Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van My Dying Bride?

As The Flower Withers [1992]
Turn Loose The Swans [1993]
The Angel And The Dark River [1995]
Like Gods Of The Sun [1996]
34.788%... Complete [1998]
The Light At The End Of The World [1999]
The Dreadful Hours [2001]
Songs Of Darkness, Words Of Light [2004]
A Line Of Deathless Kings [2006]
For Lies I Sire [2009]
A Map Of All Our Failures [2012]
Feel The Misery [2015]
The Ghost Of Orion [2020]
A Mortal Binding [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 oktober:
  • Floor Jansen
  • 18 oktober:
  • Annisokay, Heart of a Coward en The Narrator
  • Delain, Moonlight Haze en Sinheresy
  • Helloween en Beast In Black
  • 19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
  • Gutrectomy, Ruins of Perception en Heretix
Kalender
Vandaag jarig:
  • Big Joe Williams† - 122
  • Björn Yttling (Peter Bjorn And John) - 51
  • Bob Mould (Hüsker Dü) - 65
  • Bob Weir (Grateful Dead) - 78
  • Casey Grillo (Kamelot) - 49
  • Chad Gray (Mudvayne) - 54
  • Conrad Hultermans (X-Tinxion) - 51
  • Dave Sherman (Spirit Caravan)† - 59
  • Dustin Smith (Riot City) - 34
  • Elizabigore (Metalucifer) - 63
  • Emile Ford† - 88
  • Ethan Luck (Demon Hunter) - 47
  • Flea (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Fred Turner (Bachman-Turner Overdrive) - 82
  • Guy LeBlanc (Camel)† - 65
  • Jean-François Dagenais (Kataklysm) - 50
  • Joakim Sterner (Necrophobic) - 55
  • Johan Söderberg (Amon Amarth) - 53
  • John Mayer - 48
  • Joni Miettinen (Entwine) - 46
  • Josef "Seehb" Altmann (Wolfchant) - 37
  • Marc Reign (Destruction) - 55
  • Martin van Beek (Non-Divine) - 44
  • Mat Sinner (Primal Fear) - 61
  • Nader Sadek - 45
  • Nico (The Velvet Underground)† - 87
  • Riky Mena (Avulsed) - 42
  • Roger Hawkins (Bob Seger)† - 80
  • Rosa de la Cruz (Ankor) - 38
  • Ryan Huthnance (Mortal Sin) - 37
  • Tomas Lindberg (At The Gates)† - 53
  • Tony Carey (Rainbow) - 72

Vandaag overleden:
  • Leonard Chess (Chess Records) - 1969
  • Oli Herbert (All That Remains) - 2018
Review

Dimaeon - Collapse Of The Antropocene
Jaar van release: 2013
Label: Layered Reality Productions
Dimaeon - Collapse Of The Antropocene
Na een periode van ruim tien jaar acht het Friese Dimaeon de tijd eindelijk rijp voor zijn debuutalbum. Normaliter kan zo’n lange tijdspanne voor gefronste wenkbrauwen zorgen, maar met een aantal goed ontvangen E.P.’s heeft deze band al eerder duidelijk gemaakt over kwaliteit te beschikken. Aan alles valt dan ook te merken dat Dimaeon met Collapse Of The Antropocene een debuutalbum dat ertoe doet heeft willen afleveren. Het is een conceptalbum van ruim zeventig minuten dat handelt over het einde van de geciviliseerde wereld en de gevolgen daarvan. Klassieke stof voor progbands, maar het geheel wordt zeker niet op een goedkope manier gebracht.

De heren omschrijven hun sound zelf als een mengeling van progressieve metal, doom en death metal met een vleugje jaren ’70 progressieve rock. Die omschrijving past wonderwel bij de stevige, maar zeer melodieuze en afwisselende muziek, waarin zowel invloeden van Evergrey en Symphony X als bijvoorbeeld ook Opeth en Barren Earth te ontdekken zijn. De afwisseling is vooral goed te horen in het contrast tussen Dark Century en het hierop volgende Subterraneous. Terwijl eerstgenoemde een erg mooi, ingetogen nummer is, met een belangrijke rol voor fraai akoestisch gitaarwerk, stijlvolle, warme synths en gevoelig gespeelde solo’s, pakt Subterraneous met zijn logge riffs en grunts een stuk steviger uit.

De negen nummers op Collapse Of The Antropocene zijn buitengewoon gelaagd en zitten uitstekend in elkaar, waardoor er keer op keer interessante, nieuwe details te ontdekken zijn. Het feit dat de nummers naadloos in elkaar overlopen, versterkt het gevoel van een conceptalbum dat zich als één lange muzikale rit laat beluisteren. Ook het fraaie artwork, met mooie illustraties die het concept illustreren, draagt aan dat gevoel bij. Een klein kritiekpuntje is dat de grunts wel wat steviger mochten. De strot van Ferdinand Wanders klinkt niet verkeerd, maar mist net de extra kracht en diepte die bands als Opeth en Barren Earth wel hebben.

Uiteindelijk kan ik echter alleen maar positief zijn over Collapse Of The Antropocene. Dimaeon heeft een buitengewoon vakkundig werkstuk in elkaar gesmeed, waar hoorbaar met veel passie aan is gesleuteld en waar vele, vele uren werk in zijn gaan zitten. Hoewel het album op een erg klein labeltje verschijnt, is het te hopen dat deze band ook internationaal wordt opgepikt, want de kwaliteit hebben de heren zeker in huis.

Tracklist:
1. The Blood Of Millions
2. Dark Century
3. Subterraneous
4. The Ruins Of Mankind
5. Cascade
6. Black Dawn
7. Glass Mountain
8. Regoltih
9. Collapse Of The Anthropocene

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 juni 2014

Dimaeon - Collapse Of The Antropocene
Reactie van Een Metalfan op 29-06-2014 om 22:01u
Score: 85 / 100

Dijk van een cd

Dimaeon - Collapse Of The Antropocene
Reactie van sjon op 29-06-2014 om 22:13u

Waren ook goed bezig op Progpower

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.