Alcatraz
Enquête

Hoeveel concerten in het Rotterdamse stadion De Kuip heb jij bijgewoond?

meer dan tien
negen of tien
zeven of acht
vijf of zes
vier
drie
twee
één
nul

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juli:
  • Halestorm
  • 4 juli:
  • Hemelbestormer
  • 5 juli:
  • Hellmond Open Air
  • Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
  • Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
  • Overkill en Vicious Rumors
  • Therapy?
  • 6 juli:
  • DragonForce
  • Pirate Metal Party
Kalender
Vandaag jarig:
  • Buddy Lackey (Psychotic Waltz) - 59
  • Ralf Gyllenhammar (Mustasch) - 59
  • Roddy Bottum (Faith No More) - 62
  • Rolf "Rock 'N' Rolf" Kasparek (Running Wild) - 64
  • Stephen Stickler (fotograaf)† - 60
  • Vito Bratta (White Lion) - 64
  • Willie Dixon† - 110

Vandaag overleden:
  • Cub Koda (Brownsville Station) - 2000
Review

Dimaeon - Echoes In A Dying World
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Dimaeon - Echoes In A Dying World
Dat Opeth een band is die over twintig jaar nog gekend zal zijn, kan zelfs de grootste Akerfeldt-hater niet ontkennen. Inmiddels is er een generatie opgestaan die overduidelijke Opeth-invloeden in hun muziek verwerken. Het Nederlandse Dimaeon is er zo één.

De drie lange songs op deze demo weten toch min of meer te boeien en dat is in deze tijden van muzikaal kwalitatief overschot op zich al een prestatie. Naast een adoratie van dat ene Zweedse bandje horen we ook doom en lichte blackmetal-invloeden terug. Het geheel is afwisselend en de songwriting is redelijk, maar toch heb ik nog zeker wat (opbouwende) kritiek. De matige productie zien we voor een demo altijd door de vingers, maar alle zangpartijen moeten beter (grunt is te gewoontjes en niet diep genoeg, de cleane zang nog veel te wankel en de screams te geforceerd) en de band heeft ook de gewoonte om telkens toch voor het voorspelbare pad te kiezen. Waarom eens niet experimenteren met rare geluiden, echt progressieve wendingen en de grenzen van de dynamiek opzoeken? Als ze dit op punt stellen, nog veel samenspelen (eindeloos samenspel is de fundering van een goedlopende band) en nog wat podiumervaring opdoen, ben ik toch wel benieuwd naar de opvolger van deze demo.

Tracklist:
1. Revolt
2. Cry of the Machine
3. Winter's Breath

Score: 65 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 2 februari 2006

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.