Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Fen - Epoch
Jaar van release: 2011
Label: Code666
Fen - Epoch
Met zijn curieuze mengelmoes van sfeervolle, aan Agalloch herinnerende black metal en uitgesponnen postrockpassages wist de relatief jonge band Fen met The Malediction Fields een veelbelovend – ware het wat inconsistent – debuutalbum af te leveren. De muziek van deze Britten kwam, zeker voor een debuutalbum, bij vlagen bijzonder sterk uit de verf en deed veel fans van experimentele black metal en aanverwante genres uitkijken naar de opvolger. Met het in een schitterende digibook gestoken Epoch is die opvolger een feit.

Na een flink aantal luisterbeurten kan ik in ieder geval concluderen dat Fen het de luisteraar niet makkelijk maakt. De muziek is esoterisch en in zekere zin abstract: meer gebaseerd op sfeervolle klanken en passages dan op coherente, samenhangende nummers. Hierdoor is het – zeker bij de eerste luisterbeurt – lastig om specifieke elementen uit de nummers te pikken. Tegelijkertijd leert de ervaring dat dit zich juist vaak tot de beste albums ontpoppen, zoals het laatste Agalloch-album Marrow Of The Spirit vorig jaar maar weer eens bewees. Met andere woorden: Epoch vergt het nodige geduld en inspanning van de luisteraar, maar is het ook de investering waard?

Met het kalme titelnummer begint het album zeer fraai, met akoestisch gitaarwerk dat natuurlijk is verweven in de structuur van het nummer en vervolgens naadloos overloopt in het vurige en chaotisch beginnende Ghosts Of The Flood. Het zijn vooral deze fellere, meer op black metal-leest geschoeide nummers waarop Fen de meeste indruk maakt, zoals ook A Warning Solace laat horen. Het is echter moeilijk om echt nummers op Epoch eruit te lichten, aangezien het album meer aanvoelt als een muzikale reis dan een verzameling individuele nummers.

Op sommige momenten wil Fen zich echter nogal eens verliezen in te langdradige nummers die net iets te veel ‘zwabberen’ en daardoor de aandacht niet volledig weten vast te houden. Voorbeelden hiervan zijn Carrier Of Echoes en Half-Light Eternal, maar eigenlijk geldt dat ook een beetje voor de twee akoestische afsluiters The Wind Whispers Of Loss en …From The Mists. Uiteindelijk levert Fen de beloftes van het debuutalbum dus nog niet helemaal in. Net als zijn voorganger laat Epoch echter ook schitterende momenten horen. Als de band erin slaagt om die momenten te structureren in sterkere nummers, zou het derde album wel eens een voltreffer kunnen worden. Epoch is vooral een lekkere wegdroomplaat geworden, die echter niet zo goed is als hij had kunnen zijn.

Tracklist:
1. Epoch
2. Ghosts Of The Flood
3. Of Wilderness And Ruin
4. The Gibbet Elms
5. Carrier Of Echoes
6. Half-Light Eternal
7. A Waning Solace
8. Ashbringer
9. The Wind Whispers Of Loss (Bonus Track)
10. ...From The Mists (Bonus Track)

Score: 76 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 juni 2011

Fen - Epoch
Reactie van Miel op 21-06-2011 om 22:47u
Score: 85 / 100

Mooie plaat hoor?
Doet me af en toe ook nog denken aan Coldworld
Beter als The Malediction Fields, vooral de cleane zang is verbeterd....
Mooie muziek voor een koude winteravond, hoewel de CD het ook wel goed zal doen op een mooie zwoele zomeravond...
btw: Het nummer Ashbringer is echt Magistraal mooi!

Fen - Epoch
Reactie van sander op 21-06-2013 om 23:10u

Miel het is beter DAN the malediction fields. beter DAN. beter ALS is geen nederlands

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.