Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Sideburn - Jail
Jaar van release: 2011
Label: Metal Heaven
Sideburn - Jail
De mythe dat Krokus zo'n beetje de enige band van formaat uit Zwitserland was die potten kon breken met aansprekende hardrock is toch wel door de rock-geschiedschrijving ingehaald. Dat neemt niet weg dat deze band, die al sinds 1997 onder de naam Sideburn de lokale podia onveilig maakt, alweer sinds dat jaar vijf albums heeft uitgebracht en zelfs een Xbox 360-song (Six Feet Under) op haar naam heeft staan. Het is dan ook haast vanzelfsprekend dat de bio rept over een leger A-klasse bands waarbij men in het voorprogramma heeft mogen staan.

Met de nadruk op 'mogen'; al na de eerste tien seconden is het heel erg duidelijk met wat voor album we te maken hebben. Sideburn is een AC/DC kloon, en daar hebben we er (helaas voor hen) al een aantal van. Sinds Airbourne met succes meedeelt in de erfenis van AC/DC moet je van goeden huize komen om dat te kunnen evenaren. Dat doen de Zwitsers nadrukkelijk niet. Ook niet met de vermaarde producer Beau Hill (Ratt, Gary Moore, Twisted Sister, Winger) achter de knoppen.

Opener Live To Rock is werkelijk tenenkrommend, maar als compositie tegelijkertijd niet eens zo slecht. Hooguit wat eentonig. Maar als ik in het refrein hoor zingen "live to ruk, ruk to live" dan zakt de moed me meteen diep in de schoenen. Jezus, Beau Hill had hier moeten ingrijpen en snel een LOI-cursus Engels moeten aanraden. Maar zoals gezegd, het accent is een dermate verpestende factor dat het niet goed meer dreigt te komen. En inderdaad, wat volgt zijn elf songs die heel erg sterk neigen naar AC/DC met wat zijdelingse invloeden van Status Quo. Het lullige is dat de band gewoon dit soort muziek prima brengt, en ik kan ook nog waardering opbrengen voor zanger Roland Pierrehumbert, die laat horen dat het voor de muziek wel beter is als er geen kraai in een microfoon staat te krassen

Ik heb teveel moeite met het leentjebuur spelen bij grotere broers en het accent om deze schijf meer speelbeurten te geven dan de twee keer dat ik hem nu heb beluisterd. Er wordt goed gespeeld, de productie is clean en als men nu zichzelf meer gaat ontwikkelen richting bluesrock (wat deze band volgens mij veel beter kan dan het schaamteloos nadoen van anderen, en wat ze ook wel degelijk laten horen) dan kan het misschien nog wel wat worden. Nee, Sideburn wordt ondergesneeuwd door het geweld van allerhande nieuwe bands die op originele wijze hardrock kunnen maken en spelen. Meer dan een zeventje kan ik er niet van maken.

Tracklist:
1. Live To Rock
2. Devil And Angel
3. One Night Stand
4. Rock 'n Roller
5. Lazy Daisy
6. Jail
7. Chase The Rainbow
8. Long Beard And Boogie
9. The Red Knight
10. Good Boy
11. Kiss Of Death
12. Creedence Vibe

Score: 70 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 5 juni 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.