Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete Lamb Of God- (of Burn The Priest-)song?

11th Hour
512
Black Label
Bloodletting
Checkmate
Contractor
Descending
Desolation
Ditch
Ghost Walking
Honey Bucket
Hourglass
Laid To Rest
Memento Mori
Now You’ve Got Something To Die For
Omens
Omerta
Overlord
Redneck
Ruin
Set To Fail
The Duke
Vigil
Walk With Me In Hell
een andere Lamb Of God/Burn The Priest-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 13-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Borgman (After Forever) - 47
  • Bård Torstensen (Clawfinger) - 64
  • Bobby Koelble (Death) - 57
  • Dave Mustaine (Megadeth) - 64
  • Filipe Sousa (Shadowsphere) - 41
  • Philippe Harvey (Crystal Castle) - 44
  • Sergio Dominguez (Six Magics) - 46
  • Stephen Perkins (Jane's Addiction) - 58
  • Tim "Ripper" Owens (Judas Priest) - 58
  • Vinny Appice (Black Sabbath) - 68

Vandaag overleden:
  • Eddie Money - 2019
  • Gary Richrath (REO Speedwagon) - 2015
  • Grant Hart (Hüsker Dü) - 2017
  • John Davis (technicus) - 2023
Review

Self-Inflicted Violence - The Sanctimonious Hypocrites Of Reality
Jaar van release: 2014
Label: Art Of Propaganda
Self-Inflicted Violence - The Sanctimonious Hypocrites Of Reality
Het Britse post-rock- / blackmetalgezelschap Self-Inflicted Violence heeft een nogal pretentieuze titel gekozen voor zijn tweede full-length. Hoewel het niet direct duidelijk is waar ‘de schijnheilige hypocrieten der realiteit’ nu precies naar verwijzen, blijkt wel dat de band geen hoge dunk heeft van de huidige samenleving. Dat komt ook in de muziek naar voren, die het best samen te vatten valt als een combinatie van de introverte klanken van Alcest en de cynische, vaak ronduit beklemmende postpunktonen van Lifelover.

Op papier zal dat veel mensen waarschijnlijk als muziek in de oren klinken, maar de realiteit is minder mooi. Want Self-Inflicted Violence komt helaas niet in de buurt van het niveau van beide bovengenoemde bands. Ze mist de finesse van Alcest om prachtige, dromerige melodieën te produceren en het ontbreekt deze band ook aan het venijn en de algehele wanhoop die een band als Lifelover juist zo bijzonder maakte. Uiteindelijk is The Sanctimonious Hypocrites Of Reality dan ook vlees noch vis.

Het drukke en nerveuse Influx is al een beetje een allegaartje. Die wisselvalligheid blijft Self-Inflicted Violence gedurende het hele album parten spelen. Af en toe laat de band aardige dingen horen, maar dat zijn steeds maar momentopnames. Zo zijn de riffs bij vlagen erg mooi, ook al zijn ze vrij simplistisch. Een nummer als Blender komt daardoor behoorlijk uit de verf, maar wordt tegelijkertijd verstierd door de futloze cleane zangpartijen. Een ander goed voorbeeld van de wisselvalligheid is het lange Duplicate. Ook hier is de cleane zang nogal matig en zeurderig, maar halverwege duikt ineens een wonderschone riff op die naar meer smaakt.

Gelukkig beroept Adam Magnox (de man achter dit project) zich niet alleen op cleane zang. Hij verzorgt ook de screams, die meer richting ‘suicidal black metal’ neigen. Op deze momenten zijn de Lifelover-invloeden het grootst – en daar ligt ook het meeste potentieel van deze band. De beste nummers op The Sanctimonious Hypocrites Of Reality zijn dan ook de meest stevige, zoals Siren en het zelfs wat aan het oudere werk van Shining herinnerende Carousel. Uiteindelijk is dit dus een album dat op twee benen hinkt. Enerzijds bevat de plaat overtuigende fragmenten, maar tegelijkertijd is er ook veel op het materiaal aan te merken. Self-Inflicted Violence heeft dus nog heel wat te leren, maar met de juiste keuzes zie ik het in de toekomst nog wel goed komen.

Tracklist:
1. Influx
2. Duplicate
3. Blender
4. Noumenon
5. Siren
6. Carousel
7. Recluse
8. Lost

Score: 69 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 27 februari 2015

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.