Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charley Corbiaux (Heavenly) - 48
  • Marjan Welman (Autumn) - 41
  • Sami Yli-Sirniö (Waltari) - 54
  • Shant Hagopian (Nu.Clear.Dawn) - 47
  • Tim Alexander (Primus) - 61
  • Warren DeMartini (Ratt) - 63

Vandaag overleden:
  • Didier Mertens (Exoto) - 1994
Review

Haken - Visions
Jaar van release: 2011
Label: Sensory Records
Haken - Visions
Vanaf het begin van de groep (2007) is het met Haken erg snel gegaan. Verschillende leden hebben binnen de progressive rock/metal wereld dan ook een behoorlijke staat van dienst. Zo heeft Charlie Griffiths (gitaar) een aantal projecten, waaronder Linear Sphere en Anchorhead waarmee hij de nodige keren in het voorprogramma van Dream Theater heeft opgetreden. Griffiths is het enige overgebleven lid van de originele bezetting. Verder zijn Richard Henshall (gitaar/keyboards) en Tom MacLean (basgitaar) lid van de progressive metal band To-Mera, deze band heeft eveneens in het voorprogramma van Dream Theater gespeeld. Raymond Hearne (drums), Ross Jennings (zang) en Diego Tejeida (keyboards) completeren de band.

Visions is een mix van progressieve en melodische rock. Het instrumentale Premonition is hier een goed voorbeeld. Het begint met een intro met een violen dat daarna overgaat in melodische progressieve rock met soms een heavy ondertoon. Het nummer sluit bijna naadloos aan op het lange Nocturnal Conspiracy. Dit epos heeft een goede opbouw van melodieuze rock naar heavy progressive rock met een lang instrumentaal deel. Menig progrock liefhebber zal hier kippenvel van krijgen. Het enige minpuntje is de zang van Jennings. Hij heeft met de hogere noten hoorbaar wat moeite, hij zingt dan met een geknepen stem. Gelukkig is dat alleen bij dit nummer het geval. De opbouw, de lange progressieve instrumentale stukken en de symfonische invloeden maken het progressieve rock Nocturnal Conspiracy tot een geweldig nummer.

Insomnia heeft invloeden van The Flower Kings, subtiele progrock met mooie progressieve solo’s. Shapeshifter nijgt meer naar progressive metal, het is dan ook het meest heavy nummer van het album en komt muzikaal gezien dicht in de buurt bij Dream Theater. De ritmesectie (Raymond Hearne op drums en Thomas MacLean) is indrukwekkend.

Het album eindigt met het gevoelige Deathless en het lange titelnummer waarbij de band je gedurende ruim 22 minuten meeneemt in een geweldig progressive rock epos. Dit nummer moet je beleven, vanaf de eerste noot tot en met het outro. Het nummer heeft jazzy invloeden en zelfs een vette knipoog naar Frank Zappa. Jennings zingt goed en de solo’s van Henshall (gitaar) en Tejeida (keyboards) zijn geweldig. Eigenlijk alleen maar superlatieven, waanzinnig goed.

Haken bewijst met Visions een goed album te hebben afgeleverd. Voor de progressive rock/metal fans beslist de moeite waard.

Tracklist:
1. Premonition
2. Nocturnal Conspiracy
3. Insomnia
4. The Mind's Eye
5. Portals
6. Shapeshifter
7. Deathless
8. Visions

Score: 92 / 100

Reviewer: Ralph
Toegevoegd: 27 december 2011

Meer Haken:

Haken - Visions
Reactie van Jasper op 29-12-2011 om 12:19u
Score: 85 / 100

Ik ben normaal gesproken niet zo van de prog, maar Haken is een vet bandje dat zichzelf hoorbaar blijft doorontwikkelen. Ik kan deze plaat zeker aanraden :)

Haken - Visions
Reactie van Erik op 09-01-2012 om 16:09u
Score: 90 / 100

Absoluut een van de betere prog albums van 2011, verplchte aanschaf voor de liefhebbers van het genre!

Haken - Visions
Reactie van bert op 17-05-2014 om 19:52u
Score: 10 / 100

-

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.