Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van Accept?

Accept [1979]
I’m A Rebel [1980]
Breaker [1981]
Restless And Wild [1982]
Balls To The Wall [1983]
Metal Heart [1985]
Russian Roulette [1986]
Eat The Heat [1989]
Objection Overruled [1993]
Death Row [1994]
Predator [1996]
Blood Of The Nations [2010]
Stalingrad [2012]
Blind Rage [2014]
The Rise Of Chaos [2017]
Too Mean To Die [2021]
Humanoid [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 juli:
  • Vio-Lence en Cutthroat
  • 28 juli:
  • Unearth
  • 29 juli:
  • M.D.C. en Fast Friends SF
  • Voyager
  • Wacken Open Air
  • 30 juli:
  • Bear McCreary
  • Lovebites
  • Wacken Open Air
  • 31 juli:
  • Anette Olzon
  • Wacken Open Air
  • Wolvennest en Aeturna
  • 1 augustus:
  • Anette Olzon
  • Savatage
  • Wacken Open Air
  • 2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
Geen concerten bekend voor 27-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Abe Cunningham (Deftones) - 53
  • Andy White (The Beatles)† - 96
  • Jason Corsaro (producent)† - 67
  • Rex Brown (Pantera) - 62

Vandaag overleden:
  • Mark Shelton (Manilla Road) - 2018
Review

Grand Illusion - Prince Of Paupers
Jaar van release: 2011
Label: AOR Heaven
Grand Illusion - Prince Of Paupers
Niet te verwarren met de (eveneens Zweedse) black metal band met dezelfde naam, is dit de AOR-variant uit het land met een rijke rock- en metalhistorie. Vorig jaar bracht de band haar vijfde album Brand New World uit en is nu toe aan het leggen van haar zesde muzikale ei. Oprichters Peter Sundell (zang) en Per Svensson (keyboards) zijn goed bekend in het muziekwereldje want de internationaal vermaarde ondersteuning die zij hier krijgen is niet mals.

Zoals het een goed regisseur betaamt is de cast zeer befaamd. Deze keer mag onder andere (want er zijn vijf gitaristen die hun bijdrage aan het album leveren) niemand minder dan Steve Lukather zijn snaren beroeren op een aantal songs en neemt Greg wederom plaats achter de drumkit. En dat is te merken, want de kwaliteit spat van het album af. Ik ben geen heel grote fan van Sundell's stem, die me wat snel verveelt maar die wel een enorm bereik heeft. De composities zijn erg goed, en met name Lukather levert hier een wereldprestatie met fantastische en herkenbare solo's. Presteer het maar eens om een goede ballad te schrijven zoals So Faraway en dan met zo'n solo. Kippenvel!

Muzikaal gezien zijn er veel raakvlakken met andere bands. Een vleugje House Of Lords, een snufje Toto en een mengsel van Styx, Stryper en Journey, dan komen we een eind in de buurt. Gelukkig overheerst geen van deze invloeden waardoor deze cd op zichzelf blijft staan. Dit is typisch een van de cd's die blijft hangen en door de hoge kwaliteit bij velen een grote brok sympathie teweeg zal brengen. Gezien de line-up op deze cd vraag ik me wel af of deze band fatsoenlijk zou kunnen touren.

Ik ben overtuigd. Voor mij wordt dit een van mijn 'jaarlijst top 10'-noteringen want dit is gewoon een geweldige, redelijk heavy melodieuze cd. Jammer dat de Japanners weer een bonustrack hebben in de vorm van Not For Sale want nog een extra nummer op dit album zou niet te versmaden zijn geweest.

Tracklist:
1. Gates Of Fire
2. Better Believe It
3. Prince Of Paupers
4. So Faraway
5. St Teresas Love
6. Through This War
7. Eyes Of Ice
8. Gone
9. Believe In Miracles
10. On and On
11. Under The Wire
12. Winds of Change

Score: 90 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 15 december 2011

Grand Illusion - Prince Of Paupers
Reactie van Een Metalfan op 16-12-2011 om 14:00u

geweldige zang ik ben ondersteboven

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.