Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
    11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Kabanen (Beast In Black) - 39
  • Jim Kale (The Guess Who) - 83
  • Joe Jackson - 72
  • Ross Halfin (fotograaf) - 69
  • Shel Talmy (producent)† - 89
  • Sylvain Vanholme (Wallace Collection) - 83

Vandaag overleden:
  • Jani Lane (Warrant) - 2011
Review

This Kid - Stitches
Jaar van release: 2014
Label: Eigen Beheer
This Kid  - Stitches
This Kid uit Antwerpen is opgericht in 2010 en bracht in 2012 het debuutalbum Covering The Tracks uit. De meningen zijn verdeeld over onder welke categorie de band nu werkelijk valt maar de bandleden zelf houden het gewoon op metal met invloeden van Killswitch Engage, Thrice, Refused, The Bronx en Rage Against The Machine. Een jaar na het uitbrengen van het eerste album kwam eind 2013 alweer nieuw materiaal uit op de EP Stitches, waarop vijf tracks staan met een verrassend fris en catchy geluid.

Opener Never Better gaat van start met een funky jaren negentig groove die klinkt als een mix van Faith No More en Refused voordat het uitmondt in een aanstekelijke stamper die alle kanten op gaat. De groove maakt plaats voor een refrein waarbij de cleane zang afgewisseld wordt met geschreeuw en de baslijnen prominent op de voorgrond staan.
Op tweede track The Cause weet de band het aanstekelijke van Never Better te behouden maar voegt daar een explosief refrein aan toe dat lekker knalt door de samenzang van Laurens Primusz en Steven Van Crombruggen. Vervolgens nemen de heren wat gas terug op Like Cannibals en creëren een winterse, melancholieke sound met een duister randje. Door het rustige karakter is dit een een welkome afwisseling alvorens je weer op het zwaardere beukwerk getrakteerd wordt met Liquid Shelter en Wisenheimer. Het schijfje duurt helaas maar zeventien minuten en het grote minpunt is dat het simpelweg niet meer tracks bevat.

Want This Kid laat horen dat ze meester zijn in het schrijven van snelle en energieke songs die meteen vanaf de eerste luisterbeurt aanslaan. Hierbij moet de band er wel op letten dat ze een nummer niet te vol of chaotisch maken door tegen het einde nog te veel willen toevoegen of uitwijken zoals in Never Better het geval is. Een directe aanpak werkt hierbij beter, less is more in dit geval. Dat is dan ook maar een klein puntje van kritiek die ik heb en weet This Kid gewoon lekker te knallen en me goed te vermaken met Stitches. Nu uitkijken naar een langspeler.

Tracklist:
1. Never Better
2. The Cause
3. Like Cannibals
4. Liquid Shelter
5. Wisenheimer

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 9 juni 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.