Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruno Ramos (Manigance) - 61
  • Carmine Appice (Ozzy Osbourne) - 79
  • Dave Mackintosh (Dragonforce) - 48
  • David (I) (Destinity) - 43
  • Feodor Alexandrovich Buzilevich (Holy Blood) - 51
  • Mark Jansen (Epica) - 47
  • Roberto Junquera (Avalanch) - 45
  • Ronnie Radke (Falling In Reverse) - 42
  • Sepp Uyttendaele (Consensus) - 44
  • Thorsten Bauer (Atrocity) - 52
  • Timo Somers (Delain) - 34
  • Timothy James Hagelganz (Stryper) - 63

Vandaag overleden:
  • Dawn Crosby (Détente) - 1996
Review

Murky Red - Time Doesn't Matter
Jaar van release: 2012
Label: Melodic Revolution Records
Murky Red - Time Doesn't Matter
Er zijn van die cd’s die weken achter elkaar overuren draaien in de auto zonder dat ze vervelen. Hoe ver de reis ook is, met dit soort albums lijkt het alsof je zo bij je eindstemming bent en er nauwelijks tijd tussen aankomst en vertrek heeft gezeten. Onderweg is het een kwestie van rustig doorrijden en genieten van de muziek en de beelden die het oproept. De titel van dit debuut van Murky Red sluit hier goed op aan: Time Doesn’t Matter. Relax en geniet van tijdloze muziek terwijl je gedachten afdwalen.

Op dit debuut laat de Belgische rockband een sfeervolle mix van stijlen horen. Het is onmogelijk om het zestal muzikanten in een hokje te plaatsen, want een veelvoud aan invloeden is herkenbaar: de psychedelica van The Doors en Pink Floyd, de blues van Gary Moore, de rock van Led Zeppelin en Motörhead plus de metal van Black Sabbath en Iron Maiden. Al deze elementen hoor je in de muziek terug. De atmosferische, Floydiaanse factor overheerst in de rustige, psychedelische tracks Cold Outside en Black Beast Rising. Deze maken samen met de bluesrocker Heal My Bleeding Heart de sterkste indruk op mij. In die songs komen de donkere zang en de instrumentatie het beste bij elkaar. Het zijn heerlijke nummers om bij weg te dromen en te relativeren. Het sterkste kenmerk van deze plaat is dan ook de ontstressende en nostalgische seventiessfeer.

Minder gecharmeerd ben ik van de snellere passages, zoals die in Last Chance Hotel. Enerzijds is het een welkome afwisseling tussen het rustige materiaal in, anderzijds is de band hier niet op z’n sterkst en staat dit nummer wat los van de anderen. Bovendien past de rustgevende stem van Stef Flaming niet goed bij het uptempomateriaal, omdat deze wat kracht en rauwheid mist. Zijn warme, donkere zang past beter bij de rustige tracks. Datzelfde geldt voor zijn vrouw Yolanda. Zij klinkt sterker in het mooie Willow Tree dan in het matige I Give You My Soul.

De overige liederen, die qua tempo tussen de rustige en snelle materiaal invallen, klinken wel weer aangenaam. Het goed opgebouwde Saturn is zo’n voorbeeld daarvan. Net als I Came Along The Way en het zware Boots For Hire combineert deze song de twee uitersten op een goede manier. Ze passen prima in de nostalgische, donkere, melancholische en relaxte sfeer die het album uitademt.

Time Doesn’t Matter is doeltreffend in zijn eenvoud en biedt van alles wat. Soms is die variatie juist een valkuil, met name als het tempo omhoog gaat. De productie is niet optimaal, maar dat heeft juist een charme. Het brengt je terug in de tijd. De kracht van dit aangename debuut van Murky Red zit in de relaxte sfeer. Het is een relativerende plaat die je na een lange werkdag of tijdens een lange reis opzet en je vervolgens tot rust brengt. De Belgen laten horen een veelbelovend collectief te zijn en we gaan er gelukkig meer van horen, want de band is momenteel bezig met het schrijven van materiaal voor een tweede full-length.

Tracklist:
1. I Came A Long Way
2. On New Year’s Day
3. Galadriel
4. Cold Outside
5. I Give You My Soul
6. Saturn
7. Last Chance Hotel
8. Willow Tree
9. Boots For Hire
10. Heal My Bleeding Heart
11. Black Beast Rising

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 12 april 2015

Murky Red - Time Doesn't Matter
Reactie van Een Metalfan op 12-04-2015 om 22:37u

ga hem zeker beluisteren.

Murky Red - Time Doesn't Matter
Reactie van Een Metalfan op 16-04-2015 om 21:42u

nou jongens de volgende aub.

Murky Red - Time Doesn't Matter
Reactie van Een Metalfan op 17-04-2015 om 21:12u

ik snap er niks van.
dan krijgen wij cd naar cd, en nu stagneert het weer geweldig.
kom op, laat maar komen deze oldies.

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.