Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

Metsatöll - Ulg
Jaar van release: 2011
Label: Spinefarm Records

Metsatöll - Ulg

Folk-metal uit Estland, dat hoor je niet elke dag. Het Estse Metsatöll werkt al tien jaar hard om daar verandering in te brengen. Ulg is hun zesde langspeler, en ook deze is weer gezongen in het Ests, en daar is voor een simpele ziel als ik weinig aan vast te knopen. Stoer klinkt het echter wel. Naar eigen zeggen handelen de elf nieuwe songs die Ulg telt trots over het rijke verleden van Estland en zelfbenoemde karakteristieken van koppigheid en stugheid. Daar zal ik hen op hun woord voor moeten geloven.

Wat na een aardige introductie in de vorm van Agu direct duidelijk wordt met de eerste echte song Söjasüda, is het ongelooflijk rauwe en mannelijke karakter van de band. De productie is ongepolijst en laat weinig aan de verbeelding over, wat alles behalve een minpunt is. Het geeft de aardige folky melodieën iets puurs, warms en vertrouwelijks. Wellicht dat dit te maken heeft met de manier waarop het album is opgenomen, want dat hebben de heren in één lange zit gedaan in de Estse bossen. Het misstaat in ieder geval niet, en ondanks het rauwe karakter, zijn de traditionele instrumenten zoals doedelzak, mondharp, luit en meer duidelijk te horen. Daarnaast vormt het een mooi contrast met de meer geraffineerde bands Finntroll en Ensiferum waarmee Metsatöll op tour is geweest.

Het enige wat Metsatöll met hun nieuwste creatie Ulg aan te rekenen valt, is dat er weinig vernieuwing op dit album te vinden is. Of dat een nadeel is, moet de lezer zelf maar bepalen. Het wordt in ieder geval met zo een ruw enthousiasme gebracht, dat de plaat geen minuut verveelt. Die ruwheid wordt in afsluiter Eha ingeruild voor een ingetogen akoestisch element, wat het album een flinke meerwaarde geeft met een intiem moment van bezinnig. Een knap staaltje werk, dit Ulg.

Tracklist:
1. Agu
2. Söjasüda
3. Küü
4. Muhu Öud
5. Kivine Maa
6. Rabakannel
7. Isata
8. Kahjakaldad
9. Cormilind
10. Ulg
11. Eha

Score: 85 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 10 november 2011

Metsatöll - Ulg
Reactie van Een Metalfan op 11-11-2011 om 09:21u

een beetje simpel naar mijn mening.

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.