Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Fig (Kiss) - 74
  • Colin Jones (fotograaf)† - 90
  • Hal Patino (King Diamond) - 64
  • Les Binks (Judas Priest)† - 75
  • Lüpüs Thünder (The Bloodhound Gang) - 54
  • Mel Tillis (Old Dogs)† - 94
  • Pekka Kasari (Amorphis) - 60
  • Rikki Rockett (Poison) - 65
  • Sam Totman (Dragonforce) - 47
  • Scott Stapp (Creed) - 53
  • The Edge (U2) - 65
Review

Karnivool - Asymmetry
Jaar van release: 2013
Label: Sony Music
Karnivool - Asymmetry
De Australische formatie Karnivool wist mij met het tweede album Sound Awake enorm te verrassen. Vergelijkbaar met een hele hoop bands, maar toch van de juiste ingrediënten voorzien om meer dan een Tool-kloon te zijn. Een goede zanger, dikke productie, muzikaal vakmanschap en songs met hitpotentie maakten het album tot een heerlijke rockplaat. De band tourde bijna drie jaar lang wereldwijd en liet de volle zalen meeblèren met New Day en All I Know.

Het nieuwe album Asymmetry was voor mij dan ook een regelrechte schok. Weg is de hitpotentie, weg zijn de compacte songs en weg is het positieve gevoel waar de krachtige progrock mee overladen was. De kenmerkende zang van Ian Kenny is mijn voornaamste aanknopingspunt, maar de meezingfactor is nergens te bekennen. De eerste vijftig minuten van de plaat zijn als een wervelwind van complexe structuren en stemmige gitaarriffs. Een stortvloed van ideeën en geen enkele schijn van positiviteit. Vanaf het grauwe Float lijkt de plaat een stille dood te sterven en na de laatste tonen wil ik het album eigenlijk al afdoen als inspiratieloos.

Na een handvol sessies met 'The Vool' raak ik echter meer en meer onder de indruk van de heroïsche overgangen, de atmosferische melodieën en de machtige drums. Alsof de apocalyps beschreven is op ketels en brons. Op theatrale wijze knoopt Karnivool een verhaal aan elkaar dat je wat vaker moet beluisteren om te kunnen bevatten dat het een magnifiek epos is. Gewoonweg meesterlijk, hoe Karnivool zich door onconventionele structuren en virtuoze composities die Sound Awake tot een gemakkelijke zit reduceren, musiceert. Het album demonstreert veelvuldig een sludgy, bijna agressief Karnivool, echter bevat dit meesterwerk ook prachtige, bezwerende sonnetten, bombastische erupties en fragiele passages die opgeteld een gigantisch dynamisch bereik geven aan het album.

Op sommige momenten komen de teksten wat gezapig, onzeker of prekerig over, maar dat is eigenlijk het enige puntje van kritiek dat ik kan geven op het ontbreken van hitpotentie na en dat laatste mag eigenlijk nooit als nadeel gelden voor liefhebbers van progrock of metal. De vocalen zijn bijna net zo onnavolgbaar als de drumpatronen, een staaltje machtsvertoon waar de klasse vanaf druipt. Ongrijpbaarder dan Textures en Meshuggah, maar toch episch. Softer dan Muse of Deftones, maar nergens poppy. Qua toonreeksen en akkoordkeuze ergens tussen Porcupine Tree en Tool, maar soms net zo wrang als Deathspell Omega. Karnivool heeft zichzelf opnieuw uitgevonden en daagt daarmee zowel band als luisteraar uit om te groeien.

Er is maar één woord voor de stap van Sound Awake naar Asymmetry en dat woord is progressie. Dit is een prestatie van wereldformaat.

Tracklist:
1. Aum
2. Nachash
3. A M WAR
4. We Are
5. The Refusal
6. Aeons
7. Asymmetry
8. Eidolon
9. Sky Machine
10. Amusia
11. The Last Few
12. Float
13. Alpha Omega
14. Om

Score: 91 / 100

Reviewer: Sha
Toegevoegd: 28 augustus 2013

Karnivool - Asymmetry
Reactie van pos op 28-08-2013 om 14:42u
Score: 90 / 100

Klopt helemaal wat je zegt. Eerste keer beluisteren was ook voor mij een redelijke teleurstelling. Omdat je echter weet dat dit een hele goede band is blijf je toch luisteren en luisteren, en nog eens luisteren. Uiteindelijk pakt het je toch weer enorm en blijken er toch gewoon hele pakkende nummers en stukken op te staan. Even je best voor doen, dat zijn uiteindelijk de beste platen. Briljante drummer inderdaad.

Karnivool - Asymmetry
Reactie van Damien op 28-08-2013 om 22:52u

Ik ga het nog een poging geven, na een luisterbeurt heb ik hem inderdaad diep in de kast gezet

Karnivool - Asymmetry
Reactie van Karel op 29-08-2013 om 10:26u
Score: 90 / 100

Goede review! Ik vond 'm eerst ook minder (en inderdaad, Sound Awake is wel een ontzettend fijn album), maar na wat tijd ermee hebben doorgebracht op koptelefoon werd er pas een goed plaatje van gevormd in mijn hoofd. Het is een bijzonder moeilijke plaat geworden, maar niet (veel) minder goed dan Sound Awake. Dit keer geen mega-epische track a la Deadman of Change pt. II, maar meer eigenzinnigheid, rauwheid, en één gigantisch mooi nummer: Sky Machine.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.