
  • Anthony Medaglia (Seven Spires) - 34
  • Billy Lee Riley† - 93
  • Bob Geldof (The Boomtown Rats) - 75
  • Brian Connolly (The Sweet)† - 81
  • Brian Johnson (AC/DC) - 79
  • Brian Ross (Blitzkrieg) - 72
  • Carlitos (Mägo De Oz) - 61
  • Carlo Mastrangelo (Pulse)† - 89
  • Dave Dederer (The Presidents Of The United States Of America) - 62
  • Devlyn Lee (Apothys) - 50
  • Fast Eddie Clarke (Motörhead)† - 76
  • Harri Koskela (Thaurorod) - 42
  • Ikaroz (Blaze Of Perdition)† - 43
  • Jardel Martins Paisante (Ill Niño) - 49
  • Jasper Barendregt (Dodecahedron) - 38
  • Jivan Sureel (Orphanage) - 58
  • Joakim Brodén (Sabaton) - 46
  • Johnny Gioeli (Axel Rudi Pell) - 59
  • Kenny Powell (Omen) - 72
  • Kevin Popescu (Mental Cruelty) - 32
  • Marçelo "Flegias" Santos (Necrodeath) - 57
  • Marcus Kniep (Grave Digger) - 46
  • Mariano Miranda (Bloodparade) - 48
  • Marvin Ruiz (Devourment) - 36
  • Paul Thomas (Good Charlotte) - 46
  • Ronni Le Tekrø (TNT) - 63
  • Sam Silvennoinen (Sethian) - 48
  • Slimkid3 (The Pharcyde) - 56
  • Steve Miller (Steve Miller Band) - 83
  • Thomas Muster (Shakra) - 62
  • Tom Brislin (Kansas) - 53
  • Vadim "Vidick" Ozhog (Infected Rain) - 41
  • Volker Krawczak (Axel Rudi Pell) - 64

Vandaag overleden:
  • Bert Jansch (The Pentangle) - 2011
  • Mike Alexander (Evile) - 2009
  • Steve Lee (Gotthard) - 2010
Review

Maiden United - Across The Seventh Sea
Jaar van release: 2012
Label: Eigen beheer
Maiden United - Across The Seventh Sea
Een volledig cover-album uitbrengen is altijd een gewaagde exercitie. De kans dat het resultaat schril afsteekt tegen de originele nummers, is levensgroot. Dubbel zo gevaarlijk wordt het als een band zich wil wagen aan een cover-album vol klassiekers pur sang. En als deze groep vervolgens een vrije interpretatie aan deze klassiekers wil geven, wordt het ijs vervaarlijk dun. Het is des te knapper dat Maiden United, een project dat zich tot doel heeft gesteld om akoestische herinterpretaties van klassieke Iron Maiden-nummers te geven, alle critici de mond wist te snoeren met het debuutalbum Mind The Acoustic Pieces.

Natuurlijk, als je over Damian Wilson (Threshold) als zanger beschikt, weet je als band dat je je niet druk hoeft te maken over zangkwaliteit. Wilson beschikt over een gouden keel – en het mooie is dat hij een heel ander stemgeluid heeft als Bruce Dickinson, waardoor de nummers automatisch andere accenten krijgen. Maar ook de muzikanten kwijten zich uitstekend van hun taak. Het succes van het debuutalbum schreeuwde dan ook om een opvolger, die er is gekomen in de vorm van dit Across The Seventh Sea.

Terwijl het debuut van Maiden United één volledig Iron Maiden-album (Piece Of Mind) coverde, staat er op Across The Seventh Sea een wat meer diverse collectie van Maiden-nummers. Wat is gebleven, zijn de smaakvolle herarrangementen en het algehele gevoel van klasse en elegantie dat Maiden United met zijn bewerkingen uitstraalt. Het is een gevoel dat vergelijkbaar is met de American-reeks van Johnny Cash, ook al is het genre natuurlijk geheel anders.

Bijzonder fraai is hoe de band eigen accenten durft te leggen bij deze toch legendarische nummers. Zo krijgen sommige klassiekers een heel eigenzinnige, verrassende invulling. Neem nu een nummer als Children Of The Damned, dat in de uitvoering van Maiden United van een opzwepende live-kraker transformeert tot een plechtige, statige en gevoelige ballad. De nieuwe vormgeving van 2 Minutes To Midnight is zelfs tranentrekkend mooi. Het dramatische karakter dat het nummer krijgt, gedragen door een prachtige pianomelodie, zorgt voor een golf van kippenvel. Bovendien benadrukt deze sobere, uitgeklede versie aspecten die in het origineel minder goed naar voren komen, zoals de prachtige tekst die dit nummer eigenlijk heeft.

The Evil That Men Do is ook hemels mooi uitgevoerd, met zijn schitterende vioolpartijen. Ik durf zelfs te zeggen dat ik deze weemoedige versie nóg mooier vind dan het origineel! Datzelfde geldt eigenlijk ook voor Only The Good Die Young, dat in de versie van Maiden United eigenlijk misschien wel nog meer tot zijn recht komt dan het origineel. Zo krijgt iedere klassieker een hele nieuwe dimensie, waarbij eerder verborgen krachten worden bloot gelegd. Het is slechts een enkele keer dat de herbewerking iets minder goed uit de verf komt (Prowler), maar verder is het smullen geblazen.

Across The Seventh Sea is een prachtig werkstuk geworden. Niet alleen voor fans van Iron Maiden (die ongetwijfeld hiervan kunnen genieten), maar net zo goed voor metal-, nee, muziekliefhebbers in algemene zin. Het vakmanschap en de liefde spat van deze schijf af – en iedereen met een goed stel oren zal dat kunnen beamen. We geven geen cijfers aan cover-albums, maar neem maar van mij aan dat de score erg hoog zou uitvallen.

Tracklist:
1. Only The Good Die Young
2. 2 Minutes To Midnight
3. Prowler
4. Flash Of The Blade
5. Children Of The Damned
6. Infinite Dreams
7. 22 Acacia Avenue
8. The Evil That Men Do
9. Wasted Years

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 25 maart 2013

Maiden United - Across The Seventh Sea
Reactie van Ruben op 25-03-2013 om 14:47u
Score: 90 / 100

Eigenlijk niets aan toe te voegen. Fantastische plaat, al vind ik persoonlijk 2 Minutes het mindere nummer van de plaat en juist Prowler leuk om te horen!

Maiden United - Across The Seventh Sea
Reactie van Een Metalfan op 26-03-2013 om 15:05u
Score: 77 / 100

In instrumentaal opzicht een fantastische plaat! Gaaf om te horen dat deze Maidenklassiekers zich uitstekend lenen voor akoestische interpretaties. Ze geven een volledig eigen draai aan de nummers, terwijl ze nog steeds goed herkenbaar zijn in hun oorspronkelijke vorm; klasse!!

Helaas kan ik maar heel moeilijk wennen aan de zang van Damian Wilson. Dat is misschien niet helemaal eerlijk, aangezien ik Bruce nu eenmaal op een torenhoog voetstuk heb staan. Echter juist bij een nummer als "2 minutes to midnight" vind ik de zang van Damian ronduit irritant. Door de tekst leent dat nummer zich helemaal niet voor het soort dramatische tranentrekker dat Wilson ervan maakt. Het schreeuwt juist om een wat steviger aanpak. Op deze manier lijkt het eerder op een parodie dan op het prachtige eerbetoon dat het eigenlijk had moeten zijn.

"Prowler" en "flash of the blade" hebben hetzelfde probleem. Bij andere nummers stoort het minder, maar er blijft een ietwat onprettige bijsmaak hangen. Maar misschien is dit wel een kwestie van (nog langer) wennen.

Maiden United - Across The Seventh Sea
Reactie van appie op 27-03-2013 om 23:47u
Score: 70 / 100

muzikaal is het perfect heerlijk om naar te luisteren maar die die hoge beetje trutterige stem gaat vaak door merg en been hoewel hij zeker geen slechte zanger is, maar hij verpest het hier wel een beetje mee

Maiden United - Across The Seventh Sea
Reactie van TomA op 29-03-2013 om 00:46u
Score: 40 / 100

Ja hallo zeg, de kracht van het merendeel van deze nummers ligt gewoon in het feit dat de originele nummers zo goed zijn, waardoor we gewoonweg deze akoestische nummers overwaarderen. Het is echt niet slecht gedaan, maar kom nu, dit is ook echt niets speciaal. Hopelijk was dit hun laatste. Van Maiden United wel te verstaan.

Zoeken
    2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.