Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Neal Morse - Momentum
Jaar van release: 2012
Label: Radiant Records
Neal Morse - Momentum
“Als je nieuw momentum hebt, kun je maar beter door blijven gaan”, zingt Neal Morse in het titelnummer van zijn nieuwste plaat. Als er één zinsnede van het album van toepassing is op Morse zelf, is het deze wel. Deze man heeft ‘het momentum’ al meer dan een decennium, getuige zijn imponerende reeks solo-albums. Momentum is alweer zijn zevende sinds het in 2003 verschenen magnum opus Testimony en verschijnt slechts een jaar na het eveneens niet bepaald misselijke Testimony 2. Over momentum gesproken!

Na enkele luisterbeurten wordt al snel duidelijk dat Momentum niet helemaal in het verlengde ligt van zijn persoonlijke en bij vlagen toch wel zware voorganger. Dit album is een stuk toegankelijker geworden, met vijf korte en relatief eenvoudig opgebouwde prognummers. Het geheel klinkt bovendien wat speelser en losser dan het grootse Testimony 2. Er valt goed te horen dat de bandleden elkaar perfect aanvoelen en dat de plaat in een ontspannen sfeer is opgenomen.

Het titelnummer waarmee wordt geopend, doet mij sterk denken aan Lifeline: een redelijk eenvoudig, losjes gespeeld nummer met een mooi refrein en een opbeurende, positieve ‘vibe’. Thoughts Part 5 ligt natuurlijk in het verlengde van Spock’s Beard en staat weer vol met harmonieuze samenzang. Smoke And Mirrors is dan weer een Morse-ballad volgens het boekje: met melancholisch akoestisch gitaarwerk beginnend en uitmondend in een emotionele climax. Het is weliswaar niet zijn beste ballad, maar het is toch knap hoe Morse er steeds weer in slaagt om eersteklas nummers neer te pennen.

Toch is er ook ruimte voor verrassingen. De atypische ballad Freak is zelfs het meest verrassend. Het nummer steunt op een pittoresk klinkende, frivole pianomelodie en ontwikkelt zich van speels en lichtvoetig tot een fraaie, diepzinnige ballad. Overigens zou Momentum geen Morse-plaat zijn als er niet minstens één echt epos op stond. In dit geval vervult het machtige World Without End die rol. Hoewel het nummer niet zo goed is als So Many Roads, is het desondanks toch weer een meesterlijk in elkaar zittend nummer. Kort samengevat: Momentum is een topplaat. Alweer. Dat Morse zijn ‘momentum’ nog maar lang mag houden!

Tracklist:
1. Momentum
2. Thoughts Part 5
3. Smoke And Mirrors
4. Weathering Sky
5. Freak
6. World Without End

Score: 87 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 oktober 2012

Meer Neal Morse:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.