Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
Geen concerten bekend voor 02-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Dall (Poison) - 62
  • Dave Pegg (Fairport Convention) - 78
  • Eithenn (Orakle) - 43
  • Emil Norberg (Savage Circus) - 44
  • Jens Johansson (Stratovarius) - 62
  • Paul Morris (Rainbow) - 66
  • Reginald "Fieldy" Arvizu (Korn) - 56
  • Ron McGovney (Metallica) - 62
  • Thomas Bredahl (Volbeat) - 45

Vandaag overleden:
  • Ikaroz (Blaze Of Perdition) - 2013
  • Witold "Vitek" Kieltyka (Decapitated) - 2007
Review

Sanity's Rage - You Are What You Swallow
Jaar van release: 2012
Label: Eigen beheer

Sanity's Rage - You Are What You Swallow

Het heeft zes jaar geduurd, maar zes jaar na hun EP The Rage Of One is er een langspeler van de Belgische thrashformatie Sanity’s Rage. You Are What You Swallow heet deze debuutplaat met daarop tien nummers en een intro. Ze omschrijven zichzelf als hoogst originele technische thrash metal, maar dat valt allemaal wel mee. Een betere omschrijving zou dan ook zijn thrash in het straatje van Tankard, Destruction en Testament met hier en daar een experiment om te kijken hoe ver ze hun muzikale kunsten kunnen laten gaan.

Met name de zang doet denken aan Tankard, maar gelukkig hebben deze Vlamingen gekozen voor andere onderwerpen dan bier. Muzikaal lijkt het allemaal strakker te zijn dan de Duitse bands waar ze wat van weg hebben, met vooral erg solide gitaarwerk met heerlijke solo’s en spetterende riffs. De drums zijn soms wat te zacht in de mix, maar over het algemeen is het geluid dik in orde. Het beukt en ragt aardig en daarmee weten ze vooral de eerste helft van dit You Are What You Swallow met lekkere solide thrash songs te vullen. Dat enthousiasme neemt naarmate de plaat voortduurt af. Ondanks dat het musiceren technisch allemaal dik in orde is, weten de mannen de songs niet interessanter te maken, en zit er weinig verschil in klank tussen de nummers. De experimenten die de heren zich toelaten helpen daar niet bij, maar maken de nummers vooral richtinglozer. Halverwege de schijf doet het dan ook saai aan, en dat is zonde, want eigenlijk zijn de songs waar deze plaat mee eindigt net zo goed als waar het mee begint.

Dit You Are What You Swallow roept dan ook gemengde gevoelens op. Aan de ene kant is de beheersing van instrumenten dik in orde en dan met name het puike gitaarwerk, maar weten de songs naarmate het album vordert niet meer te overtuigen. Het zou zonde zijn om alleen daarom dit album van Sanity’s Rage geen aandacht te schenken. Voor een eventueel vervolg is de beheersing van instrumenten er in ieder geval al, nu nog iets betere nummers.

Tracklist:
1. The Madness Continues (Intro)
2. You Are What You Swallow
3. Aberration Mandatory
4. Product Of Calamity
5. Kisses With Fangs
6. Shackles And Shades
7. The Wheels Keep Grinding
8. Taste Of Decay
9. Trinity Of Sorrow
10. Once You Cross
11. Thumbs Up For The End Of The World

Score: 72 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 28 april 2013

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.