Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Stainthorpe (My Dying Bride) - 57
  • David Ellefson (Megadeth) - 61
  • Donald "Buck Dharma" Roeser (Blue Öyster Cult) - 78
  • Miika "Azhemin" Niemelä (Thy Serpent) - 47
  • Stefan Helleblad (Within Temptation) - 47
  • Vic Chesnutt† - 61

Vandaag overleden:
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience) - 2008
  • Phil "Philthy Animal" Taylor (Motörhead) - 2015
Review

Elevener - Symmetry In Motion
Jaar van release: 2011
Label: AOR Heaven
Elevener - Symmetry In Motion
In 2008 verraste deze mij toen nog onbekende band me met een zeer degelijk album getiteld When Kaleidoscopes Collide waarop de band zeer degelijke melodieuze hardrock tentoonspreidde. In 2010 hoorde gitarist Magnus Lindqvist deze debuut-cd via een gezamenlijke kennis van hem en Johan Bergquist en kwam tot de conclusie dat ze veel overeenkomsten hadden in hun muzikale opvattingen. Lindqvist verving Andreas Brodén, die zich met andere projecten ging bezighouden, en bracht en passant Saffire drummer Anton Roos mee, even later gevolgd door zanger Pierre Wensberg en bassist Robert Garnold, die afkomstig waren van de band Heartbreak Radio.

Het resultaat is een volwaardige band die een stapel gedreven en goed gemaakte hardrocknummers ten gehore brengt. De meedeiners zijn in de meerderheid (o.a. Just As I Thought, Hypnotized en Written In Your Eyes), maar dat sluit niet uit dat er ook nog een mooie ballad op staat (For The Times We Share; ik vond Dare To Love niet erg geslaagd) en dat er ook lekker gebeukt wordt op deze schijf (Tearing Me Down).

Een flinke stap voorwaarts dus voor Elevener, die hiermee pas echt een visitekaartje afgeeft waardoor AOR-fans wat mij betreft maar snel naar hun leverancier moeten opzoeken om deze cd aan te gaan schaffen. Zanger Wensberg maakt een prima indruk met een prettige rockstem, die heel af en toe qua klankkleur aan Gary Barden doet denken. Gitarist Lindqvist levert wat mij betreft beter werk af dan zijn voorganger Brodén, met strak spel en lekkere solo's. Lekkere cd die veel speelbeurten van mij gaat krijgen.

Tracklist:
1. Just As I Thought
2. Hypnotized
3. Written In Your Eyes
4. Dare To Love
5. Never Would I
6. Heal Me
7. Cage Of Broken Dreams
8. Tearing Me Down
9. For The Times We Share
10. You Got What It Takes
11. Modern Times

Score: 90 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 28 juli 2011

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.