Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Whispering Woods - Perditus Et Dea
Jaar van release: 2015
Label: Loud Rage Records
Whispering Woods - Perditus Et Dea
De gothic doommetalband Whispering Woods kwam tot stand in 2008, toen twee vrienden elkaar ontmoetten met de intentie om symfonische muziek te maken, die op een conceptueel idee gebaseerd is. Na vele line-upwisselingen ontstond een stabiele samenstelling waarmee het debuut Fairy Woods (2011) werd opgenomen, dat matig werd ontvangen. Desondanks tekenden de Roemenen vorig jaar een contract met Loud Rage Music om vervolgens de studio in te duiken en met hulp van Hiili Hiilesmaa (HIM, Amorphis, Apocalyptica en Swallow The Sun) het conceptalbum Perditus Et Dea te realiseren.

In het concept is de luisteraar de hoofdpersoon. Hij/zij neemt aan een denkbeeldige reis door een mystieke omgeving waar van alles mogelijk is. De trip is wel wat aan de lange kant. Meer dan een uur is net teveel van het goede. Het is bovendien geen zonnige reis die de band voor ons geboekt heeft. De trage gothic metal, die verreikt is met folk- en klassieke elementen, is erg somber en melancholisch getint. Tijdens de eerste helft van de plaat is de muziek wat monotoon van aard. Dat komt met name door de fantasieloze gitaarpartijen van componist Doru Căilean. Ze bestaan doorgaans slechts uit powerakkoorden en beperken zich tot het volgen van de baslijn. Hier valt nog veel winst te behalen voor het toekomstige werk.

Het zijn juist de fraaie zang-, piano- en fluitmelodieën die de muziek interessant maken. Deze duiken met name op de tweede helft van de plaat in positieve zin op. Fluitiste Cătălina Popa (die ook deel uitmaakt van Haggard) weet met haar prachtige partijen de verhalende rol van de protagonist het beste te vertolken. Ook toetseniste Cora Miron voegt met haar keyboard- en pianomelodieën veel toe. De operavocalen van sopraan Alexandra Burcă en mezzosopraan Corina Hamat zijn meer een ‘love-it-or-hate-it’-kwestie. Soms zijn ze wat te nadrukkelijk aanwezig, zoals tijdens het refrein van Original Sin en in Demon Blood, waar ze samenkomen. Toch zingen beide dames goed en variëren ze bovendien voldoende. Op een paar momenten krijgt het duo hulp van iemand die grunt of een verteller. De gesproken passages zijn niet het sterkste punt. Ze vinden bovendien tijdens de nummers plaats, waar ze aan het begin of einde ervan beter op hun plaats waren geweest.

In meerdere tracks komen de sterke punten van het zevental muzikanten bij elkaar. In het zeer fraaie Farewell Ladybug en het spannende, experimentele Căluşarii bijvoorbeeld. Piano, fluit en vrouwelijke vocalen maken hier de dienst uit. De drum-, bas- en gitaarpartijen vullen dit goed aan en hierdoor ontstaat een geslaagde combinatie van melodie en een zware ondertoon. Ook het goed vloeiende Autumnal, dat mede vanwege de dynamiek in het gitaarwerk een stuk interessanter wordt, is het bewijs dat de Roemenen veel in hun mars hebben. Daartegenover staan wat zwakkere tracks als Demon Blood en My Altar, die gerust weggelaten hadden mogen worden.

Met name tijdens de tweede helft van de plaat blijft de muziek boeien omdat er veel afwisseling is en er onverwachte dingen gebeuren die goed uitpakken. Het verlangende, nostalgische intermezzo If Ever (met alleen fluit en piano) vormt een welkom rustpunt en bevat aan het eind nog een solo van de gitarist. We krijgen vervolgens het rockende en catchy Timeless. Waar je verwacht dat Poetica een ballad is, verschijnen juist daar opeens voor het eerst de grunts.

Perditus Et Dea is een bijzonder aardig werk geworden dat net iets te lang duurt. Overtuigende en minder sterke tracks wisselen elkaar af. Overall houd ik een positief gevoel over aan de combinatie van melodieuze death/doom metal en klassieke elementen. Dit tweede album klinkt een stuk zwaarder, voller en overtuigender dan het debuut. De Roemenen hebben een positieve ontwikkeling doorgemaakt ten opzichte van het matige debuutalbum. Als Whispering Woods deze lijn weet door te zetten, mogen we rekenen op een goede derde plaat. Tot die tijd zetten we Perditus Et Dea af en toe op.

Tracklist:
1. Perditus
2. Original Sin
3. Demon Blood
4. Căluşarii
5. Autumnal
6. My Altar
7. Farewell Ladybug
8. Poetica
9. If Ever
10. Timeless
11. Circle Complete
12. Dea

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 maart 2015

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.