Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Hemelbestormer en The Fifth Alliance
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
    29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
Kalender
Vandaag jarig:
  • Blaze Bayley (Iron Maiden) - 63
  • Francis Rossi (Status Quo) - 77
  • G.K. Chesterton (auteur)† - 152
  • Marcello Dias (Soulfly) - 57
  • Mark Tornillo (Accept) - 63
  • Mat Snaerenslijper (Heidevolk) - 47
  • Melissa Etheridge - 65
  • Nicolas Blachier (Your Shapeless Beauty) - 51
  • Noel Gallagher (Oasis) - 59
  • Peter Fredin (Astral Kingdom) - 41
  • Thomas Youngblood (Kamelot) - 52
  • Tom Vieira (Armory) - 41

Vandaag overleden:
  • Brian Humphries (producent) - 2024
Review

The Exploding Eyes Orchestra - I
Jaar van release: 2015
Label: Svart Records
The Exploding Eyes Orchestra - I
Met een split, debuutalbum en elpee op zak, een optreden op Roadburn én een geslaagde cover van Shocking Blue's Long And Lonesome Road lijkt het Jess And The Ancient Ones flink voor de wind te gaan. Opmerkelijk is dan ook dat de zevenkoppige formatie maar weinig optreedt. En komt er binnenkort nog meer materiaal uit? Astral Sabbat is ook alweer twee jaar oud. Kwade tongen beweren dat het nogal rommelt bij de Finnen. Dat gerucht wordt nog eens aangesterkt door het gloednieuwe project The Exploding Eyes Orchestra, dat bestaat uit vijf leden van Jess And The Ancient Ones. Kortere bandnamen kennen ze kennelijk niet daar. Zou dit nieuwe project dan het einde betekenen voor Jess And The Ancient Ones?

Genoeg 'ge-rtl-boulevard' voor vandaag en over naar de feiten. The Exploding Eyes Orchestra bestaat onder meer uit zangeres Jess en muzikaal mastermind Thomas Corpse. Zijn er nog meer overeenkomsten naast vijf muzikanten en een lange bandnaam? Jazeker, beide groepen moeten het vooral hebben van de sfeervolle en rauwe rockzang van Jess en een portie lekkere gitaarpartijen.

The Exploding Eyes Orchestra heeft echter een wat duisterder ondertoon en gaat soms een stuk psychedelischer tekeer. Opvallend is dat ieder nummer een eigen jasje en eigen invloeden lijkt te bevatten. Catchy single My Father The Wolf blijft lekker hangen, opener The Smoke lijkt bijna een ode aan Deep Purple, in Black Hound horen we doom-invloeden en gesproken tekst en Drawing Down To The West heeft een bluesy randje. Het luistert allemaal lekker weg en er is weinig op aan te merken.

Wie vrouwelijke rock met een duister en psychedelisch tintje een kans wil geven, zal zich zeker geen buil vallen aan The Exploding Eyes Orchestra. I is een aangenaam plaatje geworden boordevol afwisseling. Zou dit een bewuste keuze zijn of weten de heren en dame simpelweg niet welke richting ze willen opgaan? Hoe dan ook, we zullen het snel genoeg weten. Dit najaar moet II verschijnen en horen we hoe de band zich ontwikkeld heeft. Het is alleen te hopen dat het verwachte succes van The Exploding Eyes Orchestra niet de ondergang betekent van Jess And The Ancient Ones.

Tracklist:
1. The Smoke
2. Crazy Heart
3. My Father The Wolf
4. Drawing Down The West
5. Two-Zero 13
6. Black Hound
7. Farewell To All-In-One

Score: 85 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 14 juni 2015

The Exploding Eyes Orchestra - I
Reactie van appie op 14-06-2015 om 22:07u
Score: 75 / 100

Dit is geen makkelijke kost.
Drawing down the west dat is een echte kraker, the smoke en Two-zero 13 lekker met de nodige Hawkwind invloeden en het deuntje in My Father The Wolf doet met wat aan Iggy Pop's The Passenger denken.
De andere 3 tracks kabbelen wat te lang voordat ze naar een prima climax toe gaan.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.