Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
    17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry van Trigt (Whispering Gallery) - 51
  • Ed Colver (fotograaf) - 77
  • Jello Biafra (Dead Kennedys) - 68
  • Jose Ojeda (Darksun) - 45
  • Michael Monroe (Hanoi Rocks) - 64
  • Mick (Destinity) - 48
  • Nakao Kentarō (Number Girl) - 52
  • Philip Chevron (The Pogues)† - 69
  • Tim Goatham (Season's End) - 39
Review

The Dukes - Victory
Jaar van release: 2011
Label: MVS Records

The Dukes - Victory

De Franse indiepopformatie The Dukes bestaat nog maar een jaar, maar toch leveren zijn anno 2011 hun debuut Victory al af met daarop maar liefst dertien songs. De groep is geformeerd door vocalist Shanka en drummer Greg Jacks die elkaar al langere tijd samenwerkten in de groep No One Is Innocent. Zelf omschrijven ze hun muziek als een samenraapsel van invloeden van een berg bands die ik toch wel heel erg leuk vind; Fugazi, Barkmarket, The Dandy Warhols, Black Sabbath, The MC5, Nirvana, John Spencer, NIN en nog héél véél méér. Zoveel geweldige invloeden, dat moet wel goede muziek opleveren. Alleen resulteert het niet in de geweldige muziek die je na de waslijst van grootheden zou kunnen verwachten.

The Dukes maken zich namelijk schuldig te klinken als zoveel andere ‘indie’ bandjes doen. Het lijkt gekunsteld, gezocht en overgeproduceerd, met andere woorden; fabrieksmuziek. Dat levert deuntjes op die op zich goed in het gehoor liggen, en misschien nog wel een klein hitje zouden kunnen worden in de een of andere hippe popliedjeslijst, maar vervolgens ook weer snel vergeten zullen zijn. Het is duidelijk dat het viertal best wel een aardig riedeltje kan spelen en zingen, maar de songs maken het geheel weinig memorabel.

Je hoort inderdaad wel iets terug van The Dandy Warhols, en het nummer Laughter klinkt als een ‘rustige’ song van Cubanate. Aan diversiteit is er dan ook geen gebrek. De serieuze toon van enkele van de liederen waaronder het eerdergenoemde Laughter doorbreekt ook de tendens van blije springerige nummertjes waar Victory mee opent. Het is dan ook niet ontzettend vervelend om naar dit debuut van The Dukes te luisteren. Jammer dat je het na vijf minuten weer vergeten bent.

Tracklist:
1. Low Men
2. The Dukes
3. Resilient Lovers
4. The Mangler
5. Where Angels Fear To Tread
6. The Stooge
7. Sugar Cut
8. Nothing In This World
9. Laughter
10. Victory
11. Aftermath
12. Heirs Of Icarus
13. Morphine

Score: 70 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 5 december 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.