Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Valient Thorr - Our Own Masters
Jaar van release: 2013
Label: Volcom
Valient Thorr - Our Own Masters
In een tijdsbestek van tien jaar bracht het Amerikaanse Valient Thorr zes studio-albums uit. Een bijzonder productieve band, vooral als we beseffen dat de formatie intensief toert. Zo stond Valient Thorr in het voorprogramma van vuige grootheden als Motörhead, Mastodon en The Misfits. Ook ons land wordt niet overgeslagen: de Amerikanen komen dit jaar voor de tweede maal naar Speedfest, het festival georganiseerd door Peter Pan Speedrock in hun eigen stad Eindhoven.

Een goede keus van Peter Pan om Valient Thorr op hun eigen feestje te laten spelen. De muziek van de Amerikanen vertoont namelijk veel overeenkomsten met die van onze eigen speedrockers. Stevige heavy rock op een energieke punkbasis. Echter nooit oubollig, maar met een modern geluid dat wat doet denken aan het Noorse Kvelertak, Scandinavische garage rock-bands als Turbonegro, Gluecifer en The Hives. Een link met neerlands hoop John Coffey is ook niet vergezocht.

Valient Thorr onderscheidt zich door uitstapjes te maken naar andere (sub) genres. Op deze nieuwe langspeler, Our Own Masters, is dat duidelijk te horen. Zo stuitten we tijdens het beluisteren al snel op No Strings Attached, een compositie met een Amerikaanse alternative rock-sfeertje, zoals we dat kennen van Sonic Youth. Het tempo, de riffs en refrein op afsluiter Call Of The Dogs doet dan weer denken aan Queens Of The Stone Age. Her en der duiken ook enkele stoner- en sludge-elementen op. Zorgt dit allemaal voor een rammelend geheel? Nee, totaal niet: een harde heavy metal-basis met kenmerkend virtuoos gitaarspel houdt de boel bij elkaar. En zo lang de afwisseling gevat wordt in gevarieerde pakkende composities mag niemand klagen.

Nee, er is weinig aan te merken op deze plaat. Valient Thorr brengt weer een redelijk eigenzinnig geluid ten gehore, verpakt in een dozijn aanstekelijke nummers. Een speelse zomerplaat voor iedereen die houdt van ongecompliceerde muziek met een gedegen rock-‘n-roll-basis.

Tracklist:
1. Immaculate Consumption
2. Master Collider
3. Manipulation
4. No Strings Attached
5. Life Hands You Demons
6. Torn Apart
7. Cerberus
8. Good News Bad News
9. Insatiable
10. Crowd Pleaser
11. Nervous Energy
12. Call Off the Dogs

Score: 78 / 100

Reviewer: Kees
Toegevoegd: 18 juli 2013

Valient Thorr - Our Own Masters
Reactie van Rob op 18-07-2013 om 11:40u
Score: 85 / 100

Inderdaad, een prima plaat! Je moet er wel van houden... En het blijft een geweldige live-band, ga ze zeker bekijken op Speedfest dit jaar!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.