Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Axel Rudi Pell - The Ballads IV
Jaar van release: 2011
Label: SPV
Axel Rudi Pell - The Ballads IV
Als je geen ballads meer hebt dan schrijf je gewoon nieuwe, of je jat ze van je eigen tributealbum (Diamonds Unlocked) en anders ligt er ergens nog wel een klassieker die je kunt opnemen, of, in geval van de tweede track, een heel aparte ode brengen aan een grootheid die ons allen is ontvallen. Jawel, verzamelaarkoning Axel Rudi Pell heeft het hem weer geflikt! Maar dat kon dan ook omdat de laatste verzamelaar met ballads zeven jaar geleden is verschenen.

Na het nieuw gecomponeerde sterke openingsnummer volgt een zeer aparte, ingetogen, gevoelige en subliem bedachte remake van Ronnie James Dio's Holy Diver (met een werkelijk fantastische Johnny Gioeli), die me meteen kippenvel bezorgde en die me door de klasse van het nieuwe arrangement met weemoed vervulde. Een andere (onverwachte) klassieker, Leonard Cohen's Hallelujah, wordt ook ten tonele gevoerd inclusief Duits kinderkoor. Daar mag ene Lisa Idols mee winnen maar van mij had dit niet gehoeven. Ook niet met die aardige solo op het eind.

Zonder al te veel in detail te treden heeft Axel wel weer een mooie verzameling neergelegd. Naast de drie genoemde nieuwe opnamen komen er nog wat covers voorbij die we ook al kenden dus we zullen het met de drie nieuwe nummers moeten doen, wat op zich geen al te vervelende exercitie is. Gek genoeg heeft (althans in mijn ogen) Axel nooit meer een mooiere ballad geschreven dan Come Back To Me, wat ooit mijn eerste kennismaking met zijn oeuvre is geweest. Deze cd is meer voor de diehard ARP fans die alles willen hebben. Aan het wederom fraaie artwork zal het niet liggen.

Tracklist:
1. Where The Wild Waters Flow
2. Holy Diver
3. Hallelujah
4. Nothern Lights
5. Noblesse Oblige (Opus #5 Adagio Contabile)
6. Love Gun
7. Glory Night
8. In The Air Tonight
9. Touching My Soul
10. Like A Child Again
11. No Chance To Live
12. Haunted Castle Serenade (Opus #4 Grazioso & Agresso)
13. The Curse Of The Damned

Score: 83 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 1 november 2011

Meer Axel Rudi Pell:

Zoeken
    22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.