Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Forteresse - Par Hauts Bois Et Vastes Plaines
Jaar van release: 2010
Label: Sepulchral Productions
Forteresse - Par Hauts Bois Et Vastes Plaines
Niet lang geleden maakte ik kennis met Crepuscule D’Octobre, het fantastische laatste album van het ambient blackmetalgezelschap Forteresse. Dat machtige, bezwerende epos, dat meer dan eens herinneringen opriep aan het betere werk van Wolves In The Throne Room en Drudkh, vormde de directe aanleiding om in de minder bekende geschiedenis van deze band te duiken. De eerste stop op reis door de tijd is het uit 2010 stammende Par Hauts Bois Et Vastes Plaines. Hebben we ook hier met een klein meesterwerk te maken, of is Crepuscule D’Octobre van een ander niveau?

Wat in ieder geval vrij snel duidelijk wordt, is dat dit album behoorlijk anders is. Hoewel ook Crepuscule D’Octobre sterk leunde op het creëren van een meditatieve sfeer, is Par Hauts Bois Et Vastes Plaines zelfs nog stukken minimalistischer. Het desolate artwork is wat dat betreft de perfecte verbeelding van de muziek: gespeend van iedere vorm van menselijk contact, eindeloos mijmerend. Hoewel er enkele behoorlijk lange nummers op het album te vinden zijn, bestaan ze vaak uit slechts enkele riffs, die zich eindeloos in de leegte lijken uit te strekken en blijven rondgalmen. De eveneens rondzwevende keyboards geven het fragiele geluidspalet iets meer cachet, maar het blijft een minimalistische bedoening.

Toch legt ook dit album wel degelijk de kwaliteiten van Forteresse bloot, want zelfs met zeer minimalistische middelen intrigeert de band. Het ontbreken van songtitels en de vloeiende manier waarop de nummers in elkaar overlopen, ondersteunen de conclusie dat Par Hauts Bois Et Vastes Plaines zich het beste als één lang nummer, voor het gemak opgedeeld in meerdere passages, laat beluisteren. Dat maakt dit album nog minder tot makkelijk te behappen kost, maar onder de juiste omstandigheden zijn dat ook weer juist kwaliteiten om te koesteren. dat Par Hauts Bois Et Vastes Plaines laat zich dan ook het best luisteren in het holst van de nacht, in alle rust, met een goed glas sterke drank naar keuze. Dan komt deze introverte, statige plaat het best tot zijn recht. Maar desondanks is Crepuscule D’Octobre wel degelijk van een ander niveau.

Tracklist:
1. Untitled I
2. Untitled II
3. Untitled III
4. Untitled IV
5. Untitled V
6. Untitled VI
7. Untitled VII

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 september 2012

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.